Demonstracja MOPS! Strajkujący zaczęli tupać i krzyczeć: Socjalni! Socjalni! [zdjęcia]

(msm)
Ponad setka pracowników socjalnych MOPS protestuje na balkonie sesji Rady Miejskiej, wcześniej demonstrowali przed magistratem. Radny PiS, Łukasz Magin zgłosił wniosek, by wiceprezydent Tomasz Trela przedstawił informację na temat sytuacji w MOPS w którym od 11 stycznia trwa strajk. Wniosek ten został jednak odrzucony. Strajkujący zaczęli tupać i krzyczeć: Socjalni! Socjalni! Przewodniczący Tomasz Kacprzak zarządził 15 minut przerwy.

godz. 9.54
Po zakończeniu przerwy, gdy obrady zostały wznowione protestujący zaczęli klaskać i skandować hasła: Wagnerowa musi odejść! Wstyd i hańba! Dość lekceważenia! Ciężka praca, godna płaca! Łódzcy radni są bezradni!
Odśpiewali też Mazurka Dąbrowskiego.

godz. 9.59
Kolejna 15 minutowa przerwa. Strajkujący nie pozwalają kontynuować obrad. Każda próba wznowienia sesji kończ się ich oklaskami i okrzykami.

godz. 10.15
Radni zarządzili kolejną przerwę, tym razem do godz. 12

godz. 11.15
Radni PiS zapowiedzieli, że po przerwie ponownie będą wnioskować o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego sytuacji w MOPS.
O godzinie 11.15 przedstawiciele strajkujących rozpoczęli spotkanie z prezydent Hanną Zdanowską.

godz. 12.10

Przerwa przedłużona o 15 minut ze względu na rozmowy prezydent ze strajkującymi.

godz. 12.20
Wznowione obrady Rady Miejskiej. Radni PiS domagają się przybycia prezydent Hanny Zdanowskiej i informacji o strajku na sesji.
- W czasie przerwy trwały rozmowy pani prezydent ze strajkującymi. Umówiliśmy się na ich kontynuację o godz. 16.30 - mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

godz. 12.35
Przerwa w sesji do godz. 13. Radni zdążyli powołać komisję uchwał i wniosków. Gdy na mównicę weszła Małgorzata Wagner, dyrektor MOPS protestujący zaczęli skanować: Wagnerowa musi odejść!
Przewodniczący rady zarządził więc kolejną przerwę.

godz. 13.00
Na balon do protestujących poszedł negocjować przewodniczący Tomasz Kacprzak.

godz. 13.05
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbieta Rafalska zwróciła się do Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego, aby Rada podjęła się rozwiązania konfliktu i sporu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi.

Posiedzenie Prezydium WRDS, odbędzie się w dniu 04 lutego 2016 r. (czwartek) o godz. 12.30 w Dużej Sali Obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego, w Łodzi przy al. Piłsudskiego 8.

Na posiedzenie zaproszeni zostali przedstawiciele związków zawodowych, dyrekcja MOPS w Łodzi oraz Prezydent Miasta Łodzi.


godz. 13.15

Próba wznowienia obrad. Protestujący skandują znów: Wagnerowa musi odejść!
Mimo krzyków związkowców sesja ma być kontynuowana.

godz. 13.30
Trwają obrady, urzędnicy przedstawiają projekty uchwał, ale ledwo słychać ich, bo strajkujący wciąż klaszczą i skandują: Precz z betonem! Przyjdziemy z klientami, waszymi wyborcami! Wie już Polska dowie się Europa!

godz. 13.35
Rada przyjęła dwa projekty uchwał - w sprawie polityki socjalnej i mieszkaniowej. Głosowali tylko radni koalicji PO - SLD.
Protestujący odśpiewali znów Mazurek Dąbrowskiego. Teraz skandują: Pamiętamy, nie zapominajmy! Dla nas prawo sprawiedliwość! Nasze głosy macie z głowy!

godz. 13.45
Radni PiS mówią, że nie są w stanie usłyszeć niczego co jest procedowane na sesji i nie mogą zadać pytań. Radni PO twierdzą, iż wszystko słyszą - nawet to, że radni PiS mówią że nic nie słyszą.
A protestujący skandują: Nie obrady, to jest kpina! Tu i teraz!

godz. 14.00
Koniec sesji. Radni PiS będą kwestionować jej ważność ze względu na brak godnych warunków obrad.

[ZOBACZ TEŻ FILM - Podpalił dwie urzędniczki w Makowie!. Dziś proces (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Podpalił dwie urzędniczki w Makowie!. Dziś proces (autorTVN24/x-news)