MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siódmoklasistki ze SP 29 w Łodzi wyróżnione w międzynarodowym konkursie! ZDJĘCIA

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Siódmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Łodzi zostały wyróżnione w VI edycji Międzynarodowego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem "Przysłowia mądrością narodów". Zorganizował go Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.
Siódmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Łodzi zostały wyróżnione w VI edycji Międzynarodowego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem "Przysłowia mądrością narodów". Zorganizował go Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. mat.K.Dyjnakiewicza/SP 29
Siódmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Łodzi przywiozły wyróżnienia z międzynarodowego konkursu LinquaART.eu. VI edycja konkursu miała tytuł "Przysłowia mądrością narodów".

Sukces uczennic z Łodzi międzynarodowym konkursie dotyczącym przysłów

Siódmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Łodzi zostały wyróżnione w VI edycji Międzynarodowego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem "Przysłowia mądrością narodów". Zorganizował go Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Temat konkursu zainspirował uczestników z aż 10 krajów, m.in. z Grecji, Bułgarii, Słowacji, Węgier i Litwy. Wzięło w nim udział ok. 90 osób. Łódź reprezentowały Hania Grzelak i Michalina Szczech z SP 29 przy ul. Przędzalnianej, które zostały jako jedyne z naszego regionu wyróżnione przez jurorów. Hania przedstawiła graficznie oraz uzasadniła w języku rosyjskim przysłowie: „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Michalina natomiast w opisie "Do wesela się zagoi" posłużyła się językiem angielskim. Bo właśnie na tym polegało konkursowe zadanie - graficzne ziulustrowanie przysłowia, znanego w danym kraju, należało uzasadnić w języku obcym.

- Organizatorzy zaprosili zwycięzców na dwa dni do Wodzisławia Śląskiego - opowiada Kamil Dyjankiewicz, wychowawca i nauczyciel języka rosyjskiego.
Hania i Michalina pod jego opieką pojechały na Śląsk pociągiem.
Pierwszego dnia dziewczyny zapoznały się ze swoimi rówieśnikami z zagranicy podczas wspólnej uroczystej kolacji w jednej z restauracji w centrum miasta. Następnego dnia odbyła się uroczysta gala, która rozpoczęła się od prezentacji filmowej krajów uczestników. Następnie była nauka gestykulacji po włosku, którą poprowadziła pochodząca z Włoch pracownica naukowa.
Nagrody osobom wyróżnionym oraz laureatom wręczono w trzech kategoriach: język angielski, język rosyjski i język niemiecki.
Potem odbyły się prelekcje, które poprowadzili studenci z Chin i Korei Południowej. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zwiedzanie Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim oraz na zajęcia warsztatowe w Oświatowym Centrum Nauki i Techniki. Spotkanie było także nieocenioną lekcją języka obcego, gdyż głównymi językami komunikacji był angielski i rosyjski.

Na zdjęciu (od lewej) Hanna Grzelak i Michalina Szczech wraz z ze swoim wychowawcą - p. K. Dyjankiewiczem

od 7 lat
Wideo

Kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany