Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Łodzi. Miasto obniża czynsze! Zarządzenie podpisane

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Z powodu wprowadzonych ograniczeń z powodu epidemii cierpią także restauratorzy z ul. Piotrkowskiej.Firmy działające w Łodzi mogą już ubiegać się o pomoc od miasta w związku z epidemią koronawirusa.– Podpisałam zarządzenie, które obniża czynsze za wynajem miejskich lokali użytkowych na najbliższe dwa miesiące do symbolicznej złotówki miesięcznie za lokal – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Miejski pakiet pomocy dla przedsiębiorców obejmuje także odroczenie i rozłożenie na raty: podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu oraz dzierżawy wraz z umorzeniem odsetek. Na uregulowanie zaległości przewidujemy okres 12 miesięcy. Wierzymy, że to wystarczy abyśmy przetrwali ten kryzys.Miesięcznie z tytułu czynszów w około 6 tys. lokalach usługowych do miejskiej kasy wpływa ok. 3 mln zł.WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ
Z powodu wprowadzonych ograniczeń z powodu epidemii cierpią także restauratorzy z ul. Piotrkowskiej.Firmy działające w Łodzi mogą już ubiegać się o pomoc od miasta w związku z epidemią koronawirusa.– Podpisałam zarządzenie, które obniża czynsze za wynajem miejskich lokali użytkowych na najbliższe dwa miesiące do symbolicznej złotówki miesięcznie za lokal – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Miejski pakiet pomocy dla przedsiębiorców obejmuje także odroczenie i rozłożenie na raty: podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu oraz dzierżawy wraz z umorzeniem odsetek. Na uregulowanie zaległości przewidujemy okres 12 miesięcy. Wierzymy, że to wystarczy abyśmy przetrwali ten kryzys.Miesięcznie z tytułu czynszów w około 6 tys. lokalach usługowych do miejskiej kasy wpływa ok. 3 mln zł.WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ Grzegorz Gałasiński
Firmy działające w Łodzi mogą już ubiegać się o pomoc od miasta w związku z epidemią koronawirusa. – Podpisałam zarządzenie, które obniża czynsze za wynajem miejskich lokali użytkowych na najbliższe dwa miesiące do symbolicznej złotówki miesięcznie za lokal – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Miejski pakiet pomocy dla przedsiębiorców obejmuje także odroczenie i rozłożenie na raty: podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu oraz dzierżawy wraz z umorzeniem odsetek. Na uregulowanie zaległości przewidujemy okres 12 miesięcy. Wierzymy, że to wystarczy abyśmy przetrwali ten kryzys. Miesięcznie z tytułu czynszów w około 6 tys. lokalach usługowych do miejskiej kasy wpływa ok. 3 mln zł.

Przedsiębiorcy zainteresowani tą formą pomocy powinni przez internet złożyć wniosek do Urzędu Miasta Łodzi. Obniżka będzie realizowana jednym wnioskiem od razu za dwa miesiące. Warunkiem uzyskania obniżki jest brak zaległości w czynszu i opłatach za świadczenia z tytułu najmu oraz w podatku od nieruchomości. Po rozpatrzeniu wniosku zostanie udzielona bonifikata w czynszu o czym najemca zostanie poinformowany drogą mailową. Wnioski należy składać do dnia 20 kwietnia. Informacje na temat wniosków można uzyskać po numerami telefonów: 42 628 70 84; 42 628 70 85; 42 628 70 86.

Stawki czynszu swoim najemcom obniża także miejska spółka - Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która wydała następujący komunikat:
"Płatności z tytułu czynszu najmu lokali użytkowych obniża się o kwotę stanowiącą różnicę między wysokością czynszu, a sumą kosztów utrzymania nieruchomości przypadających na lokal objęty umową najmu, wyliczonych dla każdego lokalu. Koszty utrzymania nieruchomości obejmują: koszty eksploatacyjne (m.in. sprzątanie powierzchni wspólnych, zużycie energii elektrycznej, wody technicznej, przeglądy budynków, koszty zarządzania) i koszty administracyjne (podatek od nieruchomości, fundusz remontowy, fundusz konserwacyjny). Wprowadzona obniżka czynszu obowiązywać będzie w kwietniu, niemniej jednak zapewniamy, iż  spółka na bieżąco monitoruje sytuację i będzie podejmować kolejne niezbędne decyzje w zakresie płatności z tytułu czynszów za wynajmowane lokale w kolejnych miesiącach."

Pomoc niesie także Powiatowy Urząd Pracy. Mikroprzed­siębiorcy mogą otrzymać pożyczkę w wysokości do 5 tys. zł, której spłata rozpocznie się dopiero za 3 miesiące, jest nisko oprocentowana i może być umorzona. Szczegóły na stronie lodz.praca.gov.pl.

WIRUSY I BAKTERIE – ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE >> Sprawdź w naszym sklepie <<

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany