Kazimierz Moskal, trener piłkarzy ŁKS: Nasza wina, że przegraliśmy

Piłkarze ŁKS przegrali w Krakowie z Puszczą Niepołomice 1:2. Oto co po meczu szóstej kolejki ekstraklasy powiedział szkoleniowiec łodzian.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS Łódź): - Co by się nie powiedziało o tym meczu, to nasza wina, że przegraliśmy. W pierwszą połowę weszliśmy słabo, Puszcza mocno nas zdominowała w tym swoim sposobie gry. Odrzucili nas mocno od środka boiska i momentami było groźnie. Nie potrafiliśmy się do pewnego momentu przeciwstawić temu, co skutkowało stratą bramki z rzutu karnego.

Drugą połowę zaczęliśmy dobrze, wydawało się że możemy coś osiągnąć, ale znowu z naszej winy przytrafiła się niefortunna strata i faul wyceniony na czerwoną kartkę. Nie udało nam się dotrwać z remisem, Puszcza zdobyła bramkę, w kontrowersyjnej sytuacji. Kontrowersyjnej, bo analiza VAR trwała bardzo długo. Mieliśmy jedną czy dwie okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o arbitrze. Nie może być tak, że sędzia może wszystko. Trener nie ma żadnego prawa. Rozłożenie rąk jest uznawane za krytykę, uśmiechnięcie się jest uznawane za krytykę, pytanie czy to był faul na kartkę uznawane jest za krytykę. Nawet po meczu arbiter nie był mi w stanie powiedzieć za co dostałem żółtą kartkę. Odparł tylko, że wszystko widać w telewizji. Od tego jest telewizja, aby wszystko było widać. Czy to tak trudne podbiec i powiedzieć –tak to widziałem?".