MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Włókniarza w Łodzi. Uroczyste obchody we wtorek 16 kwietnia w dawnym "Włókienniku" przy ul. Żeromskiego

Magdalena Jach
Magdalena Jach
We wtorek, 16 kwietnia br. w Łodzi świętować będziemy Dzień Włókniarza. Uroczystość z mottem: „Przyszłość polskiej branży tekstylnej: innowacje, umiejętności, współpraca” zorganizowała Stowarzyszenie Włókienników Polskich o godz. 10.30 w gmachu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Żeromskiego 115.

Dzień Włókniarza w Łodzi - 16 kwietnia 2024

We wtorek, 16 kwietnia br. w Łodzi świętowaliśmy Dzień Włókniarza. Uroczystość z mottem: „Przyszłość polskiej branży tekstylnej: innowacje, umiejętności, współpraca” zorganizowało Stowarzyszenie Włókienników Polskich o godz. 10.30 w gmachu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Żeromskiego 115.

Było wystąpienie prezesa SWP Ireneusza Chabrowskiego, prezentacje projektów branżowych, wręczenie nagród Włókiennika Roku. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Przygotowano także Strefę Ekspozycyjną, gdzie firmy prezentowały swoje produkty, technologie i innowacje.

Będzie się działo!
W części pierwszej obchodów Dnia Włókniarza prezentacje przedstawiały: Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa,Instytut Technologii i Bezpieczeństwa MORATEX, była też analiza trendów, wyzwań i możliwości wzrostu i omówienie roli innowacji i technologii w rozwoju branży tekstylnej w Polsce i na świecie.
W części drugiej Nagrody Włókiennika Roku przyznane zostaną w kategoriach: naukowiec, menager, garbarz, animator włókiennictwa, nauczyciel. W częściach następnych nie zabrakło ciekawych prezentacji branżowych, uzasadniających dlaczego warto dołączyć do Stowarzyszenia Włókienników Polskich. Rozstrzygnięto konkurs „Ekologia w modzie”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany