Ekstraklasa: ŁKS - Podbeskidzie na stadionie przy al. Unii. 2:1! Relacja LIVE!

(pb)
ei24
O godz. 18 rozpoczął się mecz 9. kolejki ekstraklasy ŁKS - Podbeskidzie Bielsko-Biała. I mimo iż jest to już 9. kolejka, łodzianie grają po raz pierwszy na stadionie przy al. Unii w Łodzi.

Dopiero w czwartek bowiem klub uzyskał zgodę na rozgrywanie meczów na tym stadionie. Czy pomoże to ełkaesiakom odnieść zwycięstwo?

Przed spotkaniem piłkarze ŁKS otrzymali od władz miasta pamiątkową paterę i puchar za awans do ekstraklasy.

Wśród kibiców ŁKS na "Galerze" zasiedli Marcin Gortat i Tomasz Adamek. Wspólnie dopingują łódzkich piłkarzy.

Pamietaj! Przeładuj stronę!

Składy:

ŁKS: Pavle Velimirović, Artur Golański, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Marcin Kaczmarek, Antoni Łukasiewicz, Mladen Kascelan, Sebastian Szałachowski, Cezary Stefańczyk, Marcin Mięciel, Marek Saganowski

Podbeskidzie: Mateusz Bąk, Juraj Dancik, Sławomir Cienciała, Bartłomiej Konieczny, Krzysztof Król, Liran Cohen, Piotr Koman, Dariusz Łatka, Sylwester Patejuk, Adam Cieśliński, Adrian Sikora

Sędziuje Marcin Szrek (Kielce)

1' Mecz rozpoczęty. I od razy groźna akcja Podbeskidzia!
3' W ataku ŁKS, dośrodkowanie z prawej strony, piłka spadła na głowę Saganowskiego, jednak poszybowała po uderzeniu ponad bramką
5' Atak Podbeskidzia lewą stroną, ale po wrzutce w pole karne sytuację wyjaśniają obrońcy
7' Groźnie! Nad bramką łodzian główkuje były widzewiak Konieczny
8' Atak łodzian, Saganowski podaje do Szałachowskiego, ten strzela, broni Bąk, ale sędzi wskazuje spalonego
10' Znów groźnie pod bramką ŁKS, w pole karne centruje Patejuk; w krótkim czasie goście mieli trzy rzuty rożne
12' Strzał Łatki nad bramką
13' Kolejna groźna akcja Podbeskidzia! Goście w tej części meczu wyraźnie przeważają
15' Drużyny walczą o piłkę w środkowej strefie boiska. Długie podanie do Saganowskiego, bez efektu
16' Łodzianie próbują strzelać na bramkę gości, piłka leci wysoko...
19' Ładna akcja Podbeskidzia! Była szansa na bramkę, na szczęście bez efektu; Sikora podał prostopadle do Patejuka, ten miał przed sobą tylko bramkarza łodzian. Na szczęście Velimirović wybił piłkę
22' Faul na Saganowskim przy linii bocznej boiska
23' Atak Podbeskidzia! Obok bramki strzela Sikora
24' Kaczmarek próbował centrować, piłka wybita na rzut rożny
25' Kolejna szybka akcja gości; prostopadłe podanie i robi się groźnie...
27' Kontra łodzian, znów Kaczmarek próbuje centrować i znów rzut rożny
28' Patejuk brzydko fauluje Golańskiego; rzut wolny, ale bez efektu; przy linii bocznej rozgrzewa się Tomasz Nowak
30' Kontra ŁKS! Ładna akcja Kascelana, który podaje piłkę do Stefańczyka, ten wbiga w pole karne, ale strzela fatalnie ponad bramką... Szkoda
31' Groźnie pod bramką ŁKS; znów liczebna przewaga gości, bez efektu
33' Dla odmiany zamieszanie przed polem karnym Podbeskidzia; także bez efektu
35' Grożny strzał Kaczmarka z lewego narożnika pola karnego! Broni Bąk!
37' Łodzianie próbują częściej atakować
39' Zmiana w Podbeskidziu: Metelka za Komana
40' Saganowski w ładnej akcji łodzian fauluje rywala, który odebrał mu piłkę
42' Dalekie podanie do Saganowskiego, szybszy jest bramkarz gości
44' Znakomita okazja łodzian! Saganowski dostrzegając Kascelana przerzuca piłkę wzdłuż pola karnego, Kascelan strzela głową obok słupka! Chwilę później Czarnogórzec znów ma podobną szansę! Niestety, nie ma gola...
45' Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy bez bramek.

ŁKS - Podbeskidzie
Przy piłce Marcin Mięciel. Fot. Paweł Łacheta

46' ŁKS drugą połowę rozpoczął z jedną zmianą. Golańskiego zastąpił Tomasz Nowak. Zmiana także w Podbeskidziu: Demjan za Cieślińskiego
48' 0:1! Rezerwowy Demjan ograł w polu karnym obrońców łodzian! Piłka odbijała się od łodzian, Demjan strzelił gola między nogami Velimirovicia
50' Podbeskidzie atakuje, łodzianie bezradni faulują
51' Saganowski głową w słupek po dośrodkowaniu Klepczarka!
55' 1:1! Szałachowski!!! Dopada w polu karnym do prostopadłej piłki, wypuszcza ją sobie w kierunku prawego słupka i z ostrego kąta strzela miedzy nogami interweniującego Bąka! Remis!
58' Walka o piłkę w środku boiska
63' Konieczny główkuje obok bramki
64' Zmiana w ŁKS: Bykowski za Stefańczyka
65' 2:1!!! Saganowski głową przy prawym słupku!!! Napastnik znakomicie wyskoczył do dośrodkowania i pięknie strzelił
67' Żółta kartka dla Kascelana
68' Zmiana w Podbeskidziu: Sacha za Sikorę
69' Atak Podbeskidzia z prawej strony; rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego. Piłka wybita na rzut rożny
72' Goście za wszelką cenę starają się doprowadzić do wyrównania; kolejny rzut wolny, tym razem z lewej strony. Matejuk strzela mocno, piłka przelatuje nad bramką
73' Piękny strzał Kaczmarka z ok. 25 metrów wybija piąstkując bramkarz gości!
75' Szałachowski potrzebuje pomocy medycznej, łapią go skurcze
77' Łodzianie przejmują i rozgrywają piłkę w środku boiska
78' Zmiana w ŁKS: Pruchnik za Szałachowskiego
79' Strzał Metelki wybity na rzut rożny i po kolejnym rogu z daleka strzela Łatka
80' Kontra łodzian bez efektu i chwilę później z kontry próbuje Podbeskidzie; nie ma bramek
83' Nowak źle przyjął piłkę w polu karnym, przed sobą miał tylko bramkarza Podbeskidzia. Chwilę później 12. rzut rożny dla gości przy zaledwie 4. dla łodzian
85' Podbeskidzie atakuje
87' Kaczmarek z rzutu wolnego, obrońcy gości wybijają piłkę na aut
89' Strzał Króla; piłka odbita od kolegi ląduje za boiskiem
90' Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry
92' Dwójkowa akcja łodzian, Saganowski na spalonym; chwilę później staranowany przez rywala
94' Sędzia kończy mecz! ŁKS wygrywa 2:1 i zdobywa niezwykle cenne trzy punkty!!!