MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gala „Giganci Polska Press”. Grupa medialna nagrodzi szczególnie zasłużonych dla bezpieczeństwa

LR
Polska Press Grupa postanowiła przyjrzeć się dokładnie, działalności osób sprawczych i wybitnych z perspektywy kontekstu wydarzeń, które determinowały okoliczności wprowadzania inicjatyw i działań wielkich, projektów strategicznych czy też zasługują na docenienie ze względu na swój dobroczynny i ludzki charakter – a także je nagrodzić.
Polska Press Grupa postanowiła przyjrzeć się dokładnie, działalności osób sprawczych i wybitnych z perspektywy kontekstu wydarzeń, które determinowały okoliczności wprowadzania inicjatyw i działań wielkich, projektów strategicznych czy też zasługują na docenienie ze względu na swój dobroczynny i ludzki charakter – a także je nagrodzić.
„Giganci Polska Press” to projekt wyróżniający działania o fundamentalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski. Na uroczystej gali w ramach tej inicjatywy zostaną przyznane nagrody dla podmiotów, które w szczególny sposób przysłużyły się bezpieczeństwu Polski i Polaków. Zapraszamy do oglądania materiału z Gali w niedzielę, 11 grudnia, o godzinie 21.00 w TVP 2.

Spis treści

Kończący się rok był niezwykle trudny, zarówno w ujęciu makroekonomicznym, jak i geopolitycznym. Wojna trwająca za naszą wschodnią granicą, zdestabilizowała światową i europejską gospodarkę. Wysokie ceny energii, niedostatek surowców, rosnące ceny produktów i usług, nadal sprawiają, że w wielu krajach pojawiało się poczucie strachu i niepewności. W Polsce udało się minimalizować skutki tych zjawisk, wprowadzając rozwiązania osłonowe i wzmacniające gospodarkę. Jednak nic dziwnego, że pojęcie „bezpieczeństwo” jest na przestrzeni ostatnich miesięcy odmieniane przez wszystkie przypadki.
Dziś możemy ocenić, że Polska stanęła na wysokości zadania pod każdym względem – w wymiarze życia politycznego, dyplomatycznego czy czysto ludzkiego. Podjęliśmy realne działania wspierające ludzi w potrzebie.

Te aktywności realizowane były i są w wymiarze zarówno zewnętrznym – pomoc Ukrainie, jak i wewnętrznym – zapewnienie Polakom bezpieczeństwa na różnych płaszczyznach.

PPG nagradza za aktywność w trudnych czasach

Polska Press Grupa postanowiła przyjrzeć się dokładnie, działalności osób sprawczych i wyróżniających się, z perspektywy kontekstu bieżących wydarzeń. To aktualne wydarzenia determinowały wprowadzenie inicjatyw i działań wielkich, projektów strategicznych czy też zasługują na docenienie ze względu na swój dobroczynny i ludzki charakter.

Start projektu „Giganci Polska Press”

Okazją ku temu będzie gala wręczenia nagród przyznawanych w ramach pierwszej edycji „Gigantów Polska Press 2022”, która odbędzie się w grudniu. Wydarzenie organizowane przez lidera na rynku mediów regionalnych to projekt wyróżniający działania o fundamentalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski.

Nagrody przyznawać będzie Kapituła pod przewodnictwem redaktor naczelnej Polska Press Grupy prezes Doroty Kani.
Zarząd Polska Press podkreśla, że organizatorom konkursu zależy na tym, aby nagrody były przyznane w ścisłej korelacji z kontekstem wydarzeń roku 2022, bez oderwania od problemów będących rezultatem bieżących zdarzeń.

Atmosfera powagi oraz dostojności wydarzenia ma być potęgowana właśnie przez elementy pokazujące trud i wysiłek wprowadzania w życie projektów o kluczowym znaczeniu dla Polski i Polaków.

W jakich kategoriach przyznane zostaną nagrody?

Bezpieczeństwo militarne Polski

Mówiąc o bezpieczeństwie w pierwszej chwili przychodzi nam na myśl siła militarna naszego wojska. Dlatego też pierwszą kategorią w której zostanie przyznana nagroda na gali „Gigantów Polska Press” będzie właśnie „Bezpieczeństwo militarne”.
A to w dużej mierze zależy od rodzimego przemysłu obronnego. Polska kupuje ważne elementy uzbrojenia, ale jednocześnie dba o rozwój własnego zaplecza produkcyjnego. Inwestujemy również w badania naukowe z zakresu obronności.

Bezpieczeństwo gospodarcze i finansowe

Wspomniany wcześniej kryzys energetyczny i szalejąca drożyna, sprawił, że nawet osoby nie interesujące się na co dzień zagadnieniami związanymi z gospodarką - a chcące przygotować się na najbliższą - przyszłość musiały zapoznać się z takimi pojęciami, jak „inflacja”, „stopy procentowe”, czy „koszyk zakupowy”.

Są jednak osoby, które w szczególny sposób wpłynęły na bezpieczeństwo naszej gospodarki. I właśnie to one zostaną nagrodzone w kategorii „Bezpieczeństwo gospodarcze”.

Z poprzednia kategorią ściśle związana będzie kolejna nagroda, przyznana w kategorii „Bezpieczeństwo finansowe”. Odbierze ją osoba, która zadbała o bezpieczeństwo naszych portfeli.

Żywność i ekosystem

Niezwykle ważny w tym segmencie jest fakt, że polskie rolnictwo utrzymuje produkcję wysokiej jakościowo żywności. Ani w pandemii, ani w obliczu wojny bezpieczeństwo żywnościowe nie było zagrożone. Produkcja utrzymywała się na wysokim poziomie.
Świat przyrody jest nierozerwalnie z nami związany. Katastrofa ekologiczna na Odrze pokazała, jak stan środowiska może wpływać na lokalną gospodarkę i na zdrowie mieszkańców Polski. Sezon zimowy to z kolei czas, kiedy gwałtownie pogarsza się jakość powietrza którym oddychamy. W Polsce od lat trwają prace nad poprawą bezpieczeństwa środowiskowego. Osoby szczególnie zasłużone w tej dziedzinie odbiorą na gali nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo ekosystemu”.

Równie ważne jak środowisko w którym żyjemy jest jakość posiłków, które spożywamy. Osoby, które sprawiają, że możemy jest smacznie i zdrowo nagrodzone zostaną nagroda w kategorii „Bezpieczeństwo żywnościowe”.

Energia i technologia

Rządy krajów Unii Europejskiej różnie reagowały na kryzys energetyczny. Łącznie kraje Wspólnoty na ograniczanie skutków wysokich cen energii dla gospodarstw domowych przeznaczyły 573 mld euro. Jak wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w Polsce ceny były nieznacznie wyższe niż rok wcześniej.

Właśnie dlatego Polska Press postanowiła nagrodzić osoby, dzięki którym ceny prądu nie pożerają całego naszego budżetu, a nasze państwo jest w stanie funkcjonować pod względem energetycznym.

Nie należy zapominać, że wojna nie odbywa się na jednym froncie. Dziś równie ważne jak bezpieczeństwo militarne i nierozerwalnie z nim związane jest cyberbezpieczeństwo. Dlatego kolejną kategorią, w której przyznana zostanie nagroda będzie „Bezpieczeństwo technologiczne”.

Gala „ Giganci Polska Press 2022” otrzymała honorowy patronat Kancelarii Premiera, a patronat medialny i korporacyjny nad wydarzeniem sprawować będzie Telewizja Polska S.A.

Zapraszamy do oglądania materiału z Gali w niedzielę 11.12.2022 r. o godzinie 21.00 w TVP 2.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gala „Giganci Polska Press”. Grupa medialna nagrodzi szczególnie zasłużonych dla bezpieczeństwa - Strefa Biznesu

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany