Gdzie się zbadasz w Łodzi? Programy profilaktyczne w poradniach

lb
Z bezpłatnej cytologii pacjentki mogą skorzystać w ramach NFZ raz na 3 lata, jeśli nie ma innych wskazań.  Zbadają się m.in. w ICZMP.
Z bezpłatnej cytologii pacjentki mogą skorzystać w ramach NFZ raz na 3 lata, jeśli nie ma innych wskazań. Zbadają się m.in. w ICZMP. Paweł Łacheta
Jutro w „Expressie Ilustrowanym” zamieścimy informator, z którego dowiecie się Państwo, gdzie można się przebadać w Łodzi i okolicach w ramach programów profilaktycznych. Podamy, gdzie można wykonać badanie piersi (coraz częściej zmiany diagnozowane są u coraz młodszych kobiet), cytologię (niestety Polki w tej kategorii znajdują się na szarym końcu), badania prenatalne (dla pań od 35. roku życia) oraz gdzie można walczyć z nałogiem nikotynowym.

W informatorze znajdziecie Państwo również adresy poradni oraz numery telefonów, pod którymi można się umówić na badania. Będą to zarówno duże poradnie przyszpitalne, jak i jednoosobowe gabinety lekarskie. Skierowanie nie jest potrzebne (wyjątkiem jest dalszy etap diagnostyki, ale ze wskazanych w nich badań będzie mógł skorzystać pacjent, u którego w trakcie wcześniejszego rozpoznania, w ramach programu profilaktycznego, wykryto nieprawidłowości). Badania są bezpłatne.

Podamy również, do której grupy wiekowej są skierowane programy oraz jak często można z nich korzystać. Po raz pierwszy zamieścimy również adresy poradni pomagającym pacjentom zerwać z nałogiem nikotynowym. Papierosy pali co czwarty mieszkaniec naszego województwa i co piąta mieszkanka. Wielu z nich to nałogowi palacze od 30 - 40 lat.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
KIEDY WYPŁATY 500 ZŁ NA DZIECKO? KIEDY PIENIĄDZE 500 PLUS?
KOMUNIA 2016. CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ CHŁOPCU, CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ DZIEWCZYNCE
500 zł na dziecko, od kiedy 500 zł na dziecko, są już wnioski
ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ

[ZOBACZ TEŻ FILM Znaleziono Bursztynową Komnatę? (autor x-news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Znaleziono Bursztynową Komnatę? (autor x-news/TVN24)