Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy złożyć wniosek o emeryturę, żeby była wyższa? W których miesiącach? Można zyskać nawet 300 zł miesięcznie

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
3-01-2015 lodz zus drugi oddzial w lodzi na ul leczyckiejfot. grzegorz galasinskidziennik lodzki
3-01-2015 lodz zus drugi oddzial w lodzi na ul leczyckiejfot. grzegorz galasinskidziennik lodzki Dziennik Lodzki
Kiedy złożyć wniosek o emeryturę, żeby była wyższa? Osoby, które myślą o złożeniu wniosku o emeryturę w tym miesiącu, nie muszą obawiać się niekorzystnej waloryzacji składek mającej wpływ na wysokość świadczenia. Zgodnie z założeniami Tarczy Antykryzysowej 3.0., ZUS wyliczy emeryturę, o którą zawnioskuje się w czerwcu, w ten sam sposób jak emeryturę wnioskowaną w maju. Każdego roku liczba osób składających wnioski w czerwcu była kilkakrotnie niższa niż w maju czy lipcu.

Kiedy złożyć wniosek o emeryturę, żeby była wyższa?

W ubiegłym roku w maju wniosek o emeryturę w I oddziale ZUS w maju złożyło 718 łodzian, w czerwcu 290, a w lipcu 3009. W drugim oddziale odpowiednio 574, 254 i 2349. Łącznie w obu oddziałach w maju takich osób było 1292, w czerwcu tylko 544, a już w lipcu ponad dziewięć razy więcej – 5358. W 2018 w I oddziale ZUS dokumenty uprawniające do otrzymania emerytury w maju złożyło 862 osób, w czerwcu 365, a w lipcu aż 3015. W drugim oddziale odpowiednio w kolejnych miesiącach było to 630, 298 i 2195. Łącznie w obu oddziałach w maju wnioski dostarczyło 1492 przyszłych emerytów, w maju 663, a w lipcu ponad osiem razy tyle co w czerwcu, 5200.

- W ubiegłych latach osoby składając wniosek w lipcu nie miały wypłacanej emerytury za czerwiec, ale co miesiąc otrzymywały podwyższoną emeryturę z uwagi na korzystny sposób waloryzacji składek – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, rzecznik prasowy ZUS w Łodzi. - Różnica w wysokości emerytur wynosiła czasami nawet 300 zł

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany