Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy czeka nas jesień w korkach na Złotnie? Kiedy koniec remontu ul. Krakowskiej?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Remont ul. Krakowskiej jest w połowie do finiszu
Remont ul. Krakowskiej jest w połowie do finiszu Krzysztof Szymczak
Mieszkańcy Teofilowa, i to nie tylko ci zmotoryzowani, ale także ci korzystający z komunikacji miejskiej nie mogą się doczekać, kiedy skończą się uciążliwe i przedłużające podróż objazdy związane z przebudową ulicy Krakowskiej. W porannych korkach na Złotnie stoją setki samochodów, ale także skierowane na objazd autobusy MPK.

Mieszkańcy Teofilowa, i to nie tylko ci zmotoryzowani, ale także ci korzystający z komunikacji miejskiej nie mogą się doczekać, kiedy skończą się uciążliwe i przedłużające podróż objazdy związane z przebudową ulicy Krakowskiej. W porannych korkach na Złotnie stoją setki samochodów, ale także skierowane na objazd autobusy MPK.

– Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem - zapewnia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Łodzi. – Na odcinku od ul. Barskiej do ul. Biegunowej trwają prace związane z profilowaniem podłoża, układaniem stabilizacji oraz miejscowym wzmocnieniem podłoża poprzez georuszt przykryty warstwą kruszywa. Na pozostałej części remontowanej ulicy zakończona została budowa kanalizacji deszczowej i odwodnienia. Na ukończeniu są prace przy układaniu sieci wodociągowej i odwodnienia w rejonie ronda. Na odcinku od ul. Barskiej do ul. Biegunowej ułożono nowy kabel oświetleniowy oraz zdemontowano istniejące oświetlenie. W najbliższych tygodniach zakończona zostanie przebudowa sieci wodociągowej. Ponadto kontynuowane będą roboty drogowe oraz roboty z branży elektrycznej i teletechnicznej.

Kilometr nowej drogi z DDR i zielenią

Przebudowa ul. Krakowskiej w pierwszym etapie objęła prawie kilometrowy odcinek od ul. Siewnej do ul. Barskiej, na którym powstanie nowa nawierzchnia, nowe chodniki i zjazdy do posesji. Ponadto przy ul. Siewnej zbudowane zostanie pełnowymiarowe nowe rondo, które pozwoli na płynne włączanie się do ruchu samochodów jadących ulica Siewną. Po zachodniej stronie ul. Krakowskiej wybudowana będzie droga dla rowerów. Położona zostanie na nowo również cała infrastruktura podziemna – wodociągi, odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Wzdłuż jezdni posadzona ma być zupełnie nowa zieleń, a istniejąca poddana będzie pielęgnacji.

Dziury i muldy odstraszały

O remont ul. Krakowskiej mieszkańcy Złotna i nie tylko zabiegali od lat. Jej nawierzchnia była chyba jedna z najgorszych w całej Łodzi, a jazda tedy mogła kosztować uszkodzenie zawieszenia. Tymczasem to ważna droga, najkrócej łącząca Teofilów z Retkinią i Dworcem Kaliskim. Jest bardzo obciążona ruchem, kursują też tędy autobusy MPK oraz zgierska linia nr 6.

Wartość remontu to blisko 23 mln zł, wykonawcą jest firma Strabag. Inwestycja związana z przebudowa ulicy Krakowskiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Obecnie najwięcej drogowców zobaczymy przy robotach na wschodniej połowie jezdni od ul. Biegunowej do Siewnej.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany