Do końca roku robotnicy nie zejdą z zachodniej nitki al. Śmigłego - Rydza [ZDJĘCIA]

Anna OdrowskaZaktualizowano 
Dopiero pod koniec roku, a nie w lipcu jak zakładał wykonawca, prace na al. Śmigłego- Rydza pomiędzy al. Piłsudskiego a ul. Przybyszewskiego przeniosą się z zachodnią na wschodnią nitkę.

Powodami opóźnień są m.in. odkryte w okolicy ul. Przybyszewskiego fundamenty dawnych budynków, które trzeba usunąć czy stara infrastruktura podziemna, której nie było na mapach i w związku z tym konieczne były zmiany w projekcie. Termin zakończenie całej inwestycji także zostanie przesunięty. Pierwotnym terminem był czerwiec przyszłego roku. Ale teraz mówi się o końcu 2020 roku. Prace rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku.

A jak postępują? Wiadukt jest już gotowy. Teraz formowane są nasypy wewnątrz ścian szczelinowych, na których powstanie wyniesiona jezdnia zachodniej nitki. Przy ul. Milionowej trwają prace związane z przebudową ciepłociągu.

Po remoncie kierowcy będą jeździć wyniesionymi jezdniami pomiędzy którymi, na poziome zero, ma przebiegać wspólny pas autobusowo - tramwajowy. Jezdnie nadal będą mieć po trzy pasy ruchu. Po obu stronach ulicy będzie droga rowerowa oraz nowy chodnik. Koszt przebudowy to 65 mln zł.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 36

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-22T23:01:24 02:00, Gość:

Heh.. jazgot typowy dla pisiorków. Ale z Was tępe pały. Niby po co wykonawca miałby celowo przedłużać jakikolwiek remont? Żeby płacić kary za niedotrzymanie terminu? Żeby dodatkowo płacić pracownikom? Im szybciej kończą cokolwiek tym prędzej mogą się zabrać za następne prace i chyba o to chodzi bo z tego firma ma pieniądze! Dodatkowo wszystkim szczekaczom proponowałbym się zapoznać z pewnymi procedurami budowlanymi i prawem.

A np. Jak było z dworcem fabrycznym? Ile było miesięcy obsówy. Wykonawca znalazł punkt zaczepienia i wszystko zawalił na to, że firma emitel nie oddała sąsiedniej działki na czas, co było absurdem bo sprawa wcale nie blokowała budowy dworca. Wykonawca nie dość, że rok opuźnił oddanie dworca to jeszcze wyłudził od miasta dodatkowe 50 milionów zł i to rękami sądu. Da się? Da

G
Gość

Dzisiaj o 14 było pusto, 0 robotników. Po prostu zwykłe szukanie pretekstu, aby wyłudzić dopłatę w związku z przedłużeniem budowy. PS Znalezienie fundamentów dawnych kamienic nie powinno być zaskoczeniem to jest oczywistość co się znajdowało na tej trasie.

A
Anty PIS i PO

Wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe to porażka. Czynnik zwiększający opóźnienia i tak już duże. Przykład Dworzec Kaliski. Lagiewnicka. Przybyszewskiego Tatrzańską oraz z Lodową. Porażka. ZDIT ORAZ TYCH CO SIE NA.TO GODZĄ. PSEUDO PLANISCI.

G
Gość
2019-07-22T23:06:44 02:00, Wk.....ny na korki.:

Tam naprawdę niewiele się dzieje. Czasami przez trzy - cztery dni nie ma nawet ciecia. Wiem, bo mieszkam przy tym wiadukcie. Taki remont można ogarnąć w cztery do sześciu miesięcy. Tak k...a - nie pomyliłem się. Tylko trzeba trzech rzeczy: mądrego planu, zgrania kompetentnych ekip w czasie i sprzętu. Dodam jeszcze, że Japończycy by to zrobili w miesiąc, ale u nas jeszcze ciemnogród, "czy się stoi, czy się leży" kłamanie jak z nut. (Wypowiedź bodajże kierownika budowy z kwietnia, czy marca, że w lipcu oddadzą pierwsza nitkę, jak ja już wtedy wiedziałem, że 3-miesięczna obsuwa odcinka to minimum. Założę sie, że nie skończą do 2024 roku. Je..ł ich pies!!!

2019-07-23T03:23:27 02:00, Gość:

Bo nie ma kto rozliczyć tych co są odpowiedzialni za prace.Remonty w Łodzi żyją swoim życiem i nikt nie ma na to wpływu

2019-07-23T08:34:07 02:00, Grzes:

Chłopku z pola. To nie wina wykonawcy że w Łodzi pod ziemią jest jeden wielki burdel, gdzie nie wsadzisz lychy od koparki to nagle się okazuje że nawet lokator z lektorem na dziko prąd ciągną. Podobnie albo jeszcze gorzej będzie z tym tunelem jeśli w ogóle zaczną to kopac

Nie obrażaj ludzi. Nawet jeżeli są problemy, to brak robotników świadczy o tym, że nie są sprawnie rozwiązywane. Sposób przeprowadzania wielu inwestycji w Łodzi w stylu - rozgrzebać i zostawić, świadczy o głębokiej pogardzie władz miasta wobec łodzian.

G
Gość

Przecież to jest cyrk. Jeżdżę tamtędy każdego dnia i robotników jak na lekarstwo. Dlaczego nie ma więcej ludzi by to robić. Skoro teraz robią jeden nasyp, to druga ekipa powinna robić drugi nasyp z drugiej strony wiaduktu. Nie ma kto tym organizować. A teraz będą zwalac winę na problemy których nie było na mapie. Po drugie pracują od poniedziałku do piątku. Weekendy nikt tam nie robi. W majówkę stało tydzień bo chłopaki grilowali pewnie w domach przez tydzień. 19go sierpnia będzie rok jak zaczęli a jest tragedia. Powinno być więcej ludzi tam do pracy i by szło. Ciekawe czy zdaża tory na Włókniarzy zrobić do końca września bo tam też im idzie tragicznie

G
Gość
2019-07-22T21:40:08 02:00, Hehe:

No i co pisowskie posrańce? Narzekacie, ale tylu remontów nigdy nie zrobicie

Nie ważne ile jest remontów tylko kiedy się kończą zgodnie z planem. Póki co to żaden z zaplanowanych remontów nie zakończył się planowo.

Łódź w budowie? Raczej rozkopana, ale się ma takich włodarzy nic dziwnego.

G
Gość
2019-07-22T23:01:24 02:00, Gość:

Heh.. jazgot typowy dla pisiorków. Ale z Was tępe pały. Niby po co wykonawca miałby celowo przedłużać jakikolwiek remont? Żeby płacić kary za niedotrzymanie terminu? Żeby dodatkowo płacić pracownikom? Im szybciej kończą cokolwiek tym prędzej mogą się zabrać za następne prace i chyba o to chodzi bo z tego firma ma pieniądze! Dodatkowo wszystkim szczekaczom proponowałbym się zapoznać z pewnymi procedurami budowlanymi i prawem.

POwski paranoiku, a może znalezienie dodatkowych elementów pod ziemia POzwoli na zmianę kosztorysu i zwiększenie kosztów POniesinych przez wykonawcę. TVN tak ci lemingu wyparło banie, ze logiczne myślenie dla ciebie to ponadstandardowych stan .

L
Lol
2019-07-22T23:01:24 02:00, Gość:

Heh.. jazgot typowy dla pisiorków. Ale z Was tępe pały. Niby po co wykonawca miałby celowo przedłużać jakikolwiek remont? Żeby płacić kary za niedotrzymanie terminu? Żeby dodatkowo płacić pracownikom? Im szybciej kończą cokolwiek tym prędzej mogą się zabrać za następne prace i chyba o to chodzi bo z tego firma ma pieniądze! Dodatkowo wszystkim szczekaczom proponowałbym się zapoznać z pewnymi procedurami budowlanymi i prawem.

Właśnie po to się przedłuża pracę !! Bo można skakać ta sama ekipą po kilku wygranych przetargach !! Składa sie nowe wnioski bo wykryto lub nieprzewidziano czegoś tam !! Mieszkańcy widzieli ile dni tam nikogo nie było i nic sie nie działo !! Dotarło lemingu ?!

S
Seba
2019-07-22T23:01:24 02:00, Gość:

Heh.. jazgot typowy dla pisiorków. Ale z Was tępe pały. Niby po co wykonawca miałby celowo przedłużać jakikolwiek remont? Żeby płacić kary za niedotrzymanie terminu? Żeby dodatkowo płacić pracownikom? Im szybciej kończą cokolwiek tym prędzej mogą się zabrać za następne prace i chyba o to chodzi bo z tego firma ma pieniądze! Dodatkowo wszystkim szczekaczom proponowałbym się zapoznać z pewnymi procedurami budowlanymi i prawem.

A PO to cwelostwo.chcesz mój adres?

Grabowa 10

Ale bez wsparcia nie przyjeżdżaj

G
Gość
2019-07-22T23:06:44 02:00, Wk.....ny na korki.:

Tam naprawdę niewiele się dzieje. Czasami przez trzy - cztery dni nie ma nawet ciecia. Wiem, bo mieszkam przy tym wiadukcie. Taki remont można ogarnąć w cztery do sześciu miesięcy. Tak k...a - nie pomyliłem się. Tylko trzeba trzech rzeczy: mądrego planu, zgrania kompetentnych ekip w czasie i sprzętu. Dodam jeszcze, że Japończycy by to zrobili w miesiąc, ale u nas jeszcze ciemnogród, "czy się stoi, czy się leży" kłamanie jak z nut. (Wypowiedź bodajże kierownika budowy z kwietnia, czy marca, że w lipcu oddadzą pierwsza nitkę, jak ja już wtedy wiedziałem, że 3-miesięczna obsuwa odcinka to minimum. Założę sie, że nie skończą do 2024 roku. Je..ł ich pies!!!

Bo nie ma kto rozliczyć tych co są odpowiedzialni za prace.Remonty w Łodzi żyją swoim życiem i nikt nie ma na to wpływu

W
Wk.....ny na korki.

Tam naprawdę niewiele się dzieje. Czasami przez trzy - cztery dni nie ma nawet ciecia. Wiem, bo mieszkam przy tym wiadukcie. Taki remont można ogarnąć w cztery do sześciu miesięcy. Tak k...a - nie pomyliłem się. Tylko trzeba trzech rzeczy: mądrego planu, zgrania kompetentnych ekip w czasie i sprzętu. Dodam jeszcze, że Japończycy by to zrobili w miesiąc, ale u nas jeszcze ciemnogród, "czy się stoi, czy się leży" kłamanie jak z nut. (Wypowiedź bodajże kierownika budowy z kwietnia, czy marca, że w lipcu oddadzą pierwsza nitkę, jak ja już wtedy wiedziałem, że 3-miesięczna obsuwa odcinka to minimum. Założę sie, że nie skończą do 2024 roku. Je..ł ich pies!!!

G
Gość

Heh.. jazgot typowy dla pisiorków. Ale z Was tępe pały. Niby po co wykonawca miałby celowo przedłużać jakikolwiek remont? Żeby płacić kary za niedotrzymanie terminu? Żeby dodatkowo płacić pracownikom? Im szybciej kończą cokolwiek tym prędzej mogą się zabrać za następne prace i chyba o to chodzi bo z tego firma ma pieniądze! Dodatkowo wszystkim szczekaczom proponowałbym się zapoznać z pewnymi procedurami budowlanymi i prawem.

G
Gość
2019-07-22T18:16:05 02:00, pedalot:

uwaga elzera, zamiast narzekać to brać łopaty, kilofy, taczki i zapierdalać na plac budowy! może w końcu zrobicie coś pożytecznego dla miasta zamiast wkurwiać wszystkich swoim jazgotem.

Ty , pedalot sam se za darmochę machaj łopatą. Wykonawca bierze kasę za roboty, więc on niech zapierdala , bo taka ma umowę. A nie , wiecznie przekłada terminy.

H
Hehe

No i co pisowskie posrańce? Narzekacie, ale tylu remontów nigdy nie zrobicie

J
Ja

Często przejeżdżając widzę, a raczej nie widzę tam pracowników :-):-):-):-)

Dodaj ogłoszenie