Kiedy idziemy do szkoły STRAJK NAUCZYCIELI 2019 Czy rok szkolny będzie przedłużony? Czy w wakacje dzieci pójdą do szkoły? 26.04.19

(ls)Zaktualizowano 
Kiedy idziemy do szkoły STRAJK NAUCZYCIELI 2019 Czy rok szkolny będzie przedłużony? Czy w wakacje dzieci pójdą do szkoły? 25.04.19 Polska Press
Kiedy idziemy do szkoły STRAJK NAUCZYCIELI 2019 Czy rok szkolny będzie przedłużony? Czy w wakacje dzieci pójdą do szkoły? 25.04.19- takie pytania zadają sobie rodzicie dzieci, które od tygodniu zamiast w szkole siedzą w domu. Bo przecież zaległości trzeba będzie odrobić. Na razie powrót do szkoły stoi pod wilekim znakiem zapytania. Nie wiadomo, czy po świętach dzieci wrócą do szkoły.

Z ostatniej chwili: Nauczyciele zawieszają strajk od soboty (27 kwietnia) aż do września. A to oznacza, że od poniedziałku
dzieci idą do szkoły.

-Chcemy dać uczniom dokończenia nauli- Sławomir Broniarz na konferencji prasowej.

Dyrektorzy szkół będą informować o planowanych lekacjach na Librusie.

Strajk nauczycieli 2019.Czy rok szkolny będzie przedłużony?

Trwający od 8 kwietnia tego roku strajk nauczycieli jest największym od 1993 roku. Od 26 lat nie było takiego zamieszania w oświacie. Na razie nic nie wskazuje na to, by strajk szybko się zakończył. Nieznana jest data zakończenia protestu. Jak zapowiada Sławomir Broniarz, nauczyciele przestaną strajkować, gdy rząd przyjmie postulaty. Czy rok szkolny zostanie przedłużony

Strajk nauczycieli 2019.Czy rok szkolny będzie przedłużony?

Wiele osób zastanawia się, czy z powodu strajku nauczycieli rok szkolny 2018/2019 zostanie przedłużony a wakacje rozpoczną się później. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć uspokaja rodziców, że zajęcia i rok szkolny skończą się zgodnie z planem. W podobnym tonie wypowiedziała się Anna Zalewska.

WSZYSTKO ZATEM WSKAZUJE NA TO, ŻE DOTYCHCZASOWY KALENDARZ SZKOLNY BĘDZIE NADAL OBOWIĄZYWAŁ. ROK SZKOLNY NIE ZOSTANIE PRZEDŁUŻONY!

A to oznacza, ze dzieci skończą naukę (zakładając, że jezszcze ją zaczną) 21 czerwca.

Co łodzianie sądzą o strajku nauczycieli?

Kiedy skończy się strajk nauczycieli? Ile potrwa strajk?

Związki zawodowe ZNP i FZZ obecnie postulują 30 proc. podwyżki rozłożonej na dwie tury – 15 proc. od 1 stycznia i 15 proc. od 1 września br. Porozumienie z rządem podpisała 7 kwietnia "Solidarność".

Według ZNP do strajku przystąpiło 8 kwietnia niemal 75 proc. szkół. Dane podawane przez MEN były dużo niższe. Zdaniem resortu było to niecałe 50 proc.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział po Świętach Wielkanocnych rozmowy w formie okrągłego stołu, czyli "ogólnonarodową debatę o edukacji". Do pomysłu tego przychylił się prezydent Andrzej Duda, który zaoferował Belweder jako miejsce rozmów.

Wideo

Materiał oryginalny: Kiedy idziemy do szkoły STRAJK NAUCZYCIELI 2019 Czy rok szkolny będzie przedłużony? Czy w wakacje dzieci pójdą do szkoły? 26.04.19 - Express Ilustrowany

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
U
Upadek zawodu nauczyciela

Nauczyciele pokazali tym strajkiem, ze osiagneli moralne dno. Pokazali spoleczenstwu rowniez, ze ich podstawowa funkcja spoleczna zostala zburzona. Pokazali swoj upadek, zbeszczesczczenie wszelkich zasad, zadze pieniadza. Oddajemy swoje dzieci pod opieke ludzi bez godnosci. Upadli i juz nigdy sie nie podniosa.

zgłoś
J
Jadzia
, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

, Gość:

A skąd możesz wiedzieć ile nauczycielka bierze za korepetycje? Podglądasz? A elektryk. budowlaniec czy glazurnik, hydraulik , który w swoim wolnym czasie po pracy dorabia też popełnia przestępstwo? Nigdy nie zobaczyłam od tych fachowców faktury za wykonaną pracę czy fuszerkę.

2019-04-23T08:29:51 02:00, Gość:

Tak popełnia przestępstwo bo nie odprowadza podatków

2019-04-24T19:03:43 02:00, Pery:

Może i dorabia ale po przepracowanych pełnych godzinach a nie jak nauczyciel po trzech

2019-04-25T14:50:57 02:00, Zosia:

No, normalnie nie mogę czytać tych bredni, to jaskiń cyrk, zajmijcie się sobą a nie zaglądajcie do cudzych i ciotczynych portfeli! Ciekawe czy chcielibyście żeby wam tak ktoś wyliczał? Wstyd!

Skąd tacy inteligentni się biorą?!w której szkole rak uczą? Chętnie się dowiem by swojego dziecka tam nie posłać!

zgłoś
S
Sówka
2019-04-24T21:52:56 02:00, Gość:

Moja ciocia jest nauczycielką zarabia 3tys i jeszcze chce więcej czyli nauczyciele.Poza tym szkoła w wakacje nie ma mowy wiem ,ze nie będzie ale jak jednak będzie nie idę do szkoły.Każdy wie ,ze szkoły będą puste bo rodziny już pozamawiane bilety na wakacje co wy myślicie? xD

Chłopczyku czy tez dziewczynko! Obudź się! Idź do pracy!

zgłoś
K
Kurka
, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

, Gość:

A skąd możesz wiedzieć ile nauczycielka bierze za korepetycje? Podglądasz? A elektryk. budowlaniec czy glazurnik, hydraulik , który w swoim wolnym czasie po pracy dorabia też popełnia przestępstwo? Nigdy nie zobaczyłam od tych fachowców faktury za wykonaną pracę czy fuszerkę.

2019-04-23T08:29:51 02:00, Gość:

Tak popełnia przestępstwo bo nie odprowadza podatków

2019-04-24T19:03:43 02:00, Pery:

Może i dorabia ale po przepracowanych pełnych godzinach a nie jak nauczyciel po trzech

A mona ciocia, moja Sasiadka!!!! A ja? Niech każdy patrzy na siebie, osły jedne!

zgłoś
O
On
2019-04-24T16:19:44 02:00, Gość:

Moim zdaniem powinni wszystkich tych nauczycieli pozwalniać za protesty a na ich miejsce zatrudnić młodych a nie trzymają takich którym się w głowach

poprzewracało bo za mało kasy mają. A w wakacje to dzieci mają wolne a nie do szkoły mają iść.

Masz zupełna racje, zatrudnij się jako nauczyciel, wspaniała fucha! Tylko się leży i pachnie!!! Zapraszamy, to nic ze nie masz wykształcenia, takich tez niedługo będą zatrudniali jak się ci co się im dupach przewraca się zwolnią! Dopiero będą dzieci wykształcone!

zgłoś
J
Jac
, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

, Gość:

A skąd możesz wiedzieć ile nauczycielka bierze za korepetycje? Podglądasz? A elektryk. budowlaniec czy glazurnik, hydraulik , który w swoim wolnym czasie po pracy dorabia też popełnia przestępstwo? Nigdy nie zobaczyłam od tych fachowców faktury za wykonaną pracę czy fuszerkę.

2019-04-23T08:29:51 02:00, Gość:

Tak popełnia przestępstwo bo nie odprowadza podatków

Żenada!

zgłoś
Z
Zosia
, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

, Gość:

A skąd możesz wiedzieć ile nauczycielka bierze za korepetycje? Podglądasz? A elektryk. budowlaniec czy glazurnik, hydraulik , który w swoim wolnym czasie po pracy dorabia też popełnia przestępstwo? Nigdy nie zobaczyłam od tych fachowców faktury za wykonaną pracę czy fuszerkę.

2019-04-23T08:29:51 02:00, Gość:

Tak popełnia przestępstwo bo nie odprowadza podatków

2019-04-24T19:03:43 02:00, Pery:

Może i dorabia ale po przepracowanych pełnych godzinach a nie jak nauczyciel po trzech

No, normalnie nie mogę czytać tych bredni, to jaskiń cyrk, zajmijcie się sobą a nie zaglądajcie do cudzych i ciotczynych portfeli! Ciekawe czy chcielibyście żeby wam tak ktoś wyliczał? Wstyd!

zgłoś
R
Radek
2019-04-24T21:52:56 02:00, Gość:

Moja ciocia jest nauczycielką zarabia 3tys i jeszcze chce więcej czyli nauczyciele.Poza tym szkoła w wakacje nie ma mowy wiem ,ze nie będzie ale jak jednak będzie nie idę do szkoły.Każdy wie ,ze szkoły będą puste bo rodziny już pozamawiane bilety na wakacje co wy myślicie? xD

Dziecko, przestań bredzić, wez się do nauki!

zgłoś
G
Gość

Moja ciocia jest nauczycielką zarabia 3tys i jeszcze chce więcej czyli nauczyciele.Poza tym szkoła w wakacje nie ma mowy wiem ,ze nie będzie ale jak jednak będzie nie idę do szkoły.Każdy wie ,ze szkoły będą puste bo rodziny już pozamawiane bilety na wakacje co wy myślicie? xD

zgłoś
P
Pery
, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

, Gość:

A skąd możesz wiedzieć ile nauczycielka bierze za korepetycje? Podglądasz? A elektryk. budowlaniec czy glazurnik, hydraulik , który w swoim wolnym czasie po pracy dorabia też popełnia przestępstwo? Nigdy nie zobaczyłam od tych fachowców faktury za wykonaną pracę czy fuszerkę.

2019-04-23T08:29:51 02:00, Gość:

Tak popełnia przestępstwo bo nie odprowadza podatków

Może i dorabia ale po przepracowanych pełnych godzinach a nie jak nauczyciel po trzech

zgłoś
G
Gość

Moim zdaniem powinni wszystkich tych nauczycieli pozwalniać za protesty a na ich miejsce zatrudnić młodych a nie trzymają takich którym się w głowach

poprzewracało bo za mało kasy mają. A w wakacje to dzieci mają wolne a nie do szkoły mają iść.

zgłoś
G
Gość
2019-04-22T12:10:47 02:00, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

Lenie smierdzace

zgłoś
G
Gość
, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

, Gość:

A skąd możesz wiedzieć ile nauczycielka bierze za korepetycje? Podglądasz? A elektryk. budowlaniec czy glazurnik, hydraulik , który w swoim wolnym czasie po pracy dorabia też popełnia przestępstwo? Nigdy nie zobaczyłam od tych fachowców faktury za wykonaną pracę czy fuszerkę.

Tak popełnia przestępstwo bo nie odprowadza podatków

zgłoś
H
Hhhh
, Gość:

Ciekawe jakie poparcie społeczne tego politycznego protestu, będzie w momencie kiedy dzieci jednego czy drugiego nie dostaną promocji do następnej klasy. Wg mnie ten protest pokazuje po pierwsze gdzie nauczyciele mają dzieci, a po drugie kto tym wszystkim rządzi. Nauczyciele zapomnieli jak ci którzy dziś są "przyjaciółmi" w 2012 chcieli zabrać kartę nauczyciela i zamrozili podwyźki. A to jak zarabiają nauczyciele najlepiej wiedzą pracownicy banków, zajmujący się kredytami. Czy przy deklarowanej pensji małżeństwo nauczycielskie dostałoby 500 tys zł kredytu hipotecznego?

Politycznego? Daj spokój. Ten nierząd ponad pół roku wiedział że będzie strajk i go.... No z tym zrobił. Liczyli, że nauczyciele będą siedzieć cicho. Prawda jest taka, że nie opłaca się dać podwyżek nauczycielom, bo z nich nie ma wpływów budżetowych jak z policji czy kas albo straży granicznej. Więc po co ściągać lepszych ludzi do zawodu. Poza tym głupi wyborca to dobry wyborca, jak nie myśli zbyt dużo to wystarczy mu dać 500 zł i nawet nie będzie licxyl że sam siebie sponsoruje.

zgłoś
G
Gość
, Gość:

A moja sąsiadka ,strajkująca nauczycielka jęz.angielskiego ma 2,5 -3 tys. tylko z korepetycji. Cieszy się, że strajk trwa , bo kasy będzie jeszcze więcej. 50 pln na rękę za 45 minut.

A skąd możesz wiedzieć ile nauczycielka bierze za korepetycje? Podglądasz? A elektryk. budowlaniec czy glazurnik, hydraulik , który w swoim wolnym czasie po pracy dorabia też popełnia przestępstwo? Nigdy nie zobaczyłam od tych fachowców faktury za wykonaną pracę czy fuszerkę.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie