MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finalistki Miss Polonia 2024 ZDJĘCIA Oto szczegóły finału konkursu Miss Polonia, który obchodzi 95-lecie

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wielki finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce - MISS POLONIA 2024 - coraz bliżej. Gala połączona z obchodami jubileuszu 95- lecia wyborów odbędzie się w piątek, 28 czerwca w Warszawie. Oto finalistki, wśród których są trzy reprezentantki województwa łódzkiego.

Finał Miss Polonia 2024 i jubileusz 95- lecia konkursu
Wielka gala już 28 czerwca w Warszawie

Wielki finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce - MISS POLONIA 2024 - coraz bliżej. Gala połączona z obchodami jubileuszu 95- lecia wyborów odbędzie się w piątek, 28 czerwca w Warszawie. Transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 20:10 na antenie TVP2 i TVP Polonia.
4 czerwca w Restauracji ROXX w Warszawie poznaliśmy szczegóły wyjątkowej gali. Zaprezentowały się też tegoroczne finalistki - kandydatki do korony Miss Polonia 2024.

24 pretendentki do bursztynowej korony!

W wyborach Miss Polonia 2024 biorą udział 24 przepiękne kandydatki z całej Polski oraz trzy reprezentantki Polonii Amerykańskiej. Jedna z nich zostanie 45. w historii laureatką konkursu i przejmie koronę z rąk Ewy Jakubiec. Gospodarzem i Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Finał z udziałem gwiazd

Tegoroczna, jubileuszowa gala zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Oprawę prezentacji finalistek stanowić będzie nowoczesna, multimedialna scenografia i ogromna scena, która będzie miała blisko 300 m2. Reżyserem gali jest Konrad Smuga, autorem scenariusza i producentem konkursu Igor Włodarczyk, a twórcą projektu spektakularnej scenografii i multimediów Jacek Chojczak.

Wielką galę poprowadzą Miss Polonia 2022, Krystyna Sokołowska i prezenter „Pytania na śniadanie” Robert Stockinger. Wsród gwiazd muzycznych na scenie zobaczymy Nataszę Urbańską, Igora Herbuta i Janka Górkę - zwycięzcę ostatniej edycji „The Voice Poland”. O oprawę muzyczną widowiska zadba band Torres Brothers. Choreografią kandydatek konkursu i przygotowaniem występów tanecznych zajmie się Daniel Borzewski.

W jury, które wybierze nową Miss Polonia zasiądą znawcy świata piękna i wyjątkowych osobowości m.in.: Karolina Bielawska - Miss World, aktualna Miss Polonia Ewa Jakubiec, make-up artist Harry Jefferson.

Kandydatki wystąpią w pokazach mody - zaprezentują suknie, bieliznę, kostiumy...

W trakcie gali kandydatki zaprezentują się w kilku pokazach mody m.in. kolekcji sukni wieczorowych i ślubnych projektu Madonna Atelier, kolekcji sukni koktajlowych i wieczorowych projektu Doroty Kuźnickiej, premierowej kolekcji marki Monnari, kolekcji inspirowanej zapachami Sorvella Perfume by Angelika Józefczyk, a także w pokazie bielizny Bohomoss i kostiumach kąpielowych Gabbiano oraz kolekcji Colibra. O fryzury najpiękniejszych Polek zadba team Alfaparf Milano Professional - Partner Główny Konkursu Miss Polonia.

Na scenie nie zabraknie także laureatek konkursu z lat ubiegłych, które wystąpią w specjalnym pokazie z okazji jubileuszu 95- lecia wyborów Miss Polonia. Cała impreza będzie transmitowana na antenie TVP2. Widzowie, w drodze głosowania SMS, wybiorą Miss Publiczności.

Kim są 24 finalistki konkursu Miss Polonia 2024?

Gala finałowa Miss Polonia będzie wyjątkowa, ponieważ konkurs obchodzi jubileusz 95-lecia. Tego wieczoru zaprezentują się 24 finalistki w tym trzy reprezentantki Polonii amerykańskiej, czyli laureatki konkursu Miss Polish America odbywającego się w Chicago w marcu br.

Zgrupowanie najpiękniejszych w Zakopanem

Jednak zanim tegoroczne kandydatki wystąpią na wielkiej scenie, czeka je bardzo pracowity i wymagający okres przygotowawczy, który potrwa od 14 czerwca aż do 28 czerwca br. Finalistki będą pracować nad choreografią, współpracować ze stylistami, projektantami, fryzjerami i wieloma innymi specjalistami od wizażu, a także od produkcji telewizyjnej. Odbędą wiele spotkań i rozmów z sympatykami i przyjaciółmi konkursu Miss Polonia. Tegoroczne zgrupowanie odbędzie się w Zakopanem, a finalistki gościć będzie ponownie Hotel Nosalowy Dwór.

Miss to misja - dziewczyny działają

Uczestniczki konkursu Miss Polonia to kobiety wyjątkowe, wyróżniające się̨ nie tylko pięknem zewnętrznym, ale przede wszystkim otwartością̨ na problemy współczesnego świata i chętnie angażujące się w ważne projekty społeczne w kraju i za granicą. Dlatego również z tegorocznymi finalistkami realizujemy szereg działań charytatywnych, w ramach projektu "Korona z głowy”. W trakcie finału przyznany zostanie także tytuł Miss Polonia Piękna z Przesłaniem, za szczególne działania charytatywne i aktywności społeczne.

Aktualnie finalistki Miss Polonia 2024, angażują się w wiele akcji społecznych w całej Polsce. Odwiedzają oddziały onkologiczne dla dorosłych i dzieci, domy samotnych matek, organizują dzieciom z domów dziecka wycieczki do wymarzonych miejsc, spotykają się z seniorami w domach pomocy społecznej, prowadzą pogadanki z młodymi kobietami na temat profilaktyki zdrowia, wspierają schroniska dla zwierząt. Organizują liczne zbiórki i licytacje przedmiotów na rzecz najbardziej potrzebujących wsparcia osób, fundacji czy instytucji.

W gronie tegorocznych kandydatek są kobiety aktywnie działające w różnych dziedzinach życia, m.in.: przyszłe lekarki, pielęgniarki, prawniczki i dziennikarki. Jest również policjantka i przyszła stewardessa.

Oto finalistki konkursu Miss Polonia 2024:

1. Paulina Wykowska, Łomża, woj. podlaskie, magister prawa Uniwersytetu Warszawskiego, należy do Fundacji, której celem jest realizowanie pragnień dzieci, których zdrowie i życie są zagrożone
2. Julia Baranek, Chicago, Polonia Amerykańska, dumna absolwentka polskiej szkoły św. Ferdynanda, aktualnie studentka pielęgniarstwa Loyola University
3. Joanna Płochów, Warszawa, woj. mazowieckie, studentka prawa Uniwersytetu Warszawskiego i tancerka
4. Natalia Bilik, Chorzów, woj. śląskie, studentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Doradztwo Filozoficzne i Coaching
5. Marlena Lekowska, Rzeszów, woj. podkarpackie, magister Bezpieczeństwa Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie
6. Natalia Radkowski, Chicago, Polonia Amerykańska, studiuje pielęgniarstwo na Uniwersytecie Lewis
7. Angelika Barczak, Lublin, woj. lubelskie, posiada trzy dyplomy studiów biznesowych, obecnie jest w trakcie studiów MBA w hiszpańskiej szkole biznesu i doktoratu na Uniwersytecie Warszawskim
8. Weronika Duda, Rzeszów, woj. podkarpackie, ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie z Klin-icznego Rozwoju Leków na Queen Mary University of London.
9. Julia Jakubiak, Łomża, woj. podlaskie, studentka kosmetologii i pasjonatka tańca High Heels
10. Emily Reng, Chicago, Polonia Amerykańska, studentka University of South Carolina, pas-jonatka sportu, tańca i akrobatyki
11. Bożena Worono, Warszawa, woj. mazowieckie, jest śpiewaczką, prowadzącą i recytatorką, uzyskała licencjat na Wydziale Dziennikarstwa UW, kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku „Kryminalistyka”.
12. Aleksandra Podlaszewska, Grotniki, woj. łódzkie, studentka medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
13. Agata Kwiecień, Pińczów, woj. świętokrzyskie, specjalistka się w przedłużaniu włosów i szt-uce wizażu
14. Aleksandra Wielogórska, Warszawa, woj. mazowieckie, liceum ukończyła podczas stypen-dium sportowego w USA, obecnie studiuje ekonomię i biznes międzynarodowy w Szwecji.
15. Karolina Orłowska, Skierniewice, woj. łódzkie, studentka drugiego roku architektury na Politechnice Warszawskiej, profesjonalna tancerka
16. Anna Szaniawską, Garwolin, woj. mazowieckie, studentka psychologii Akademii Ekonomiczno - Humanistycznej w Warszawie, śpiewa i gra na gitarze
17. Karolina Jamka, Kraków, woj. małopolskie, studentka dziennikarstwa, z wykształcenia aktorka oraz tancerka
18. Anita Sawicka, Gdańsk, woj. pomorskie, magister prawa, pasjonatka cukiernictwa, nie-mieckiej motoryzacji i piłki nożnej
19. Kinga Szurc, Gołdap, woj. warmińsko-mazurskie, jest specjalistką od przeciwdziałania prania pięniędzy i finansowania terroryzmu oraz ekspertem w think tanku naukowym.
20. Julia Guźniczak, Jarocin, woj. wielkopolskie, z wykształcenia jest Inżynierem Informatykiem, specjalizuje się w grafice komputerowej
21. Roksana Rózga, Pabianice, woj. łódzkie, policjantka w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komedzie Powiatowej Policji w Pabianicach, studiuje bezpieczeństwo narodowe
22. Julia Zawistowska, Białystok, woj. podlaskie, studentka ekonomii, pasjonatka jazdy konnej i gry w squasha
23. Maja Klajda, Łęczna, woj. lubelskie, studentka psychologii UW i fanka Górnika Łęczna
24. Laura Brzezińska, Olecko, woj. warmińsko - mazurskie, studentka pielęgniarstwa, prowadzi własną firmę w branży beauty w Warszawie oraz jest współzałożycielką marki odzieżowej

95 lat celebracji piękna! Historia konkursu Miss Polonia sięga aż 1929 roku

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na 95 latach tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Pierwsza edycja wyborów odbyła się̨ w 1929 roku. Pomysłodawcą nazwy konkursu jest literat Tadeusz Boy Żeleński. Obecnie organizatorem konkursu jest agencja IGO-ART.

Laureatki Miss Polonia reprezentowały i reprezentują̨ nasz kraj w najważniejszych międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Earth czy Miss Grand International co uważamy za szczególną wartość konkursu oraz wielkie wyróżnienie, kiedy Miss Polonia to także Ambasadorka Pol-ski. Wśród wielu sukcesów zagranicznych naszych Miss należy wyróżnić triumf w największym konkursie piękności na świecie Miss World w 1989 - Aneta Kręglicka, a w 2022 - Karolina Bielawska sięgnęły po miano Najpiękniejszej Kobiety na świecie.

Ubiegły rok przyniósł nam wiele powodów do dumy i radości. Finał Miss Polonia 2023 zakończył się wielkim sukcesem. Koronację Ewy Jakubiec transmitowaną na żywo w TVP2 obejrzało średnio 1,5 miliona widzów, co sprawiło, że gala Miss Polonia stała się liderem oglądalności wśród konkursów piękności w Polsce i znalazła się na liście najchętniej oglądanych programów telewizyjnych.

W wielkim jubileuszowym finale konkursu Miss Polonia 2024 można wziąć udział - ruszyła sprzedaż biletów na portalu eventim.pl.

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany