KIEDY DO SZKOŁY Strajk nauczycieli najnowsze wiadomości Do kiedy trwa strajk ? Strajk zawieszony 4.05.2019

(ww)Zaktualizowano 
Strajk nauczycieli AKTUALNOŚCI Co z maturami 2019 strajk. Do kiedy będzie strajk? 25.04.19
KIEDY DO SZKOŁY Strajk nauczycieli najnowsze wiadomości Do kiedy trwa strajk ? Strajk zawieszony 4.05.2019 Co z maturami? Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Kiedy będzie koniec strajku? 25.04.19 Znamy decyzję ostateczną w sprawie strajku w szkołach. Strajk, decyzją ZNP, został dziś w czwartek 25 kwietnia ZAWIESZONY do września. Rozpoczął się w poniedziałek trzy tygodnie temu. Do kiedy nauczyciele będą strajkować? Nie ma daty zakończenia protestu w szkołach. STRAJK został zawieszony do września.

KIEDY IDZIEMY DO SZKOŁY. Do kiedy trwa STRAJK

odśwież (wciśnij F5)

Czwartek 25 kwietnia godzina 13.15 STRAJK NAUCZYCIELI ZOSTAŁ ZAWIESZONY.

Uczniowie pytają, kiedy idą do szkoły. Zgodnie z ustaleniami i informacjami Sławomira Broniarza, do szkoły uczniowie pójdą w najbliższy poniedziałek.

Szydło: dziś została podjęta bardzo dobra decyzja.

Godz. 16:45 - Kolejne propozycje rządu:

Godz. 15:40 - Płyną kolejne informacje z kancelarii premiera:

KIEDY IDZIEMY DO SZKOŁY STRAJK

Strajk nauczycieli 2019, godz. 15:30 - Na czym polegają zmiany zaproponowane przez rząd? Patrz poniżej:

STRAJK 2019 - Pragnę zapewnić maturzystów i rodziców, że nie będzie zagrożone przeprowadzenie matur - powiedział premier Morawiecki.

GODZ. 15:16 - Właśnie trwa wystąpienie premiera. Mateusz Morawiecki: Każdy tegoroczny maturzysta będzie mógł przystąpić do matury w terminie. Tego wymaga powaga i odpowiedzialność po stronie państwa polskiego. Dlatego proponuję rozwiązania przecinające pewien chaos informacyjny i niepokój naszych maturzystów. Ta propozycja zabezpieczy i zapewni klasyfikację i przeprowadzenie matur

24 kwietnia. Godz. 15 - Za chwilę głos w sprawie matur zabierze premier Mateusz Morawiecki. Premier przedstawi projekt zmiany Prawa Oświatowego dotyczącego matur.

Nie ma żadnych nowych pozytywnych informacji. Sytuacja się nie zmienia. Nie ma porozumienia. Strajk trwa.

Co z maturami w Łodzi? Matury Łódź. W Łodzi uczniowie nie bę...

Godz. 18:20 - Po raz kolejny rząd polski nie zdał egzaminu. Zdaliśmy go my, nauczyciele, podejmując decyzję o tym, że klasyfikujemy uczniów - poinformował we wtorek Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy

STRAJK NAUCZYCIELI 23 kwietnia, GODZ. 17:30 - W sprawie strajku i obecnej sytuacji zabrała głos opozycja.

GODZ. 17:03 - Komitet strajkowy: nie zawieszamy strajku, ale apelujemy o zwołanie rad pedagogicznych. Podjęliśmy decyzję o klasyfikacji uczniów.

STRAJK 2019, GODZ. 16:52 - Minister pracy Elżbieta Rafalska po spotkaniu stwierdziła, że liczy na zmianę stanowiska decyzji ZNP i FZZ oraz pracodawców ws. okrągłego stołu.

GODZ. 16:46 - Jest ważna decyzja dla maturzystów! Apelujemy do dyrektorów szkół o niezwłoczne zwołanie rad pedagogicznych - podali przedstawiciele Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego Nauczycieli. Nauczyciele przeprowadzą klasyfikację uczniów.

Strajk nauczycieli 2019, GODZ. 16:40 - Trwa 16. dzień strajku. Zbliżają się matury. Czy ZNP dzisiaj zawiesi strajk? Co z maturami? Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy Nauczycieli zdecydował: "będziemy klasyfikować uczniów".

STRAJK 2019, GODZ. 16:36 - Związek Nauczycielstwa Polskiego właśnie udaje się na swoje zamknięte obrady - podał TVN24. Być może dzisiaj poznamy decyzję ostateczna. Za chwilę więcej informacji...

16:31 - Zakończyły się rozmowy związków z rządem ws. okrągłego stołu. Rząd zaproponował obrady okrągłego stołu na Stadionie Narodowym. ZNP właśnie ogłosił, że nie weźmie w nim udziału.

STRAJK NAUCZYCIELI , godz. 16:30 - Dzisiaj ZNP w godzinach wieczornych poda decyzję w sprawie dalszych losów strajku nauczycieli.

STRAJK 2019, GODZ. 16 - W spotkaniu, które rozpoczęło się już jakiś czas temu bierze udział m.in. minister Elżbieta Rafalska

Strajk nauczycieli AKTUALNOŚCI Co z maturami 2019 strajk. Do kiedy będzie strajk? 25.04.19

Strajk nauczycieli 2019, GODZ. 15:52 - W całym kraju płyną słowa wsparcia dla strajkujących.

23 kwietnia godz. 15:50 - W Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie kilkadziesiąt minut temu rozpoczęły się rozmowy strajkujących nauczycieli z przedstawicielami rządu.

STRAJK NAUCZYCIELI 23 kwietnia, godz. 15:40 - Trwa 16. dzień strajku. W wielu miastach trwają demonstracje nauczycieli. Trwają rozmowy związków nauczycielskich z rządem.

Godz. 14:40 - Uczniowie nagrali spot dla nauczycieli. ZOBACZ SPOT UCZNIÓW - KLIKNIJ TUTAJ

23.04.2019 , godz. 14:30 - Kolejny dzień strajku nauczycieli. Czy dziś dojdzie do porozumienia? Przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) odbyła się dziś ogólnopolska manifestacja nauczycieli.

Dziś uczniowie i przedszkolaki mają jeszcze ferie świąteczne, ale jutro powinni wrócić do szkół i przedszkoli. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie wrócą, bo nie zanosi się na nagłe zakończenie strajku nauczycieli. To kłopot także - a może przede wszystkim - dla rodziców, którzy muszą jakoś zapenić swoim pociechom opiekę.

Kto może, angażuje do tego rodzinę, kto nie ma takiej możliwości, bierze urlop, zwolnienie lub zabiera dzieci do pracy (jeśli są tam ku temu warunki, a pracodawca wyrazi zgodę). O swój los martwią się maturzyści, którzy nie dostali jeszcze świadectw ukończenia szkoły. Czy ich egzamin dojrzałości odbędzie się w przedwidzianym terminie, czyli w dniach 6 - 23 maja. Czy podczas czwartkowego „okrągłego stołu” nauczyciele porozumieją się z rządem i zakończą strajk? Na razie jest on bezterminowy.

Zapytaliśmy łodzian, co myślą o strajku nauczycieli

21.04.2019 - Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Po świętach znów rozmowy. Czekamy na ich wyniki i szybki progres w tej sprawie. Dzieci czekają.

19.04.2019, godz. 15:30 - Wciąż nie ma porozumienia z rządem.

18.04.2018 - Strajk nauczycieli trwa już drugi tydzień. Dziś popołudniu odrzucono porozumienie z rządem.

Nie ma porozumienia między ZNP a rządem, a to oznacza, że strajk ciągle trwa. Czy dzieci wrócą do szkoły po świętach?

STRAJK NAUCZYCIELI WIADOMOŚCI [NA ŻYWO] KLIKNIJ TUTAJ
odśwież (wciśnij F5)

Godz. 20:45 - Egzaminy jutro w całej Polsce nie są zagrożone. Udało się zebrać członków komisji egzaminacyjnych.

GODZ. 16:55 - Związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzucili propozycje strony rządowej - poinformowała wicepremier Beata Szydło podczas konferencji prasowej po zakończeniu rozmów ze związkowcami w Centrum Dialog.

STRAJK NAUCZYCIELI, godz. 15:52 - Egzaminy jutrzejsze prawdopodobnie się odbędą.

STRAJK NAUCZYCIEL, godz. 15:20 - Trwają rozmowy przedstawicieli rządu z ludźmi z ZNP.

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, godz. 14:30 - Dyrektor @CKE_PL Marcin Smolik w @Radio_TOK_FM: działamy tak, jakby egzaminy miały się odbyć. Nie ma możliwości ich przełożenia, na razie nie ma też powodów, dopiero w środę dowiemy się, czy egzaminy gdzieś się nie odbyły. Działamy na otwartym organiźmie...

STRAJK NAUCZYCIELI, godz. 14:10 - Beata Szydło zaprosiła związkowców do rozmów o godzinie 15.

We wtorek, 9 kwietnia o godz. 15, związkowcy mają kolejny raz spotkać się z przedstawicielami rządu, czy dojdzie do porozumienia?

Ile może trwać strajk nauczycieli?

Na razie nic nie wskazuje na to, by strajk szybko się zakończył. Zdecydowana większość szkół i przedszkoli przystąpiła do strajku nauczycieli. Nie ma daty zakończenia protestu. Wiele wskazuje na to, że szybko strajk nauczycieli się nie zakończy.

Wszystkie szkoły podstawowe przystąpiły dziś w Łodzi do strajku.

W Łodzi w Szkole Podstawowej 205 do strajku dołączyła się Solidarność. Do placówki, do której chodzi blisko tysiąc uczniów, rano przyszła tylko jedna osoba.

22.15 Broniarz: Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ . Zgodnie z uchwalą ZG ZNP od 8.04 zaczynamy strajk!!
GODZ. 22:10

Ile może trwać strajk nauczycieli?

- Przedstawiciele NSZZ "Solidarność" i rządu podpisali porozumienie na zakończenie niedzielnych rozmów ws. sytuacji w oświacie. Które szkoły w Łodzi i z okolic jutro strajkują?

Prawie trzy godziny trwały rozmowy tzw. ostatniej szansy przedstawicieli strony rządowej ze związkowcami poświęcone sytuacji w oświacie. Beata Szydło poinformowała po ich zakończeniu, że 2 centrale związkowe nie przyjęły rządowych propozycji. Zaakceptowała je tylko oświatowa "Solidarność".

Lista szkół i przedszkoli, które wezmą udział w strajku nauc...

STRAJK NAUCZYCIELI: - Jutro nie idą do szkół nauczyciele ze ZNP, natomiast do szkół udadzą się tylko ci należący do "Solidarności".

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, godz. 22:02 - Poniżej najnowszy komentarz Beaty Szydło: Apeluję, aby każdy nauczyciel samodzielnie podjął decyzję dotyczącą strajku

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, GODZ. 21:56 - Trwa podpisanie porozumienia z "Solidarnością". Jest też komentarz Szefa ZNP:

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, godz. 21:50 - Beata Szydło: Zakończyliśmy dzisiejsze rozmowy na temat sytuacji w oświacie i propozycji, które zostały przygotowane przez rząd. To nie były łatwe ani krótkie rozmowy. Strona rządowa przedstawiła kilka propozycji. Te propozycje zostały – co mówię z wielki żalem - przez dwie centrale związkowe odrzucone, ale przyjęte przez związek "Solidarność". Z tego bardzo się cieszę.

STRAJK NAUCZYCIELI, GODZ. 21:46 - Zakończyły się dzisiejsze rozmowy na temat sytuacji w oświacie. To nie były łatwe rozmowy. Strona rządowa przedstawiła kilka propozycji. Niestety przez dwie centrale zostały odrzucone, przyjęła je Solidarność. To dobra propozycja dla nauczycieli - czytamy na tweeterze.

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, GODZ. 21:45 - KONIEC NEGOCJACJI!!!

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, GODZ. 21:36 - Uczniowie w sieci też wyrażają swoje zaniepokojenie, wciąż nie wiedzą czy jutro mają się udać do swoich szkół czy też muszą pozostać w domach.

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, GODZ. 21:25 - Wszyscy czekają na wynik negocjacji. Czy będzie przełom?

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, GODZ. 21:22 Szef ZNP Sławomir Broniarz był poruszony i oburzony wczorajszymi deklaracjami PiS-u. Dał temu wyraz w sieci.

STRAJK NAUCZYCIELI, GODZ. 21:20 Rząd oferuje 15 procent podwyżki, nauczyciele chcą 30 proc. w skali roku.

Godz. 21:15 - Jest coraz bliżej strajku nauczycieli! Ostatnie rozmowy zakończyły się fiaskiem. Jak będzie tym razem? Już niedługo wszystko się wyjaśni.

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, GODZ. 21:13 - Będę zachęcać i namawiać, żebyśmy dzisiaj podpisali porozumienie - mówiła Beata Szydło. Wciąż trwają mozolne rozmowy.

STRAJK NAUCZYCIELI, GODZ. 21:10 Jak podał Związek Nauczycielstwa Polskiego 15,5 tys. szkół jest za strajkiem. Co z tego wynika? Mianowicie, że 4,5 tysiąca szkół nie chce brać udziału w strajku.

Jak podaje ZNP, za strajkiem jest ok. 15,5 tys. szkół. Ale z tego wynika, że mniej więcej 4,5 tys. placówek strajkować nie chce.

STRAJK NAUCZYCIELI: GODZ. 21 - Trwają rozmowy rządu z nauczycielami od godziny 19.

Przypomnijmy, że w referendum przeprowadzonym przez ZNP za strajkiem opowiedziało się 124 ze 140 miejskich przedszkoli, 31 z 37 gimnazjów, a także wszystkie szkoły podstawowe – 90 i wszystkie szkoły ponadgimnazjalne – 46. W nich dziś prawdopodobnie zajęć nie będzie, o czym rodzice zostali poinformowani na koniec ubiegłego tygodnia. Wszystko przez to, że strona rządowa nie zaoferowała satysfakcjonujących związkowców rozwiązań w kwestii podwyżek płac.

Pogoda na poniedziałek + 2 kolejne dni (8 + 9-10.04.2019):

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 308

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
m
mgr

Z szacunku dla samych siebie.." polski nauczycielu - kończ waść wstydu sobie oszczędź - już czas pamiętać o prawach uczniów...

zgłoś
G
Gość

To idziemy od pon do wtorku czy nie ?

zgłoś
D
Dori

Super ze strajkują !!! Mam swój czas z dziećmi

zgłoś
m
marek

nie rozumiem. czy mam iść jutro do szkoły?

zgłoś
G
Gość

Cześć Panowie :) Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 20 lat i zgrabne ciało, moje nagiie zdjęcia i kontakt na stronie: http://dziwki24.pl i wyszukaj mnie po niku: Sandra20 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam,,,,,,,,

zgłoś
Ł
Łodzianin

Wracać do pracy bo zacznie dochodzić do wymierzania sprawiedliwości przez rodziców!...

zgłoś
G
Gość

Nie mogę sobie tylko wyobrazić,jak po tym całym cyrku,nauczyciele spojrzą w oczy uczniom....Ci bez wstydu-bez problemu.

zgłoś
G
Gość
2019-04-22T11:03:45 02:00, Gość:

precz z komuną i pseudonauczycielami

Precz qurwa jego mać!!!!

zgłoś
G
Gość

TAK niech dostaną te podwyżki.

zgłoś
G
Gość

A później dzieci cierpią, brawo :)

zgłoś
H
Hurr Durr

Tytuł sugeruje, że już znacie termin... A tekst w środku? Oj no, nie wiadomo... Nie baitujcie może?

zgłoś
A
AS

Jaki strajk. Moja szkoła już pracuje.

zgłoś
P
Pawel

Trzeba było więcej szkół po likwidować teraz debile o tym myslicie. Po zamykac wszystkie szkoły, fabryki panstwowe. Co mamy jakie mamy uczące zawody w Polsce nie mamy bo każdy do liceum a gdzie ma iść.

zgłoś
P
Pawel

Rady się odbędą dlaczego żeby was nauczycieli rodzice nie zjedli. Cała prawda. Kur... jak tak można szpitale jak strajkowaly tez powinny być zamknięte a nie. Weźcie się do pracy nieroby. Co to jest za program nauczania z dupy

zgłoś
R
Rodzic

Nauczyciele trzymajcie się!

Na nic płatne wpisy pełne fałszywego oburzenia.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3