OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Roma - Hellas 2:1
Roma - Hellas 2:1 PAP/EPA
Liga włoska. Daniele De Rossi rozpoczął pracę trenerską w Romie od wygranej. Następca Jose Mourinho w debiucie pokonał u siebie Hellas Werona 2:1. Wystąpili Nicola Zalewski i Paweł Dawidowicz.

Serie A. AS Roma - Hellas Werona 2:1

Rzymianie już po 25 minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Belga Romelu Lukaku, który zdobył dziewiątego gola w sezonie, oraz kapitana Lorenzo Pellegriniego.

W 64. minucie Bośniak Milan Djuric nie wykorzystał rzutu karnego dla ekipy z Werony, a 12 minut później honorową bramkę uzyskał Michael Folorunsho.

"Debiut De Rossiego za trzy punkty, ale z emocjami" - napisała tuż po końcowym gwizdku sędziego "La Gazzetta dello Sport".

Bayer Leverkusen wygrał hit Bundesligi z RB Lipsk

Kibice Romy podziękowali Mourinho za Ligę Konferencji
Kibice Romy podziękowali Mourinho za Ligę Konferencji PAP/EPA

W 57. minucie na boisku pojawił się Nicola Zalewski z Romy, a całe spotkanie w barwach gości rozegrał Paweł Dawidowicz, który został też ukarany żółtą kartką.

Stołeczna drużyna po pierwszym od czterech kolejek zwycięstwie z dorobkiem 32 punktów awansowała na ósmą pozycję w tabeli. Verona z 17 jest 18., zatem otwiera strefę spadkową. Prowadzi Inter Mediolan - 51, który podobnie jak większość drużyn zagra w niedzielę.

W tej kolejce nie odbędą się wszystkie mecze, gdyż równolegle w Arabii Saudyjskiej odbywa się turnieju o Superpuchar Włoch. W poniedziałkowym pojedynku o główne trofeum Napoli Piotr Zielińskiego zmierzy się z Interem. PAP

Bramki dla AS Romy w meczu z Hellas Werona:

TRANSFERY w GOL24

PKO Ekstraklasa startuje na początku lutego, więc styczeń jest miesiącem transferów. Śląsk Wrocław jako lider tabeli prawie już zamknął kadrę. Oto jak wzmocnili się jego konkurenci w walce o tytuł, czyli Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, broniący mistrzostwa Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Pogoń Szczecin.

Transfery kandydatów do mistrzostwa Polski. Czyje najlepsze?...