Klasa e-sportowa w "Mechaniku". Tego w Pabianicach jeszcze nie było...

Lila Sayed
Lila Sayed
Szesnastu uczniów będzie liczyć klasa o profilu e-sportowym, która powstanie w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach w nadchodzących roku szkolnym 2020/2021. Jej pomysłodawcą jest Paweł Dobrowolski, jeden z nauczycieli "Mechanika".

Klasa e-sportowa związana będzie z nowymi technologiami, grami komputerowymi, a kształcić będzie zawodowych gamerów.

-Napisałem autorski program nauczania, który pozytywnie zaopiniował dyrektor - mówi Paweł Dobrowolski.

Jak wygląda proces rekrutacji?
Na przełomie maja i czerwca powinna rozpocząć się rekrutacja w szkołach średnich. W przypadku wyboru klasy e-sportowej, poza wynikami egzaminu i ocenami z wybranych przedmiotów dodatkowo odbędzie się konkurs świadectw oraz rozmowa z kandydatem na temat wyboru sekcji.

W programie nauczania nowej klasy znajdzie się m.in: programowanie robotów, sterowników PLC, udział i organizacja zwodów e-sportowych.

W ramach kierunku technik mechatronik zdobywa się umiejętności praktyczne potwierdzane dyplomem technika w zakresie:

  • K1 Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych
  • K2 Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
Obsługa techniczna eventów

...gdy jednak krytyk zainteresowań tego typu, zagłębi się w sprawę, pozna zupełnie nowy świat. Co poza aktywnym graniem można znaleźć w świecie esportu?

G
Gość

A to jeszcze młodzież za mało czasu spędza przed komputerem tracąc czas na gry. Czy jeszcze mało rodziców zginęło za zabranie klawiatury?

S
Sportowiec

Pokolenie dwóch lewych rąk będzie rosło...

Dodaj ogłoszenie