OPRAC.:
Mateusz Pietras
Cztery miejsca na podium polskich zapaśniczek podczas turnieju Poland Open
Cztery miejsca na podium polskich zapaśniczek podczas turnieju Poland Open FACEBOOK/POLSKI ZWIAZEK ZAPASNICZY
Cztery polskie zapaśniczki zameldowały się na podium turnieju 27. Poland Open. Na warszawskiej macie na finale zawody zakończyła Anhelina Łysak. Trzecie miejsce wywalczyły Jowita Wrzesień, Magdalena Głodek i Wiktoria Hołuj. Tuż za podium znalazła się Patrycja Gil przegrywając bratobójczy pojedynek z Wrzesień.

Cztery polskie zapaśniczki na podium

Cztery reprezentantki Polski stanęły na podium odbywającego się w Warszawie turnieju zapaśniczego 27. Poland Open. Trzy z nich walczyły w kategorii 57 kg. Anhelina Łysak przegrała w finale na punkty 3:5 z Brazylijką Giullią Rodrigues. Dwie Polki stanęły na najniższym stopniu podium.

Jowita Wrzesień okazała się lepsza od koleżanki z reprezentacji Patrycji Gil wygrywając 3:2, natomiast Magdalena Głodek w walce o drugie trzecie miejsce zwyciężyła Amerykankę Alexandrę Wray Hedrick 6:4

Czwarta z biało-czerwonych Wiktoria Chołuj w walce o trzecie miejsce w kategorii 68 kg pokonała Bułgarkę Julianę Janewę 7:3.(PAP)

Wyniki pojedynków przedostatniego dnia turnieju 27. Polish Open:

waga 55 kg (startowały 4 zawodniczki)
1. Karla Lorena Godinez Gonzalez (Kanada)
2. Erika Bognair (Węgry)
3. Ainur Aszymowa (Kazachstan) oraz Laura Stanelyte (Litwa)

o pierwsze miejsce: Nikoletta Szabo (Węgry) - Oksana Moskalowa (Ukraina) 3:2
o trzecie miejsce: Diana Kajumowa (Kazachstan) - Luna Rothenberger (Niemcy) 10:0
Guldana Bekesz (Kazachstan) - Mia Olivier (Francja) 5:3
7. Wiktoria Karwowska

waga 62 kg (11 zawodniczek)
o pierwsze miejsce: Luisa Niemesch (Niemcy) - Grace Bullen (Norwegia) 5:4
o trzecie miejsce: Ana Paula Godinez Gonzalez (Kanada) - Taybe Mustafa Yusein (Bułgaria) 8:6
Lais Nunes de Oliveira (Brazylia) - Elis Manołowa (Azerbejdżan) 6:4
7. Nicola Wasilewska
8. Natalia Kubaty
9. Aleksandra Wólczyńska

waga 65 kg (9 zawodniczek)
o pierwsze miejsce: Julia Leskowec (Ukraina) - Irina Kaziulina (Kazachstan) 2:0
o trzecie miejsce: Anne Beatrice Nuernberger (Niemcy) - Albina Kairgeldinowa (Kazachstan) 1:1
Maya Elianna Letona (USA) - Iva Geric (Chorwacja) 4:0

waga 68 kg (15 zawodniczek)
o pierwsze miejsce: Adela Hanzlickova (Czechy) - Mimi Hristowa (Bułgaria) 0:0
o trzecie miejsce: Noemi Szabados (Węgry) - Sofija Hristowa Georgiewa (Bułgaria) 8:2
Wiktoria Chołuj (Polska) - Juliana Janewa Bułgaria) 7:3