Burza w Łódzkiem: 93 strażackie interwencje

(KB)
Ponad 50 razy wyjeżdżali w sobotę wieczorem łódzcy strażacy, by usuwać powalone drzewa i pompować wodę z ulic i domowych piwnic. Interwencje były skutkiem nawałnicy, która między godz. 20 i 22 przeszła nad miastem i częścią województwa.

-Najwięcej wezwań odnotowaliśmy w Łodzi i w powiecie sieradzkim, łącznie 93 – powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. - Były to głównie połamane drzewa, zerwane dachówki i zalane deszczem drogi. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

W Łodzi najgorzej było na Chojnach, gdzie pod wodą znalazły się ulice Kurczaki, Bilardowa, Kosynierów Gdyńskich i Łazowskiego.

Trudności z przejazdem kierowcy mieli także na Dąbrowie oraz w rejonie ulic Zakładowej i Dyspozytorskiej na Widzewie. Złamane drzewo zablokowało ul. Starorudzką, jego konar zerwał też linię energetyczną. Na pętli tramwajowej na Kurczakach tramwaje nie jeździły przez ponad godzinę.

Usuwanie skutków wieczornej burzy będzie trwało przez większość niedzieli.

ŻYCZENIA NA URODZINY, WIERSZYKI URODZINOWE [KRÓTKIE]

Burza nad Łodzią! Na Chojnach i Dąbrowie połamane drzewa i nieprzejezdne drogi! [zdjęcia]

[ZOBACZ TEŻ FILM Wielki pożar w gospodarstwie rolnym. 20 jednostek straży w akcji (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Wielki pożar w gospodarstwie rolnym. 20 jednostek straży w akcji (autorTVN24/x-news)