MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bojkot Kongresu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej przez Polskę i inne kraje!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Łukasz Konstanty
Polska zbojkotowała Kongres Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.
Polska zbojkotowała Kongres Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Fot. Sylwia Dąbrowa
Polska, Ukraina, Estonia, Litwa i Łotwa nie biorą udziału w Kongresie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej ze względu na obecność przedstawicieli Rosji i Białorusi - poinformował na Twitterze (X) Polski Związek Piłki Siatkowej.

Białorusini i Rosjanie dopuszczeni do Kongresu CEV

- Nie zgodziliśmy się na obecność Rosji i Białorusi na Kongresie. Wszystkie reprezentacje i kluby z tych krajów są zawieszone w rozgrywkach. Zgodnie ze statutem, ci, którzy nie mają aktywnych działań, nie powinni być na tym wydarzeniu. Co więcej, oni brali udział w głosowaniu nad ważnymi sprawami. Na to się nie mogliśmy zgodzić - stwierdził w wypowiedzi dla Wirtualnej Polski prezes PZPS Sebastian Świderski.

Na stronie internetowej Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) nie ma wzmianki o bojkocie, na który zdecydowało się łącznie pięć krajów. Jest za to obszerny materiał, że Kongres w Brukseli zakończył się owacją na stojąco dla prezydenta CEV Aleksandara Boricicia, który zamknął sesję emocjonalnym przemówieniem podkreślającym imponującą transformację, jaka dokonała się w tej organizacji pod jego kierownictwem od 2015 roku. 75-letni Serb sprawuje władzę drugą kadencję.

FIVB utrzymał w mocy decyzję o wykluczeniu Rosji i Białorusi

28 marca Komitet Wykonawczy MKOl zalecił, aby rosyjscy i białoruscy sportowcy mogli brać udział w międzynarodowych zawodach tylko jako neutralni sportowcy i tylko ci, którzy nie popierali publicznie inwazji wojskowej na Ukrainie i nie są związani z siłami zbrojnymi lub klubami resortów siłowych. Jednocześnie rosyjscy i białoruscy sportowcy nie powinni być reprezentowani w sportach zespołowych.

Podczas czerwcowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) w Dominikanie oficjalnie potwierdzono, że utrzymana została w mocy decyzja o wykluczeniu ze wszystkich rozgrywek reprezentacji Rosji i Białorusi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bojkot Kongresu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej przez Polskę i inne kraje! - Sportowy24

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany