Już działa nowy fotoradar pod Łodzią. W pierwszej dobie od włączenia "pstryknął" kierowcom 100 zdjęć!

Lila Sayed
Lila Sayed
Zaktualizowano 
Kierowcy, którzy dotychczas mieli za nic ograniczenie prędkości na drodze krajowej nr 71 w Woli Zaradzyńskiej w gminie Ksawerów, muszą mieć się na baczności. Na poboczu drogi (między lokalną szkołą podstawową a remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zaradzyńskiej) został uruchomiony fotoradar. Jak informuje Urząd Gminy w Ksawerowie, urządzenie zostało uruchomione w miniony wtorek. Od tego czasu nieustannie mierzy prędkość przejeżdżających tamtędy pojazdów i robi zdjęcia kierowców z ciężką nogą. W ciągu pierwszej doby zrobił 100 zdjęć. Czytaj więcej na następnej stronie Urząd Gminy w Ksawerowie
Kierowcy, którzy dotychczas mieli za nic ograniczenie prędkości na drodze krajowej nr 71 w Woli Zaradzyńskiej w gminie Ksawerów, muszą mieć się na baczności. Na poboczu drogi (między lokalną szkołą podstawową a remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zaradzyńskiej) został uruchomiony fotoradar. Jak informuje Urząd Gminy w Ksawerowie, urządzenie zostało uruchomione w miniony wtorek. Od tego czasu nieustannie mierzy prędkość przejeżdżających tamtędy pojazdów i robi zdjęcia kierowców z ciężką nogą. W ciągu pierwszej doby zrobiło 100 fotografii.

- Niektórzy pędzą tędy jak szaleni, a przecież niedaleko jest szkoła podstawowa - mówi pan Zbigniew, mieszkaniec Woli. - Nareszcie będzie bezpiecznej.

Fotoradar będzie rejestrował piratów drogowych zarówno jadących w kierunku Rzgowa, jak i Pabianic.

Urządzenie stanęło w Woli Zaradzyńskiej jeszcze w ubiegłym roku. Kilka miesięcy jednak trwało uruchomienie go.

- O instalację fotoradaru w okolicy szkoły podstawowej wnioskowali m.in. mieszkańcy oraz Wójt gminy Ksawerów. Przejście znajduje się na prostym odcinku drogi, gdzie kierowcy nagminnie przekraczali dozwoloną prędkość, a także niestosowali się do sygnalizacji świetlej co prowadziło do niezwykle niebezpiecznych sytuacji - informuje Centrum automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Ten odcinek drogi krajowej nr 71 jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na mapie powiatu pabianickiego. W ciągu kilku ostatnich lat doszło w tym miejscu do kilku śmiertelnych wypadków i serii zdarzeń drogowych, w których ranni zostali uczestnicy. Przyczyną aż 30 z nich była nadmierna prędkość.

Zobacz też:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
CM

Jeśli to jest ten fotoradar ze zdjęcia to znaczy iż jest nielegalny. https://pomorska.pl/fotoradar-w-solcu-kujawskim-jak-stal-tak-stoi/ar/8229291 oraz https://www.auto-swiat.pl/czy-fotoradar-moze-sie-mylic/4m20rkr z grubsza opisują na czym ta nielegalność polega. Co prawda materiał nie uwzględnia wszystkiego, ale wystarczająco dużo aby zakwestionować legalność tego przyrządu.

p
paz-yent
2019-08-18T13:08:13 02:00, Kierowca:

Kolejne urządzenie do wyciągania kasy z ludzi. Ciekawe po co on tam widać że kawałek dalej jest przejście ale z sygnalizacja żadnych zakrętów ani nic podobnego. Może lepiej zamiast montować tego typu urządzenia niech powiedzą wprost że kasa im potrzebna i każdy ma zapłacić raz w roku mandat 500zl. Będzie prościej i bez punktów

2019-08-19T11:54:07 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Przestrzegaj przepisów, albo spierdalaj.

...jakich przepisów? Z Opola nad morze nasze jadą 13 godzin...

G
Gość

Yanosik i po problemie

666
2019-08-17T20:08:22 02:00, Gość:

Podobnie jak tych na rowerach bez oświetlenia albo pieszych bez odblasków.....

2019-08-18T19:26:56 02:00, pedalot:

Chujowi zapierdalającemu 160 na dziewięćdziesiątce jest obojętne czy pieszy ma odblaski czy też ich nie ma, prawda burasie?

Buras pakował Ci się do wanny? Pieszy uważa, chuj który jedzie 160 powinien zgłosić się do Starosty i dobrowolnie oddać prawo jazdy

666
2019-08-19T01:28:27 02:00, Pijak z Limanki:

Ja tamtędy jeżdżę często nachlany, jak na prawdziwego mężczyznę przystało. Teraz jak się zapomnę, to mnie będą okradać. Co za złodziejstwo, porządnemu menelowi tak utrudniać życie...

500 wydasz w jeden dzień. Poza tym dla Was powinny być specjalne tory, żadne nowe auto nie będzie miało wjazdu - same Passaty B5, B6 bez DPF.

