Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Gorączka złota 2024" w Łodzi. Rozpoczęła się 23. zbiórka złotych monet. Dochód zostanie przeznaczony na kolonie dla dzieci i młodzieży

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
PCK w Łodzi organizuje "Gorączkę złota" już po raz 23.
PCK w Łodzi organizuje "Gorączkę złota" już po raz 23. Archiwum Polska Press
1 marca w piątek oficjalnie rozpoczęła się akcja „Gorączka Złota”. To już 23. jej edycja organizowana przez Polski Czerwony Krzyż w Łodzi. Inauguracja tegorocznej „Gorączki” odbyła się w Szkole Podstawowej Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego przy ul. Babickiego 15.

Zostań ozłoconym. Konkurs na najlepszego zbieracza złota

Z tej okazji uczniowie przygotowali specjalny występ artystyczny, który został pokazany w sali gimnastycznej. Szkoła ta zwyciężyła w ubiegłym roku w konkursie pod hasłem "Ozłoceni" w kategorii "Złota szkoła", który polegał na uzbieraniu jak największej ilości złotych monet. Łącznie uczniowie zgromadzili ich 246,44 kg.

Akcja polega bowiem na zbieraniu "złotego bilonu", czyli monety 1, 2 i 5 groszy. Zbieracze mogą wziąć udział w rywalizacji, która będzie odbywać się także w tym roku. Zadaniem uczestników konkursu jest uzyskanie jak największej wagi monet o tych nominałach. Konkurs pod hasłem "Ozłoceni" ma zachęcić szkoły, przedszkola, firmy, instytucje i osoby indywidualne do zaangażowania się w to przedsięwzięcie. Są więc cztery kategorie - Złote Przedszkole, Złota Szkoła, Złota firma i instytucja, Złoty Człowiek. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Więcej

Oto "Ozłoceni" - zwycięzcy tegorocznej "Gorączki Złota".

Gorączka Złota 2023 w Łodzi. Prawie 2 tony groszy zebrano w ...

"Gorączka złota" w Łodzi. Grosiki na tony

- Co roku dzięki akcji "Gorączka Złota" udaje nam się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przeznaczamy je, w pierwszej kolejności, na zorganizowanie wyjazdu letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale także na całoroczne wsparcie takie jak finansowanie obiadów w szkołach, zakup paczek żywnościowych oraz ogólną pomoc potrzebującym - powiedziano nam w łódzkim PCK.

Można w przybliżeniu przeliczyć, że każda zebrana tona złotych monet to aż 10 tys. zł. W ubiegłym roku wynik zbiórki to 1 tona 927,18 kg groszy. Rekord padł w 2018 roku i wyniósł 4 tony 550 kg. Dotychczas dzięki uzyskanym kwotom na kolonie wyjechały setki dzieci.

Zbiórka w 2024 roku trwa do 24 maja.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany