Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Koniec remontu ul. Warszawskiej w Pabianicach ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Wykonawca miał termin do końca maja 2020 r.

Koniec prac?

Ulica Warszawska wyremontowana została od ul. Rzgowskiej do granic miasta. Na wykonanie prac wykonawca miał czas do końca maja tego roku. Jest szansa, że zdąży. 29 maja (piątek) rano zaplanowano odbiór techniczny. Ale już dzień wcześniej prace wyglądały na skończone, wymalowano oznakowanie poziome, ustawiono znaki. Jeśli odbiór wypadnie w porządku, ulicę będzie można oficjalnie otworzyć. Chociaż piesi i rowerzyści, a nawet kierowcy, i tak już z niej korzystają. Na razie oficjalnie możliwe są wjazdy docelowe i gospodarcze.

Jak zmieniła się ulica?

Wykonawca pracował pod presją czasu. Remont ruszył w listopadzie 2019 r. Inwestycja kosztowała ponad 6 mln zł, w tym 3,6 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Aby dofinansowanie nie przepadło, spora część prac musiała zostać wykonana do końca 2019 r. Tempa nie spowolniła także epidemia koronawirusa, która miała wpływ m.in. na przebudowę ul. Zamkowej, gdzie wykonawca miał problem z dostawą podstacji trakcyjnej z zagranicy.

Ten fragment ulicy Warszawskiej zmienił się nie do poznania. Zamiast licznych dziur wreszcie jest równa nawierzchnia. Po prawej stronie, patrząc od ul. Rzgowskiej, wybudowano asfaltową drogę rowerową. Również po tej samej stronie powstał nowy chodnik - ten poprzedni rozpadał się. Na ulicy są też progi zwalniające, nowa wiata przystankowa i stojaki rowerowe.

W zakres inwestycji weszła również m.in. przebudowa przejść dla pieszych z ich dodatkowym doświetleniem, przebudowa skrzyżowań z ulicami Familijną i Nastrojową, budowa zatok autobusowych, kanalizacji.

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie