Czy dojdzie do "wrogiego przejęcia" Zielonej Góry przez...

  Czy dojdzie do "wrogiego przejęcia" Zielonej Góry przez gminę Andrespol?

  mt

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Mieszkańcy Zielonej Góry od dawna starają się o zmianę granic administracyjnych.
  1/5
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy Zielonej Góry od dawna starają się o zmianę granic administracyjnych. ©Małgorzata Trzuskowska

  Radni gminy Andrespol ostatecznie zdecydowali o wszczęciu procedury zmierzającej do włączenia w granice tej gminy sąsiadującej z nią miejscowości Zielona Góra w gminie Koluszki.
  Podjęli uchwałę w sprawie wystapienia do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o zmianę granic administracyjnych. Dokument ma być złożony jeszcze w tym tygodniu. Koluszki tymczasem nie zgadzają się oddać Zielonej Góry. „To próba wrogiego przejęcia” – słychać w tutejszym urzędzie miejskim. Na wczorajszej sesji Rada Miejska w Koluszkach negatywnie zaopiniowała plan odłączenia miejscowości od gminy.

  O to, by znaleźć się pod panowaniem Andrespola, mieszkańcy Zielonej Góry walczą już od 2016 r. Twierdzą, że to z tą gminą, a nie z Koluszkami, w sposób naturalny połączona jest ich miejscowość.
  – Nie mamy z Koluszkami połączenia komunikacyjnego – wyliczają. – W związku z tym nikt nie pośle tam dziecka do szkoły. Do lekarza każdy chodzi w Andrespolu albo w Justynowie (też w gminie Andrespol – red.), nawet do kościoła chodzimy tutaj!
  Mieszkańcy Zielonej Góry podnoszą też, że od lat w ich miejscowości nie poczyniono żadnych inwestycji gminnych i mają nadzieję, że pod rządami Andrespola to się zmieni.
  – Na razie za wcześnie na plany inwestycyjne, jednak jeśli do zmiany granic dojdzie, Zieloną Górę w naszej gminie powitamy z radością – mówi wójt gminy Andrespol Dariusz Kubus. – Jej mieszkańcy faktycznie już teraz obsługiwani są głównie przez nasze instytucje.
  Tak jak zielonogórzanie starają się o zmianę granic, tak Urząd Miejski w Koluszkach od wielu mniesięcy sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu.
  – To niestety jest próba wrogiego przejęcia sołectwa przez gminę Andrespol – mówi Mateusz Karwowski z koluszkowskiego magistratu, który podkreśla, że macierzystej gminie zależy na Zielonej Górze i ma ona wobec niej plany inwestycyjne.
  Ostatecznie decyzję w sprawie ewentualnej zmiany granic podejmie premier.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz pogodę na dziś i na kolejne dni

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kasa

  Janek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  W Zielonej Górze jest dużo nowych domów i mieszkańców. Dają sporo do kasy Koluszek, ale niczego nie mogą się od Koluszek doprosić. W rezultacie jak sam nie zrobisz to nie masz, a jak zrobisz to...rozwiń całość

  W Zielonej Górze jest dużo nowych domów i mieszkańców. Dają sporo do kasy Koluszek, ale niczego nie mogą się od Koluszek doprosić. W rezultacie jak sam nie zrobisz to nie masz, a jak zrobisz to Koluszki się cieszą, bo kasę wydadzą na siebie. I dlatego Mieszkańcy mają rację. Popieram w całej linii.

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koluszki bredzą

  Ech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Ludzie z ZG tego chcą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiączyń

  też (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  by wolał należeć do Andrespola. Gmina Andrespol to jedna z najlepiej zarządzanych gmin w przeciwieństwie do np Gminy Nowosolna która nawet nie jest Nowosolną a siedziba gminy znajduje się w Łodzi...rozwiń całość

  by wolał należeć do Andrespola. Gmina Andrespol to jedna z najlepiej zarządzanych gmin w przeciwieństwie do np Gminy Nowosolna która nawet nie jest Nowosolną a siedziba gminy znajduje się w Łodzi :) taki kwiatekzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy koluszkowski magistrat wie co to jest wrogie przejęcie?

  podpis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  niech nie używają wyrazów, których znaczenia nie rozumieją

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo