Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 52min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Budowa ronda przy ulicy Świetlickiego w Pabianicach. Kiedy koniec utrudnień?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
W Pabianicach przy drodze wojewódzkiej powstają dwa ronda

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej numer 485 w Pabianicach przy ulicach Moniuszki i Świetlickiego budowane są ronda.

Aktualnie prace skupiają się w okolicy ul. Świetlickiego.

- Układane są krawężniki na wlocie ul. Świetlickiego i na samym rondzie oraz warstwy konstrukcyjne na zatokach autobusowych. Od poniedziałku 23 marca planowane jest układanie kruszywa i warstwy bitumicznej na jezdni oraz chodników w tamtym miejscu - informuje Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Na razie wylot z ul. Świetlickiego w ul. Jutrzkowicką jest zablokowany. Samochody jeżdżą objazdami, przez co ruch zwiększył się na ulicach Nawrockiego czy Narcyza Gryzla. Na ul. Jutrzkowickiej pomiędzy ulicami Grota Roweckiego a Świetlickiego trwają prace kanalizacyjne. Ruch po ul. Jutrzkowickiej nadal odbywa się wahadłowo.

- Jeśli nie będzie problemów, to na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia kwietnia otwarty zostanie wlotu w ul. Świetlickiego i wprowadzony zostanie normalny ruch na rondzie już bez wahadła - dodaje Marcin Nowicki z ZDW.

Zmieniła się lokalizacja jednego z przystanków.

Przystanek Jutrzkowicka 60 (w stronę centrum) został tymczasowo przesunięty ok. 200 metrów w kierunku południowym, na wysokość centrum ogrodniczego - informuje Aneta Klimek z Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Kolejne utrudnienia

W połowie kwietnia nie będzie już można przejechać ul. Jutrzkowicką przez rondo na wprost, jadąc od strony Bełchatowa. Będzie to mieć związek z rozbiórką mostu nad rzeką Pabianką na ul. Kilińskiego.

Ul. Jutrzkowicka pomiędzy ulicami Grota Roweckiego a Świetlickiego będzie jednokierunkowa w stronę Bełchatowa. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Mariańską. Od Bełchatowa objazd będzie prowadził przez ulice Świetlickiego, Nawrockiego i Warszawską.

Przebudowa odcinków ulic Jutrzkowickiej i Kilińskiego w Pabianicach oraz budowa dwóch rond - przy ul. Moniuszki i Świetlickiego, mają potrwać do końca wakacji.

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie