Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już w czwartek (6 sierpnia) rozpoczyna się sprzedaż karnetów na mecze piłkarzy Widzewa

Bartosz Kukuć
Bartosz Kukuć
W Widzewie liczą, że w pierwszej lidze trybuny znów będą pełne
W Widzewie liczą, że w pierwszej lidze trybuny znów będą pełne grzegorz gałasiński
Już jutro (czwartek, 6 sierpnia) punktualnie o godzinie 19.10 rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze domowe pierwszoligowych Widzewa w sezonie 2020/2021. Poinformowali o tym działacze klubu z al. Piłsudskiego za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Oto pełna treść informacji klubu dla kibiców (pisowania oryginalna):

- Wszyscy posiadacze karnetów na mecze domowe czerwono-biało-czerwonych w rundzie wiosennej w sezonie 2019/2020 będą mogli przedłużyć je na kolejne rozgrywki.

- Niestety, z uwagi na panujące obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa, klub nie może zagwarantować wszystkim ,,karnetowiczom'' możliwości obejrzenia każdego meczu ligowego. Chcemy jednak, by każdy posiadacz abonamentu mógł zachować prawo do swojego miejsca w oczekiwaniu na powrót do normalnej sytuacji i możliwości zapełnienia całego stadionu.

- W zakresie obecności na meczach w czasie epidemii obowiązywać będzie system rezerwacji miejsc dla posiadaczy karnetów analogiczny do tego, który funkcjonował w czasie przedłużonej rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Warto przypomnieć, że dzięki niemu ostatecznie mecze Widzewa obejrzeć mogli wszyscy posiadacze karnetów, którzy zadeklarowali taką chęć. System się sprawdził, dzięki czemu wiosną wszyscy, którzy zgłosili chęć bycia na meczu, mieli taką możliwość. W związku z tym w nowym sezonie pierwszeństwo w rezerwacji miejsc na dane spotkanie przysługiwać będzie kibicom posiadającym karnety, którzy w sezonie 2020/2021 widzieli najmniej meczów. W przypadku zainteresowania przewyższającego liczbę dostępnych miejsc obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

- Tak skonstruowany system sprawi, że każdy z kibiców będzie miał możliwość obejrzeć jak najwięcej meczów, a w przypadku utrzymania obecnego poziomu obostrzeń, czyli 50 procent zapełnienia stadionu, co najmniej połowę z nich. Decydować o tym będzie jednak zainteresowanie innych "karnetowiczów", a także skala obowiązujących restrykcji sanitarnych.

- Z uwagi na niepewną sytuację epidemiczną w kraju klub zdecydował o zachowaniu cen karnetów z poprzedniego sezonu. W sprzedaży dostępne będą karnety na cały sezon, a także jedynie na rundę jesienną. Przy czym, w przypadku gdy obostrzenia sanitarne zostaną całkowicie zdjęte, ceny karnetów na mecze rundy wiosennej rozgrywane w 2021 roku mogą wzrosnąć.

- Informujemy jednocześnie, że zgodnie z zapowiedziami w nowym sezonie zmianie ulegnie sposób wejścia na stadion dla kibiców posiadających karnety na sektorach A5 i A8. Zmiana dotyczy wejścia na stadion, które możliwe będzie teraz za pośrednictwem dedykowanych kołowrotków w bramach nr 1 i 7. Pozostałe przywileje, takie jak dostęp do strefy VIP, sposób wyjścia na trybunę (przez Salę Kolumnową), dostęp do punktów gastronomicznych i toalet zostaną zachowane. Każdy właściciel abonamentu na znajdujące się tam miejsca będzie mógł przedłużyć karnet na takich samych warunkach jak dotychczas, w tych samych cenach lub skorzystać z oferty VIP Silver.

- Podobnie jak przed poprzednimi rundami, posiadacze karnetów będą mogli zachować dotychczasowe miejsca, lub w określonym terminie zmienić je, licząc się jednak z tym, że w puli mogą znaleźć się mniej atrakcyjne lokalizacje, a dotychczasowa może przepaść. W ramach możliwości zmiany miejsc wyodrębniony będzie specjalny etap, w którym pierwszeństwo będą mieli członkowie Klubu "1910" i posiadacze karnetów we wspomnianych sektorach A5 i A8. Po okresie zmian, jeśli w sprzedaży pozostaną wolne miejsca, nabyć będą je mogły osoby, które rok temu zapisały się na listę rezerwowych, a następnie pozostali chętni.

- Do czasu, gdy klub będzie mógł ponownie wpuścić na stadion wszystkich posiadaczy karnetów, miejsca na nich wskazane będą miały jedynie znaczenie symboliczne, uprawniające do zachowania ich w przyszłości. Podobnie jak w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020, miejsca na każdy kolejny mecz przydzielane będą w oparciu o liczbę chętnych, zaznaczane w formularzu zgłoszeniowym preferencje i dostępne lokalizacje uwzględniające wymagane ustawowo odstępy.

Harmonogram sprzedaży karnetów na mecze domowe Widzewa w sezonie 2020/2021
Przedłużanie karnetów na dotychczasowe miejsca: 06.08 - 16.08
Przedłużanie karnetów ze zmianą miejsc:
Klub "1910" oraz osoby z sektorów A5 i A8: 18.08 - 19.08
Pozostali posiadacze karnetów: 20.08 - 21.08
Zakup karnetów przez osoby z listy rezerwowych: 24.08 - 25.08
Otwarta sprzedaż karnetów: 27.08 - do wyczerpania zapasów lub rozpoczęcia sprzedaży biletów na pierwszy domowy mecz.

Najczęstsze pytania i opowiedzi

Czy każdy posiadasz karnetu na mecze wiosenne będzie mógł, niezależnie od limitów kibiców na stadionie w czasie epidemii, przedłużyć swój karnet na Widzew?
- Tak. Niestety z uwagi na ograniczenia sanitarne nie ma jednak gwarancji obejrzenia wszystkich meczów na stadionie. Przygotowany przez klub system sprawi, że każdy z kibiców będzie miał możliwość obejrzeć jak najwięcej meczów, a w przypadku utrzymania obecnego poziomu obostrzeń, czyli 50 procent zapełnienia stadionu, co najmniej połowę z nich.

Gdzie będzie można kupić/przedłużyć karnet?
- Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne będzie można tego dokonać jedynie za pośrednictwem strony: https://widzew.com/web/bilety/.

Czy posiadacz karnetu na miejsce w sektorze A5 i A8 będzie mógł w tej samej cenie pozostać na dotychczasowym miejscu?
- Tak. Zmianie ulegnie jedynie brama, za pośrednictwem której będzie mógł wejść na stadion (odpowiednio brama nr 1 i 7 z dedykowanymi dla posiadaczy karnetów na te sektory kołowrotkami). Pozostałe przywileje, takie jak dostęp do strefy VIP, sposób wyjścia na trybunę (przez Salę Kolumnową), dostęp do punktów gastronomicznych i toalet zostaną zachowane

Czy będzie możliwość zwalniania miejsca dla dowolnej osoby?
- Do czasu trwania obostrzeń epidemicznych i ograniczonej liczebności kibiców nie będzie takiej możliwości.

Czy będzie możliwość przepisania jednorazowo miejsca karnetowego na inną osobę?
- Tak, ale tylko na innego posiadacza karnetu.

Czy będzie możliwość kupienia biletu na pojedyncze mecze Widzewa?
- Tak, ale tylko w przypadku gdy dostępna pula miejsc na dany mecz nie zostanie w pełni wykorzystana przez posiadaczy karnetów.

Czy posiadacz karnetu może wybrać dowolny mecz domowy Widzewa, na którym będzie mógł pojawić się w czasie epidemii?
- System nie umożliwia rezerwacji z wyprzedzeniem na konkretny mecz. Przed każdym meczem uruchamiany będzie dla posiadaczy karnetów specjalny system rezerwacyjny, w ramach którego obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń i zasada pierwszeństwa dla osób, które obejrzały dotąd najmniej meczów.

Na jakiej podstawie posiadacz karnetu wejdzie na mecz?
- Do czasu obowiązywania obostrzeń sanitarnych uprawniać do wejścia na mecz będzie jedynie przydzielony danemu posiadaczowi karnetu bilet jednorazowy na konkretne spotkanie. Będzie on dostępny na koncie nabywcy i powinien zostać wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym.

Czy posiadacz karnetu na minioną rundę/sezon będzie musiał wymieniać kartę karnetową na nowy sezon?
- Nie. Dotychczasowa karta karnetowa traci ważność, ale do czasu obowiązywania obostrzeń sanitarnych uprawniać do wejścia na mecz będzie przydzielany na dane spotkanie bilet, przypisany do karnetu funkcjonującego w formie elektronicznej.

Czy osoba, która nie miała w minionej rundzie karnetu, będzie mogła kupić karnet na nowy sezon?
- Będzie to możliwe, jeżeli nie wszyscy dotychczasowi posiadacze karnetów przesłużą swoje abonamenty na kolejną rundę. Otwarta sprzedaż karnetów, w przypadku pozostania wolnych miejsc, ruszy 27 sierpnia.

Rok temu zapisałem się na listę rezerwowych. Czy mam szansę kupić karnet na nowy sezon?
- Będzie to możliwe, jeżeli nie wszyscy dotychczasowi posiadacze karnetów przesłużą swoje abonamenty na kolejną rundę. Sprzedaż karnetów dla osób z listy rezerwowych, w przypadku pozostania wolnych miejsc, odbywać będzie się w dniach 24-25 sierpnia.

Czy członek Klubu "1910" posiadający karnet na Widzew w sezonie 2020/2021 będzie miał prawo pierwszeństwa w przydzielaniu biletów na każdy mecz, podobnie jak odbywało się to w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020?
- Obecny system nie przewiduje takie możliwości. W przyszłości, między innymi w zależności od liczby sprzedanych karnetów i obowiązujących ograniczeń dotyczących organizacji meczów, może to jednak ulec zmianie. Na prośbę OSK "Tylko Widzew" członkowie Klubu "1910" mogą jednak liczyć na odrębny termin na zmianę dotychczasowego miejsca karnetowego.

Czy posiadacze karnetów z zagranicy, planując z wyprzedzeniem przyjazd na wybrany mecz domowy Widzewa, mogą mieć pewność jego obejrzenia?
- Niestety, z uwagi na zmieniające się warunki organizacyjne i duże zainteresowanie meczami Widzewa, system przewiduje zapisy tylko na najbliższy mecz. Natomiast osoba, która nie będzie zgłaszać się na wcześniejsze mecze będzie mogła zakładać, że z dużym prawdopodobieństwem otrzyma bilet na mecz, na który się zgłosiła. Formalnie jednak wcześniej nie będzie mogła sobie takiej możliwości zapewnić.

Czy będzie możliwość zakupu w sezonie 2020/2021 karnetu fundowanego?
- Z uwagi na fakt, że klub obecnie nie może zagwarantować ich wykorzystania przy ograniczonej z powodu epidemii pojemności stadionu realizacja tej inicjatywy została zawieszona. Jest to jednak pomysł, który sprawdził się w przeszłości, dlatego gdy tylko pojawi się taka możliwość, karnety fundowane ponownie pojawią się w systemie karnetowym.

Czy klub jest przygotowany do organizacji meczów w czasie trwania epidemii?
- Klub dokłada wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo i stworzyć odpowiednie warunki sanitarne uczestnikom spotkań domowych Widzewa. W związku z tym zaktualizowane i dostosowane do obowiązujących obostrzeń zostały wszelkie regulaminy związane ze sprzedażą karnetów/biletów czy organizacji meczów domowych. Każdy kibic kupujący karnet/bilet i przychodzący na mecz jest zobowiązany się z nimi zapoznać i bezwzględnie ich przestrzegać podczas wizyty na stadionie.

Szczegółowy cennik karnetów na stronie internetowej widzew.com.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany