Inteligentny biurowiec dla informatyków. Bańki mydlane na...

  Inteligentny biurowiec dla informatyków. Bańki mydlane na otwarciu Ericpol Software Pool [ZDJĘCIA]

  (izj)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Inteligentny biurowiec dla informatyków. Bańki mydlane na otwarciu Ericpol Software Pool [ZDJĘCIA]
  1/101
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Pokazem baniek mydlanych otwarto we wtorek biurowiec, który powstał w miejscu dawnego basenu „Olimpia” przy ul. Sienkiewicza 175. Wcześniej zgromadzonych gości poproszono o założenie, przygotowanych dla wszystkich w workach kąpielowych, pływackich gogli oraz o narzucenie na ramiona kąpielowych ręczników. W ten sposób nawiązano symbolicznie do pływalni, która przez ponad 30 lat istniała w tym samym miejscu, co biurowiec.
  Faworki, kruche faworki, chrupiące faworki - przepis na pyszne faworki

  Przypomnijmy, że działkę o powierzchni prawie 8 tys. mkw., na której znajdowała się dawniej pływalnia, sprzedano pod koniec 2011 r., za sumę 4 mln 53 tys. zł.
  Jej nowym właścicielem stała się łódzka firma Ericpol zajmująca się tworzeniem oprogramowania teleinformatycznego. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zapowiedzieli od razu, iż na nowo nabytym terenie wzniosą biurowiec dla własnych potrzeb. Inwestycja kosztowała 62 mln zł.

  Budynek o nazwie Ericpol Software Pool ma ponad 12 tys. mkw. powierzchni. Jego elewację zdobi niemal 60 tys. ręcznie wyrabianych ceramicznych cegieł klinkierowych w popielatym kolorze, wytwarzanych wyłącznie w zakładzie w Danii. Każda cegła ma 52 cm długości i 3,8 cm wysokości. Łódzki gmach jest drugim w Polsce, do którego budowy została ona użyta (pierwszy znajduje się na Pomorzu), choć jednocześnie pierwszym o tak dużych rozmiarach.
  Trzypiętrowy obiekt przy ul. Sienkiewicza jest wręcz „nafaszerowany” nowatorskimi rozwiązaniami. M.in. w pomieszczeniach pracowniczych ulokowanych na piętrze I, II i III został zamontowany specjalny system chłodzenia budynku. Jest to tzw. technologia stropów termoaktywnych. Polega ona na tym, że w stropie zostały zatopione rury, przez które przepływa schłodzona przez agregaty woda. W ten sposób wychładza masę betonu, a masa wychładza następnie powietrze w pomieszczeniach. Takie rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy w Łodzi.

  - Budynek jest inteligentny – mówi Tomasz Sapała z firmy, która go budowała. - Dzięki stacji meteorologicznej zamontowanej na dachu i specjalnemu programowi komputerowemu, analizuje prognozy pogody i przygotowuje się na nie wcześniej, czyli np. uruchamia żaluzje.
  W biurowcu będzie pracować w sumie 800 osób, częściowo nowo zatrudnionych, a częściowo przeniesionych z dwóch dotychczasowych już siedzib firm w Łodzi – przy ul. Dowborczyków i ul. Targowej. Przeprowadzki odbywają się w weekendy i potrwają do końca lutego.
  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl  Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl


  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co 100 beznadziejnych zdjęć pod przeciętnym artykulikiem?

  chłodnym okiem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ano, żeby klikać na reklamy na każdej nowej stronie.

  Ja nie zamierzam. Nie naciągniecie mnie....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  buhaha......

  tadzio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  szkoda klawiatury...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  marianek

  marianek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  lodzia jest mopem w tej siedzibie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  a kamienica zabytkowa obok już im nie przeszkadza?czy to exspreess tak se napisał........i wyszło że to im przeszkadza...!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Express pisze, aby pisać i zarabiać na komentarzach, których było tam bardzo dużo :)

  hajs się zgadza, prawda?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eno

  wroclaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Bogactffooo

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo