DERBY ŁODZI 2016. ŁKS vs WIDZEW. Przemarsz kibiców Widzewa i mecz ŁKS WIDZEW na żywo

Bartosz Kukuć, Tomasz Jabłoński, Wojciech Wielgus
DERBY ŁODZI - święto łódzkich kibiców. Kto wygra DERBY ŁODZI 2016? MECZ ŁKS WIDZEW od godziny 15. Zapraszamy na relację NA ŻYWO Łukasz Kasprzak
DERBY ŁODZI 2016 święto łódzkich kibiców. Derby Łodzi na żywo - zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu ŁKS Widzew. Na stadionie przy al. Unii rozpoczną się piłkarskie derby Łodzi. Po kilku latach przerwy ŁKS znów spotka się z Widzewem. Kto wygra DERBY ŁODZI 2106? Zapraszamy na relację NA ŻYWO Z MECZU ORAZ z przemarszu kibiców Widzewa. DERBY ŁODZI zakończyły się remisem.

DERBY ŁODZI 2016 NA ŻYWO

ŁKS - WIDZEW ŁÓDŹ [2:2]

KONIEC MECZU

92' GOL dla ŁKS. Maksym Kowal strzela. ŁKS - Widzew 2:2. Kowal oddał strzał, piłka odbiłą się od obrońcy Widzewa i mamy remis.

90' Dogranie w pole karne do Kowala, napastnika ŁKS, ale strzelił jakieś 3 metry nad bramką Widzewa. Wcią Widzew prowadzi na wyjeździe z ŁKS 2:1 w 63 derbach Łodzi. Sędzia dolicza 3 minuty.
88' Teraz Widzew miał znakomitą sytuację ale Strus źle zagrał, poźniej natychmiast poszła kontra ŁKS i gospodarze mieli szansę. Dobra końcówka meczu, Widzew gra zdeterminowany, ŁKS próbuje ale czy wystarczy mu czasu?
86' Moze poziom nienajwyzszy ale jest jak to w kazdych derbach Łodzi , jest dramaturgia. Wciąz ŁKS - Widzew 1:2.
84'Schodzi Daniel Mąka z Widzewa, wchodzi Patryk Strus.
83' Bramkarz Widzewa gra beznadziejnie. ŁKS o tym wie i stara się dośrodkować ostre piłki w poblizu bramkarza gości. ŁKS teraz zamknął Widzew na ich połowie.
81' Zmiana w ŁKS. Rozmus schodzi wchodzi Michałek.
79' Przerwa w grze. Sabiłło, piłkarz Widzewa, lezy na boisku.
77' Piłkarz ŁKS Rozmus dostał zółtą kartkę.
76' Zmiana w ŁKS. Schodzi Golański a za niego Maksym Kowal.
74' Wolny dla ŁKS. Bramkarz Widzewa broni. Golański strzela wprost w ręce Chorosia.
72' Zmiana we Widzewie i w druzynie ŁKS.Michalski we Widzewie schodzi wchodzi Sabiłło. W druzynie gospodarzy schodzi Bryła a na boisku pojawia się Gamrot.
69' Kamil Tlaga otrzymuje drugą zółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Widzew będzie grał w dziesiątkę.
68' Piłkarz Widzewa Rodak za faul otrzymuje zółtą kartkę
65' Teraz ŁKS dośrodkowywał w pole karne Widzewa. Obrońcy Widzewa wybijają.

62' GOL dla Widzewa. Podanie Rodaka, Michalski strzela i 1:2 dla Widzewa.

60' Znakomita akcja Widzewa. Michalski ruszył do prostopadłego podania i strzelił. Kołba na posterunku. Widzew po przerwie lepszy.
56' Błąd Kołby piłka trafiła do Mąki i wystarczyło tylko pokonać bramkarza ŁKS ale piłkarz Widzewa trafił w słupek.
54' Zółta kartka dla Daniela Mąki.
52' Trwa walka w środku pola.

49' GOL DLA WIDZEWA. Strzelcem Bramki Daniel Mąka! MAMY REMIS

47' We Widzewie dokonały się dwie zmiany.
46' Zaczęliśmy drugą połowę!

DERBY ŁODZI 2016 święto łódzkich kibiców.

Na telewizyjnych powtórkach widać, że zawodnik ŁKS zagrał piłkę ręką i podał ją do Radionowa, który z kolei skierował futbolówkę do siatki.
45' Koniec pierwszej połowy meczu. WYNIK DERBÓW ŁKS prowadzi z Widzewem 1:0
43'ŁKS znów miał szansę na bramkę, najpierw strzał z dystansu, Choroś wybija na róg i po rogu zamieszanie, z któego jednak ŁKS nie potrafił skorzystać.
40' Żółta kartka dla Michalskiego
37' Dwóch zawodników ŁKS leży teraz na murawie.
36' Rzut rożny dla ŁKS
35' Widzew nie potrafi wyjść z własnej połowy boiska. Akcje piłkarzy trenera Płuski zatrzymywane są na 40 metrze przed bramką Kołby.
33' Żółta kartka dla Widzewiaka - Bartłomiej Gromek ukarany.
31' Widzew próbuje lewą stroną, ale nieporozumienie pomiędzy zawodnikami i piłka pada łupem obrońców.
29'Widzew na razie nie miał jeszcze ani jednej okazji, by spróbować pokonać bramkarza ŁKS.
WYNIK DERBÓW ŁODZI 1:0 ŁKS PROWADZI Z WIDZEWEM
Bramka pada po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie Golańskiego, Choroś wybija piłkę wprost pod nogi Radionowa i ten pakuje piłkę do bramki.
25' GOOOLLLL dla ŁKS
24' Derby Łodzi 2016 WYNIK bez zmian 0:0.
22' ŁKS próbuje atakować, ale na razie tylko jedna szansa na bramkę. Widzew skoncentrowany na grze obronnej.
21'Teraz z obu stron... kiksy. Pamiętajmy, że grają drużyny III-ligowe...
19' Teraz ŁKS miał świetną okazję, by objąć prowadzenie. Błąd w defensywie Widzewa, ale zawodnicy ŁKS nie potrafili wykorzystać bardzo dobrej okazji.

17'
Walka w środku boiska. Sporo ostrych wejść z obu stron, ale na razie sędzia nie sięgał jeszcze po kartki.
15' Wynik DERBÓW na razie bez zmian 0:0.
11'Rzut wolny dla Widzewa. Wrzutka w pole karne, ale tu obrońcy ŁKS wybijają piłkę w pole.

10'
Na razie bez akcji bramkowych. Teraz strzał zawodnik ŁKS, ale bardzo niecelnie.
7' Rzut rożny dla ŁKS. Ale nie udało się wykorzystać stałego fragmentu gry.
Ostre wejście teraz piłkarza Widzewa. Upomnienie dla Mąki.

5'
Na razie obie drużyny grają zachowawczo.
Gra w środku boiska. Obie drużyny bardzo skoncentrowane.
2'Widzew pierwszy zaatakował, ale akcja została rozbita przed polem karnym.
Kibice ŁKS- śpiewają... hymn.
1' Zaczynamy! ŁKS na biało, Widzew na czerwono.
Obie drużyny wychodzą już na murawę.

Skład ŁKS:
M. Kołba - P. Pyciak, A. Ślęzak, K. Juraszek, K. Rozmus, J. Nowak, P. Bryła, A. Golański, P. Kocot, Ł. Kopka, J. Radionow
Skład Widzewa:
M. Choroś - K. Tlaga, N. Jędrzejczyk, S. Zieleniecki, B. Gromek, A. Budka, P. Rodak, P. Okachi, D. Mąka, M. Michalski, P. Burski
Piłkarze już są po rozgrzewce. Za moment pojawią się na murawie.

14.25 Docieramy już w rejon stadionu przy al. Unii. Po drodze mnóstwo policji.

14.20
W rejonie stadionu przy al. Unii też tworzą się spore korki. Kibice ŁKS-u dojeżdżają na mecz z kłopotami. Nawet Ci, którzy mają bilety, a jadą od strony centrum miasta, mogą spóźnić się na mecz.

14.06
Policjanci blokują al. Mickiewicza i ul. Tuwima. W centrum miasta tworzą się olbrzymie korki.
13.58 Korki tworzą się na al. Mickiewicza w kierunku centrum. Policja zatrzymała ruch na wysokości al. Kościuszki.
Sporo kibiców poszło teraz... na zakupy do Galerii Łódzkiej
13.46 Policja rozproszona jest po całym centrum. Kibice w wielu grupkach przemieszczają się z jednego miejsca na drugie. Policja stoi wzdłuż ul. Sienkiewicza.
13.40 W rejonie stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego policja też zgromadziła już spore siły.
13.35 To, co dzieje się teraz w rejonie centrum miasta, przypomina trochę "zabawę" w kotka i myszkę. Chyba nie tak powinno się organizować duże imprezy sportowe, o których wiadomo było już kilka miesięcy temu.

13.30Policjanci próbują nie dopuścić do tego, by kibice Widzewa przedostali się w rejon stadionu przy al. Unii.
13.15 Piłkarze już odjechali. Kibice chcą przedostać się w kierunku al. Unii. Policja to uniemożliwia. Zaczynają się gonitwy...

DERBY SĄ NASZE RTS DERBY SĄ NASZE
- skandują kibice
13.05 Jest wielki transparent i race. Piłkarze wysiedli z autokaru.

SĄ PIŁKARZE WIDZEWA

12.57 Kibice rozgrzewają się nie tylko śpiewem. Kucają, by po chwili wyskoczyć w górę i zaśpiewać "WSTAŃ UNIEŚ GŁOWĘ, WSŁUCHAJ SIĘ W SŁOWA PIEŚNI O NASZYM WIDZEWIE..."
12.45 Kibice czekają na piłkarzy. Drużyna Widzewa około godziny 13 - 13.20 powinna pojawić się w rejonie ul. Piotrkowskiej. Na razie jeszcze nie wiadomo, którędy piłkarze przejadą. Być może policja tak pokieruje autokarem, by bez problemów kibice mogli pożegnać swoją drużynę przed DERBAMI Łodzi.
12.37 Zgromadzeni kibice (około 500 - 600 osób) głośno śpiewają piosenki o Widzewie. Nie zapominają też, że dziś są DERBY ŁODZI. Skandują więc DERBY DLA WIDZEWA oraz DERBY SĄ NASZE RTS DERBY SĄ NASZE
12.30 Kibice wciąż docierają do miejsca zbiórki. Około godziny 13 kibice planowali przejść w rejon skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z al. Mickiewicza.
12.23 Ustawienie kordonu policjantów może sugerować, że funkcjonariusze nie będą chcieli przepuścić kibiców, by Ci doszli do al. Mickiewicza i tam pożegnali jadących na mecz piłkarzy.
12.18 Policja utworzyła kordon na wysokości pasażu Schillera. Za plecami policjantów (w kierunku Centralu) kilkadziesiąt policyjnych radiowozów.
12.15 "JESTEŚMY ZAWSZE TAM, GDZIE NASZ WIDZEWEK GRA..." - niesie się po ul. Piotrkowskiej

Kibice głośno skandują "Hanka gdzie są bilety"

12.05
Ulica Piotrkowska wypełniona policją.
11.50 Kibice nie kryją oburzenia faktem, że nie mogą wejść na stadion ŁKS i z trybuny dopingować swój klub. Winą za taką sytuację obarczają zarówno policję, która nie wydała zgody na ich wejście oraz władze miasta, które nie zrobiły nic, by Widzewiacy mogli mecz obejrzeć na stadionie.

11.47 **Otrzymujemy informację od kibiców, że policja blokuje grupę zmierzających na spotkanie na placu Wolności!**

11.45Kilkaset osób już jest na miejscu. Jest spokojnie. W rejonie są oczywiście policjanci.
11.30 Coraz więcej osób - kibiców Widzewa pojawia się na ul. Piotrkowskiej w rejonie pasażu Schillera
11.18 Pierwsze grupy kibiców pojawiły się już przy ul. Piotrkowskiej 104/108.

Jesteśmy już na miejscu. Piotrkowska 104/108. Mimo deszczu i przenikliwego wiatru kibice Widzewa zmierzają w umówione miejsce.

O godzinie 12 kibice Widzewa mają spotkać się na ul. Piotrkowskiej przed Urzędem Miasta. W ten sposób chcą wyrazić swoje niezadowolenie z tego, że nie mogą bezpośredni na stadionie ŁKS dopingować swoich piłkarzy.

Przypomnijmy, że policja nie wydała pozytywnej opinii na obecność zorganizowanej grupy kibiców Widzewa na Stadionie przy al. Unii.

***

Umówmy się - dla najbardziej zagorzałych fanów futbolu w Łodzi właśnie prestiżowe starcie z lokalnym rywalem jest czymś najistotniejszym w przekroju całego sezonu.

Nastały bardzo smutne czasy. Te tak zasłużone dla polskiej piłki zespoły walczą w jednej grupie III ligi. Tak naprawdę jest to czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce, co tylko uwidacznia, jaki futbolowy kryzys dotknął Łódź.

Zawsze trzeba szukać jednak powodów do optymizmu. Pewne rzeczy się bowiem nie zmieniły. Nadal, już na kilka dni przed derbami, u fanów obu drużyn podnosi się ciśnienie. Jak zawsze mamy nadzieję, że będzie to się przejawiało wyłącznie w kibicowaniu swoim ulubieńcom i ewentualnym docinkom w stronę przegranych po zwycięstwie. Nie ma w tym nic złego, tak się dzieje na całym świecie.

W niedzielne popołudnie teoretycznie faworytem będą gospodarze. W końcu to oni zajmują pierwsze miejsce w tabeli, podczas gdy goście plasują się na trzeciej pozycji. Historia meczów Widzewa i ŁKS wielokrotnie udowadniała jednak, że to nie decydowało o końcowym rezultatcie.

DERBY ŁODZI 2016 KIBICE

Nie ulega wątpliwości, że większy komfort przed pierwszym gwizdkiem międzynarodowego arbitra Pawła Raczkowskiego ma szkoleniowiec ŁKS, Marcin Pyrdoł. Nie będzie mógł bowiem skorzystać z usług właściwie tylko kontuzjowanego od dłuższego czasu Radosława Jacka. Wracają natomiast inni defensorzy - Ka-mil Juraszek oraz Paweł Pyciak.

Opiekun Widzewa Marcin Płuska ma znacznie większy ból głowy. Na pewno nie zagrają Michał Czaplarski i Marcin Kozłowski, a pod sporym znakiem zapytania stoi występ Kamila Tlagi i Michała Chorosia. Inna sprawa, że obaj znaleźli się w meczowej osiemnastce, co może oznaczać, iż decyzja zapadnie dosłownie w ostatniej chwili.

Co może zadecydować o sukcesie? Wolimy uniknąć określenia „dyspozycja dnia”. Wydaje się, że kluczem do sukcesu będzie opanowanie emocji i zachowanie zimnej krwi. Zarówno Widzew, jak i ŁKS ma w składzie zawodników, którzy mogą przesądzić o wygranej jedną, ale kluczową dla losów meczu, akcją.