Fashion Week się nie odbędzie? Dlaczego?

pij
Pawel Łacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
Kolejna impreza modowa w Łodzi o charakterze fashion week odbędzie się w Łodzi dopiero wiosną 2017 r. Po tym, jak miasto zerwało umowę z organizatorami FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz po konsultacjach przeprowadzonych z przedstawicielami agencji eventowych i projektantami mody zdecydowano, że jesienią br. żadne finansowane przez miasto wydarzenie o tym charakterze nie odbędzie się.

– Najważniejszy jest głos środowiska. Wszyscy zgodnym głosem powiedzieli, że imprezy modowej nie da się dobrze przygotować w trzy miesiące. To są środki publiczne, trzeba je wydatkować w sposób właściwy – powiedział Bartłomiej Wojdak, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Łodzi.

Milion złotych zarezerwowanych w budżecie na jesienny fashion week ma zostać rozdysponowane na inne imprezy w mieście, np. Festiwal Światła i in.

Miasto podtrzymuje zamiar organizowania dużego, prestiżowego festiwalu mody dwa razy w roku. Jak nowa impreza będzie się nazywać, jeszcze nie wiadomo, ale ma mieć „fashion week” w nazwie. Wybór jego organizatora ma zapaść jak najprędzej, prawdopodobnie stanie się to jeszcze w trakcie nadchodzących wakacji. Miasto chce przy tym silnie współpracować z łódzkim środowiskiem akademickim, np. z Akademią Sztuk Pięknych, z którą zamierza dopracować tworzenie koncepcji wydarzenia.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - 7 rzeczy, które natychmiast musisz wyrzucić z domu! (autor x.news/Agencja TVN)