Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Czy wiadukt na Przybyszewskiego w połowie lipca zostanie oddany do użytku?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Nowy wiadukt nad torami na ul. Przybyszewskiego jest już prawie gotowy.
Nowy wiadukt nad torami na ul. Przybyszewskiego jest już prawie gotowy. UMŁ
Gdy wszystko będzie już gotowe, ruch samochodowy zostanie przełożony na nowy wiadukt, a stary - po stronie południowej zostanie rozebrany. Wreszcie dojedziemy na Widzew i Olechów beż konieczności pokonywania uciążliwych objazdów, bo po nowym wiadukcie ruch będzie odbywał się w obydwu kierunkach.

Prawdopodobnie w połowie lipca zakończy się budowa północnego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Przybyszewskiego. Jezdnia jest już prawie gotowa, trwa obecnie montaż barier, izolacji i układanie kabli. Zakończenie prac powinno nastąpić w połowie lipca, konieczne są jednak jeszcze procedury odbiorowe zakończonej części inwestycji. Gdy wszystko będzie już gotowe, ruch samochodowy zostanie przełożony na nowy wiadukt, a stary - po stronie południowej - zostanie rozebrany. Wreszcie dojedziemy na Widzew i Olechów beż konieczności pokonywania uciążliwych objazdów, bo po nowym wiadukcie ruch będzie odbywał się w obydwu kierunkach.

Nowy wiadukt będzie miał trzy pasy, które tymczasowo zostaną rozdysponowane pomiędzy jadących do centrum i w kierunku odwrotnym. Wykonawca zacznie natomiast wyburzanie starego wiaduktu i przystąpi niezwłocznie do jego odbudowy. Równolegle trwa budowa wiaduktu dla tramwajów, którym docelowo pojadą także autobusy MPK. Powstanie tramwajowo-autobusowo-kolejowy węzeł komunikacyjny przy ul. Niciarnianej i ul. Papierniczej. Całość tej inwestycji ma być zakończona jeszcze w 2023 roku. Czy to realne? Biorąc pod uwagę ile czasu zajęła budowa pierwszego wiaduktu wydaje się to raczej niemożliwe, ale nie uprzedzajmy faktów.

Tymczasem kontynuowane są prace związane z przebudową samej ulicy Przybyszewskiego poza wiaduktem. Na odcinku od al. Śmigłego-Rydza do ul. Grabowej trwa obecnie budowa odwodnienia torowiska i jezdni, montowane są wpusty kanalizacyjne przy ulicach Ozorkowskiej i Łęczyckiej. W okolicach skrzyżowania z tą drugą ulicą zakończono przebudowę sieci gazowej. Na całym odcinku postępuje budowa nowego oświetlenia, trwają także prace przy tzw. kanale technologicznym i konstrukcji torowiska tramwajowego.

Prace na ul. Przybyszewskiego trwają również na odcinku od pl. Reymonta do ul. Grabowej. I tu ulica będzie przebudowana na całej szerokości, łącznie z chodnikami. Kompleksowo zmodernizowana zostanie infrastruktura tramwajowa oraz przystanki, które mają wyglądać jak te przy ul. Piotrkowskiej, nieopodal katedry. Finał przebudowy całej ulicy planowany jest na IV kwartał 2023 r., a łączna wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany