Grad medali naszych zapaśników

h
Od prawej Łukasz Stelmaszak
Doskonale w mistrzostwach Polski spisali się zapaśnicy ZTA Zgierz.

Złote medale w stylu wolnym zdobyli: Dawid Romanowicz (61 kg) i Roksana Zasina (55 kg) oraz Anna Zwirydowska (58 kg)
Pozostałe miejsca zgierskich zawodników: 2. Damian Terenowicz (97 kg), 3. Mateusz Nejman i Marcin Majka (65 kg) oraz Krzysztof Swoboda (125 kg)
W klasyfikacji klubów ZTA Zgierz był trzeci.
Pierwszy historyczny medal mistrzostw Polski zdobył UKS SMS Łódź. Brąz wśród wodniaków wywalczył Łukasz Stelmaszak (57 kg, wychowanek ULKS „28” Włyń). Siódme miejsce w tej samej kategorii zdobył Piotr Kaźmierczak.
Zawody w Solcu Kujawskim to historyczne mistrzostwa pod kilkoma względami. Pierwszy raz w historii championat odbył się we wszystkich stylach jednocześnie, czyli w stylu wolnym i klasycznym, a także zapasach kobiet. Pierwszy raz w historii zawodów, z finałów była przeprowadzona bezpośrednia transmisja w TV ogólnopolskiej.