666

Uwaga, uwaga. Bieda bez samochodów ( dot. Każdego kto go nie posiada, lub posiada, ale auto jest starsze niż 10 lat - nie dot. Pojazdów zabytkowych) niech się nie wypowiadają, nie wchodzą na jezdnię i grzecznie czekają na przejściach. Ograniczenie w mieście jest najgorszą prędkością świata, przy 50 km/h chce się spać. Swoją drogą każde przejście, winno być oznaczone w odpowiedni sposób - guziczek i sygnalizacja, która na 5 sekund zmienia kolorek na czerwony, wrzód przejdzie przez ulicę i normalni ludzie mogą jechać. Teraz piesi chodzą jak chcą, a to oni są na przegranej pozycji. Sorry jadę swoim autem, które waży 1700 kg jakie szanse ma pieszy? Piesi i rowerzyści uważają, jeśli chcą żyć. Zmienić kodeks drogowy, pieszy żadnego pierwszeństwa, nigdy nigdzie.

T
Tru
2019-08-17T20:08:22 02:00, Gość:

Podobnie jak tych na rowerach bez oświetlenia albo pieszych bez odblasków.....

2019-08-18T19:26:56 02:00, pedalot:

Chujowi zapierdalającemu 160 na dziewięćdziesiątce jest obojętne czy pieszy ma odblaski czy też ich nie ma, prawda burasie?

2019-08-18T20:45:45 02:00, Gość:

Ale Ty nie rozmawiasz z własną żona czy matką więc z głupiego przyzwyczajenia nie używaj słowa: "burasie". I akurat nie jest to obojętne czy uczestnika ruchu nie widać czy też go widać. Jak kiedyś dorośniesz, zdasz prawo jazdy, zaczniesz korzystać z drogi a nie chodnika to zrozumiesz o czym mowa. Tymczasem wytrzyj mleko z policzka.

To nie mleko ...

T
True
2019-08-18T13:08:13 02:00, Kierowca:

Kolejne urządzenie do wyciągania kasy z ludzi. Ciekawe po co on tam widać że kawałek dalej jest przejście ale z sygnalizacja żadnych zakrętów ani nic podobnego. Może lepiej zamiast montować tego typu urządzenia niech powiedzą wprost że kasa im potrzebna i każdy ma zapłacić raz w roku mandat 500zl. Będzie prościej i bez punktów

2019-08-19T11:54:07 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Przestrzegaj przepisów, albo spierdalaj.

I po co tak wulgarnie. I tak pewnie nie zrozumie.

.
2019-08-18T13:08:13 02:00, Kierowca:

Kolejne urządzenie do wyciągania kasy z ludzi. Ciekawe po co on tam widać że kawałek dalej jest przejście ale z sygnalizacja żadnych zakrętów ani nic podobnego. Może lepiej zamiast montować tego typu urządzenia niech powiedzą wprost że kasa im potrzebna i każdy ma zapłacić raz w roku mandat 500zl. Będzie prościej i bez punktów

Pierdolisz przygłupie. Przestrzegaj przepisów, albo spierdalaj.

p
pedalot

I jak tam burasy?

Pięćset minus?

P
Pijak z Limanki

Ja tamtędy jeżdżę często nachlany, jak na prawdziwego mężczyznę przystało. Teraz jak się zapomnę, to mnie będą okradać. Co za złodziejstwo, porządnemu menelowi tak utrudniać życie...

G
Gość
2019-08-18T21:25:11 02:00, Tata:

Bardzo serdecznie Państwa proszę o pomoc i wsparcie na leczenie syna Siepomaga Kajetan Najdzion

Oszustwo

T
Tata

Bardzo serdecznie Państwa proszę o pomoc i wsparcie na leczenie syna Siepomaga Kajetan Najdzion

G
Gość
2019-08-17T20:08:22 02:00, Gość:

Podobnie jak tych na rowerach bez oświetlenia albo pieszych bez odblasków.....

2019-08-18T19:26:56 02:00, pedalot:

Chujowi zapierdalającemu 160 na dziewięćdziesiątce jest obojętne czy pieszy ma odblaski czy też ich nie ma, prawda burasie?

Ale Ty nie rozmawiasz z własną żona czy matką więc z głupiego przyzwyczajenia nie używaj słowa: "burasie". I akurat nie jest to obojętne czy uczestnika ruchu nie widać czy też go widać. Jak kiedyś dorośniesz, zdasz prawo jazdy, zaczniesz korzystać z drogi a nie chodnika to zrozumiesz o czym mowa. Tymczasem wytrzyj mleko z policzka.

p
pedalot
2019-08-17T20:08:22 02:00, Gość:

Podobnie jak tych na rowerach bez oświetlenia albo pieszych bez odblasków.....

Chujowi zapierdalającemu 160 na dziewięćdziesiątce jest obojętne czy pieszy ma odblaski czy też ich nie ma, prawda burasie?

Dodaj ogłoszenie