Łukasz Konstanty
Ksawery Masiuk podczas zawodów PŚ w Berlinie dwa razy stanął na podium.
Ksawery Masiuk podczas zawodów PŚ w Berlinie dwa razy stanął na podium. Fot. Philip Fong/AFP/East News
Kolejny udany występ podczas pływackiego Pucharu Świata w Berlinie zanotował Ksawery Masiuk. Polak w niedzielę zajął trzecie miejsce w rywalizacji na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Tę samą lokatę zajęła Dominika Sztandera w rywalizacji na 50 metrów stylem klasycznym.

Drugie podium Ksawerego Masiuka

Zdecydowanym zwycięzcą zmagań na 100 metrów stylem grzbietowym okazał się Włoch Thomas Cecon, który uzyskał czas 52,27. Drugi na mecie Japończyk Ryosuke Irie był gorszy aż o 1,78 s, z kolei Masiuk stracił do zwycięzcy 1,93 s.

Dzień wcześniej nasz zawodnik również zakończył zmagania na trzeciej pozycji, tyle że na dystansie o połowę krótszym. Dla młodego Polaka to pierwsze i drugie podium pływackiego Pucharu Świata w karierze.

Dominika Sztandera ponownie na podium

Po raz drugi na podium w Berlinie w niedzielę stanęła także Dominika Sztandera. Polka tym razem zakończyła na trzeciej pozycji zmagania na dystansie 50 metrów stylem klasycznym (czas: 30,61 s). Zwyciężyła Litwinka Ruta Meilutyte (29,56 s), druga była Estonka Eneli Jefimovą (30,35 s).

Przypomnijmy, że dzień wcześniej nasza zawodniczka uplasowała się na trzeciej pozycji także w rywalizacji na dystansie 100 metrów (ten sam styl). Podobnie jak w przypadku Masiuka były to jej pierwsze indywidualne miejsca na podium PŚ w karierze.

Kolejne zawody pływackiego Pucharu Świata zaplanowano na 13-15 października. Zawody tym razem odbędą się w Atenach.