5 z 13
O dziwo trener Piotr Nowak wystawił tylko trzech obrońców na...

Rafał Janicki (Lechia Gdańsk)

O dziwo trener Piotr Nowak wystawił tylko trzech obrońców na Wisłę Kraków (1:0). Mario Maloca spisał się najwyżej przeciętnie (sprokurował karnego, którego sędzia jednak nie odgwizdał), za to "Kazek" jak najbardziej zasłużył na pochwały. Zanotował nienaganny występ.

6 z 13
Powoli przesuwa się w hierarchii pomocników, powoli też się...

Dominik Nagy (Legia Warszawa)

Powoli przesuwa się w hierarchii pomocników, powoli też się spłaca (jeśli wejdą w życie wszystkie zapisy, będzie kosztować 1 mln euro). Przeciwko Pogoni Szczecin był jednym z najlepszych (2:0). Zdobył pierwszą bramkę. To po faulu na nim arbiter wskazał na jedenasty metr. Węgier pytał czy może wykonać karnego, ale Miroslav Radović twardo wziął piłkę w swoje ręce, po czym okazję na gola spektakularnie zmarnował.

7 z 13
Wytrzymał trudy szalonego meczu w Lublinie (3:2), gdzie...

Arkadiusz Reca (Wisła Płock)

Wytrzymał trudy szalonego meczu w Lublinie (3:2), gdzie piłka wędrowała od jednego pola karnego pod drugie. To jego trafienie okazało się decydujące (trzecie w sezonie). Beniaminek jest już niemal pewny utrzymania.

8 z 13
Jak na kapitana przystało wziął na swoje barki losy meczu ze...

Radosław Murawski (Piast Gliwice)

Jak na kapitana przystało wziął na swoje barki losy meczu ze Śląskiem Wrocław (2:0). Misję wykonał bez zarzutu. Jeszcze przed przerwą z paru metrów skierował piłę do bramki. Był to jego drugi gol w sezonie – pierwszy z gry. Dwa dni po meczu przedłużył kontrakt z klubem do połowy 2021 roku.