Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal "Skarby Ziemi" w Łodzi. W hali maszyn EC 1 staną stoiska z biżuterią i minerałami, odbędą się warsztaty, wykłady

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
W hali maszyn EC1 staną stoiska jubilerskie i nie tylko.
W hali maszyn EC1 staną stoiska jubilerskie i nie tylko. Krzysztof Szymczak
Po raz trzeci w Łodzi odbędzie się Festiwal Minerałów i Biżuterii "Skarby Ziemi". W weekend - 24 i 25 lutego - w EC1 Łódź - Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3 wystawcy z całej Polski i zza granicy będą będą oferować minerały, skamieniałości, meteoryty, biżuterię, przedmioty ozdobne z minerałów i skał oraz akcesoria do tworzenia biżuterii. Stoiska staną w hali maszyn. Ale to tylko część oferty przygotowanej przez organizatorów festiwalu. Zaplanowano wiele atrakcji - wykłady, wystawy, konkursy i warsztaty.

Nauka płukania złota i obróbki bursztynu

W sobotę 24 lutego w godz. 10 - 18 będzie można zwiedzać wystawy: „Lubelski bursztyn” oraz „Obrazy kamieniem malowane”.
W godz. 11 - 16 w Strefie Nauki i Zabawy będzie otwarta Szkoła Płukania Złota, a edukatorzy z Muzeum Minerałów - Młyn Hipolit, Nowy Gaj będą uczyć tego fachu o godz. 10, 12, 14 i 16.
Dla dzieci w wieku 6 - 10 lat przygotowano warsztaty neolitycznej i średniowiecznej obróbki bursztynu z wykorzystaniem bursztynu lubelskiego. Start o godz. 11, 13, 15 (obowiązują zapisy: wiadomość przez stronę festiwalu na Facebooku lub [email protected])
O godz. 12 zaplanowano autorskie warsztaty biżuteryjne Izabelli Malsiewicz pod hasłem "Stwórz skórzaną oprawę dla swego kamienia". (Obowiązują zapisy: wiadomość przez festiwalową stronę na Facebooku lub [email protected]).
Ponadto w godz. 10- 18 w tejże Strefie Nauki i Zabawy odbędą się zajęcia plastyczne oraz atrakcje na 30-lecie Towarzystwa Miłośników Mineralogii prowadzone przez łódzkie Towarzystwo Miłośników Mineralogii, a w godz. 10 - 17 warsztaty Geo - Zabawy (program ten jest dodatkowo płatny).

Więcej

Do pracodawców ustawiały się kolejki.

Na Uniwersytecie Łódzkim odbyły się XVII Targi Pracy dla stu...

Festiwal "Skarby Ziemi" w Łodzi. Wykłady o kamieniach i nie tylko

W niedzielę 25 lutego będzie okazja zdobyć lub poszerzyć wiedzę o minerałach, kamieniach szlachetnych, nieszlachetnych itp.
Przy zabytkowych schodach z zegarem o godz. 11 mgr Grzegorz Bukowski da wykład o „Lubelskim bursztynie – Złoto Lubelszczyzny”, a o godz. 12.15 dr Roksana Maćkowska z Geouniwersytetu opowie o kamieniach jubilerskich i dekoracyjnych.
O godz. 13.30 zaplanowano wykład pt. „Biżuteryjna mikromozaika szklana” Alicji Brewińskiej - Walaszczyk, mistrzyni w technice mikromozaiki szklanej.
Tego dnia również będzie można wziąć udział w warsztatach w Strefie Nauki i Zabawy. Ponownie będzie działać Szkoła Płukania Złota prowadzona przez edukatorów z Muzeum Minerałów - Młyn Hipolit, Nowy Gaj , a spotkania z nimi wyznaczono o godz.10, 12.30 i 14.
O godz. 13 i 15 wystartują warsztaty neolitycznej i średniowiecznej obróbki bursztynu z wykorzystaniem bursztynu lubelskiego, (obowiązują zapisy: wiadomość przez naszą stronę na Facebooku lub [email protected]).
W godz. 10 - 17 będą trwały zajęcia plastyczne oraz dodatkowe atrakcje prowadzone przez łódzkie Towarzystwo Miłośników Mineralogii.

Na festiwal można udać się w sobotę 24 lutego w godz. 10 - 18, w niedzielę w godz. 10 - 17.

od 12 lat
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany