Futbol dziewcząt. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Dwie drużyny UKS SMS w finale

hof
Młode piłkarki UKS SMS Łódź znów mają się czym pochwalić.

Dwie drużyny łódzkiego klubu w kategoriach U-12 oraz U-10 wygrały na etapie wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zespoły awansowały (podobnie jak przed rokiem) do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie.

Dziewczynki UKS SMS Łódź w kategorii U-10 w półfinałowym spotkaniu pokonały 11:0 SP Godzianów. Natomiast w finałowy meczu pokonały 4:0 SP Bielawy.

Drużyna wystąpiła w składzie: Barbara Oczkowska, Nikola Szedzińska, Aleksandra Bystrova, Julia Misiak, Inez Sikora, Antonina Spętana, Ewa Jasieczek, Anastazja Komar, Julia Wlazło, Klaudia Podgórska trenerka Anna Kaźmierczak.

Julia Misiak została królową strzelczyń całego turnieju.

Zawodniczki drużyny UKS SMS w kategorii U-12 w półfinale pokonały 11:0 MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki (bramki: 3 Malczewska Wiktoria, 2 Szwed Nikola, 2 Bartczak Martyna, 2 Komada Wiktoria, Pągowska Zofia, Garbacz Martyna), a finale 9:0 UMKS Ostrowia Ostrówek (bramki: 2 Bartczak Martyna, 2 Sikorska Natalia, Pągowska Zofia, Szwed Nikola, Malczewska Wiktoria, Sikora Weronika, Głuszek Natalia)

Królową strzelczyń turnieju została Natalia Sikorska, natomiast za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Martynę Bartczak.

UKS SMS U-12 grała w składzie: Nikola Szwed, Martyna Bartczak, Martyna Garbacz, Natalia Sikorska, Wiktoria Malczewska, Zofia Pągowska, Weronika Sikora , Natalia Głuszek, Wiktoria Komada, trener Sebastian Papis.