Długi weekend na drogach woj. łódzkiego Zginęły 2 osoby 33 zostały ranne Policjanci wyeliminowali z ruchu 102 pijanych kierowców

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Najbezpieczniejszym dniem okazał się dzień powrotu z weekendu - niedziela. 18 sierpnia na terenie woj. łódzkiego nie doszło do żadnego wypadku. Dwa najtragiczniejsze w skutkach miały natomiast miejsce 15 i 17 sierpnia. W powiecie sieradzkim zginął 46-letni motocyklista. W powiecie zgierskim na autostradzie A2 śmierć poniosła 28-letnia pasażerka toyoty (pojazd uderzył w bariery energochłonne).

Od 14 do 18 sierpnia na drogach województwa łódzkiego skontrolowali 265 pojazdów, w tym 7 motocyklistów. Ujawnili podczas służby 312 wykroczeń, w tym 39 przekroczenia prędkości o 50 km nad dozwoloną. Policjanci z grupy SPEED nałożyli na stwarzających zagrożenie kierujących 271 mandatów karnych, w tym 179 właśnie za przekroczenie prędkości. 32 kierujących pouczono. W 9 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. 40 osobom zatrzymano prawo jazdy, w 11 przypadkach trzeba było odebrać dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Policjanci przypominają, że do najtragiczniejszych wypadków dochodzi podczas dobrej pogody na prostych odcinkach drogi. Taka aura wywołuje u kierujących mylne przeświadczenie, że mając dobrą nawierzchnię, widoczność i prosty odcinek drogi mogą bezkarnie zignorować przepisy ruchu drogowego.

Niestety za taki błąd płacą czasem najwyższą cenę. Kierujący często przeceniają swoje umiejętności. Dobre warunki drogowe zachęcają do szybszej jazdy, a co za tym idzie do przekraczania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość to mniej czasu na reakcję, dłuższa droga hamowania a niejednokrotnie utrata panowania nad pojazdem.

Jeśli do tego dojdą błędy przy wyprzedzaniu lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, wypadek jest niemal pewny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie