Dwa jarmarki na Piotrkowskiej. Jeszcze tylko dziś! [zdjęcia]

(mr)
Kilkadziesiąt namiotów stanęło na ul. Piotrkowskiej, na odcinku od ul. Tuwima do ul. Nawrot. To prezentują się wystawcy w ramach Międzynarodowego Jarmarku Produktów Tradycyjnych i Regionalnych oraz Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła. Impreza jeszcze tylko dzisiaj.

– Chińskich rzeczy nie sprzedajemy – zastrzegają Anna i Grażyna Gołowkin, które przyjechały z Żor koło Katowic i oferują nakrycia głowy. – Promujemy polskie firmy. Najmodniejsze są teraz męskie kaszkiety, damskie kapelusze z ręcznie wykonanymi aplikacjami, a dla dzieci czapki z postaciami z bajki – mówi pani Grażyna.

– A kołduny są? – pyta klientka Ritę Kaszkonie z Kowna, która na straganie „Litewskie smaki” oferuje tamtejsze specjały. Kołdunów nie ma, ale można posmakować m.in. kindziuka, solonej słoniny czy wędzonej szynki.
Pojawił się także świąteczny akcent – udekorowane choinki, anioły, mikołaje. Na stoisku Doroty Stojowskiej, która przyjechała spod Tarnowa, można nie tylko kupić bożonarodzeniowe ozdoby, ale i pomalować gipsowe odlewy aniołków, mikołajów.

Na stoiskach znalazły się tradycyjne i regionalne kulinarne przysmaki, rękodzieło i produkty rzemieślnicze, m.in. pieczywo, wędliny z dziczyzny, miody, odzież, biżuteria, obrusy, serwety, ręczniki, koce.

[ZOBACZ TEŻ FILM Polskie miasta solidaryzują się z Francuzami. (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Polskie miasta solidaryzują się z Francuzami. (autorTVN24/x-news)