MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny wielki sukces Basketmanii rozegranej w Łodzi Zobaczcie ZDJĘCIA

Ponad 110 drużyn polskich wzięło udział w 28. edycji „Basketmanii” największym i najstarszym w kraju turnieju koszykówki 3×3. Rozegrano przeszło 200 meczów, a udział w turnieju wzięło 400 zawodniczek i zawodników. W rozgrywkach seniorów zgłosiły się również drużyny z Litwy i Ukrainy. Wszyscy byli zgoni, że turniej był kolejnym sukcesem koszykarskiego środowiska.

Turniej w kategorii OPEN wygrała BM Stal 3x3 I Ostrów Wlkp., w składzie Thomas Davis, Michael Hicks, Piotr Karpacz, Marcin Zarzeczny). Drugie miejsce zajęła ISETIA Fabe Polska (Marcin Dymała, Wojciech Fraś, Tekin Guvercin, Kacper Rogowski). Zgodnie z regulaminem, obydwie drużyny nie mogły wywalczyć awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Polski 3x3, bowiem nie składały się w całości z zawodników posiadających polskiego obywatelstwa. W meczu o III miejsce łódzkiego turnieju Polonia Warszawa (Patryk Anders, Piotr Dąbrowski, Tomasz Rudko, Mateusz Witek) pokonała NFZ Team, 21:13. W związku z tym, że Polonia już wcześniej wywalczyła awans do turnieju finałowego (w LOTTO 3x3 Quest Ostrów Maz.), żadna z drużyn uczestniczących w LOTTO 3x3 Quest Łodź nie otrzymała promocji do finałów w Katowicach.

„Szkoda, że w tym roku nie udało się zagrać przy Manufakturze, ale Łódź nie zawodzi - było tu dużo dobrych drużyn. Myślałem, że takim przedwczesnym finałem było nasze starcie z Isetią SK Store w ćwierćfinale, ale jednak Isetia Fabe Polska sprawiła nam więcej problemów. Musieliśmy się solidnie napracować, ale szczęśliwie udało nam się wygrać. Gratuluję wszystkim uczestnikom” – powiedział Marcin Zarzeczny, koszykarz BM Stali 3x3 I.

W finale Pań, spotkały się dwie niepokonane w turnieju drużyny. Decydująca rozgrywka stała pod znakiem dominacji legionistek (Dominika Fiszer, Marta Marcinkowska, Amalia Rembiszewska, Karolina Stefańczyk), dla których był to już drugi triumf w tegorocznym cyklu LOTTO 3x3 Quest - poprzednio zwyciężyły w Bydgoszczy. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w przypadku zwycięstwa w turnieju przez zespół, który ma już awans do turnieju finałowego, kwalifikacje otrzyma drużyna z kolejnego miejsca tj. II lub III miejsca, a więc ISETIA (Kinga Dzierbicka, Jastina Kosalewicz, Agata Stępień, Żaneta Szczęśniak) jest drugim zespołem, który zobaczymy w turnieju finałowym Mistrzostw Polski 3x3 kobiet w Katowicach (10-11 sierpnia br.). W meczu o III miejsce łódzkiego turnieju Drużyna AA (Anna Kudelska, Aleksandra Rok, Katarzyna Pęcina, Pola Kaźmierczak) pokonała MUKS Piaseczno I, 17:12.

Łączna pula nagród wyniosła ponad 15.000 zł.

9. AZS WUM makao

Rywalizacja młodzieżowców odbywała się w szesciu kategoriach U15, U17 i U23, wśród kobiet i mężczyzn.
Turniej jednym z turniejów w ramach Grand Prix Łódzkiego, oznacza to że biorące udział w nim drużyny miały możliwość awansu do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3 (21-23 czerwca br. na Torwarze, w Warszawie). Wszystkie finały były bardzo zacięte i często kto wygra decydowało się w ostatnich rzutach na kosz lub sekundach meczów.

Najlepsi otrzymali puchary i medale oraz książki o koszykówce.