Grot Budowlani. Łodzianki podjęły walkę z faworytem, ale przegrały drugi ligowy mecz

Drugi mecz, druga porażka, zero zdobytych punktów - tak wygląda bilans siatkarek Grot Budowlani. Łodzianki w starciu z kandydatem do złota - Developresem, podjęły walkę, ale ostatnie słowo należało do rywalek.

Miłe złego początki. Łodzianki dobrze zaczęły mecz. Dzięki skutecznej zagrywce Lewandowskiej prowadziły 5:2. Potem było 9:5 po bloku Lisiak , 13:10 po zagrywce Fedusio i 16:12 po kolejnym bloku Lisiak. Seria błędów sprawiła, że rzeszowianki doprowadziły do wyrównania 16:16, dzięki dobrej zagrywce Lazić. Po bloku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej  Developres wychodzi na prowadzenie 19:18. Potem trwała zacięta walka punkt za punkt do stanu 22:22. Dwa nieudane akcje Damaske i precyzyjny atak Polańskiej z drugie strony sprawiły, że gospodynie przegrały seta.
Na początku drugiej partii rzeszowianki były uważniejsze i skuteczniejsze. Prowadziły 6:1 po akcji Lazić. Łodzianki starały się odrabiać straty, ale Developres po stracie dwóch, trzech punktów znów ruszał do ataku i powiększał przewagę. Mnożyły się proste błędy łodzianek. Rasińska skutecznie zakończyła ten jednostronny set.
Początek trzeciej partii był wyrównany i zacięty. Po akcji Damaske gospodynie wyszły na prowadzenie 8:7. Developres włączył drugi bieg. Było 13:10 dla przyjezdnych, ale łodzianki walczyły i starały się odrobić straty. Skutecznie, wyszły na prowadzenie 18:17, dzięki dobrej grze Jones - Perry. Potem trwała walka, w której skuteczniejsze były łodzianki. Seta udanym atakiem zakończyła Jones - Perry.
Developres wyvcignął wnioski z tej przegranej. W czwartym secie był skupiony i uważny. Prowadził 8:4, ale łodzianki walczyły. Trzy udane akcje i Grot Budowalni nabrał wiatru w żagle prowadząc 16:11, ale rywalki doprowadziły do remisu. Potem trwała zacięta walka, ale końcówka należała do Developresu, który wygrał za trzy punkty

Grot Budowlani - Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(23:25, 15:25, 25:23, 22:25)

Budowlani: Nowicka (6), Lisiak (7), Lewandowska (4), Górecka (2), Joes-Perry (21), Fedusio (14), Stenzel (lobero) oraz Tobiasz, Michalak i Damaske (11)
Developres: Polańska (10), Van Ryk (28), Blagojewić (14), Kaczmar (1), Efimienko-Młotkowska (9), Lazić (10), Krzos (libero) oraz Grabka (2), Krajewska, Rasińska (3), Stencel i Przybyła (libero)

MVP meczu: Jelena Blagojević.