BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - Grot Budowlani 3:2. Porażka łódzkich siatkarek po zaciętym spotkaniu

grzegorz gałasiński
W meczu 22. kolejki ekstraklasy siatkarek BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała pokonał Grot Budowlanych Łódź 3:2 (19:25, 25:18, 19:25, 25:21, 15:13). Kibice zespołu prowadzonego przez trenera Macieja Biernata byli ciekawi, jak zaprezentują się łodzianki, które wiedziały już, że wynik tego spotkania nie zmieni lokaty, którą zajmują w tabeli (są na piątej pozycji).

Z kolei drużyna z Bielska-Białej miała świadomość, że zwycięstwo zapewni jej wyprzedzenie w tabeli PGE Rysic Rzeszów i awans na drugie miejsce.

W pierwszym sezonie było widać, że goście są mocni podrażnieni po kompletnie nieudanym wyjazdowym starciu z Volleyem Wrocław (przegranym właściwie bez walki 0:3). Od początku wyglądały na zdeterminowane i zdobywały kolejne punkty. Gospodynie do pewnego momentu dotrzymywały im kroku. Ostatni remis zanotowaliśmy przy stanie 12:12. Poźniej było 15:18 (akcja Any Bjelicy), 15:21 (zagranie Jeleny Blagojević) i 17:23 (atak Małgorzaty Lisiak). Partię zakończyła Blagojević

W drugiej odsłonie meczu sytuacja na parkiecie w pewnym sensie się odwróciła. Chociaż na początku dominowały łodzianki (2:4, 5:7, 6:9). Jeszcze po ataku Blagojević był remis (10:10), jednak później podrażnione bielszczanki przejęły inicjatywę. Prowadziły 15:11, 18:13 i 22:15 po ataku Joanny Pacak. W efekcie po niedokładnym zagraniu Andrei Mitrović set pad łupem BKS (25:18).

Trzeci set przebiegał pod dyktando Grot Budowlanych. Dziewczyny Biernata prowadziły (2:4, 5:9, 8:12, 17:21), a po ataku Blagojević było 17:22. Partię zakończyła atakiem Mackenzie May (19:25).

W czwartym secie toczyła się zacięta walka (0:2, 4:3, 7:6, 10:8). Następnie bielszczanki prowadziły 12:8, 17:14 i 18:15 po świetnym ataku Damaske. Budowlani doprowadziły do stany 18:17 i szkoleniowiec BKS musiał ratować się prośbą o przerwę. To przyniosło efekt, bowiem BKS odskoczył na 21:17. No i doprowadził do tie-breaka (25:21 po ataku Regiane Bidias).

W decydującej partii był remis 3:3. Później skuteczniejsze były łodzianki (4:6, 5:7 i 6:8 po bloku Bjelicy). Później po bardzo dobrej zagrywce May było 6:10. Ale BKS nie rezygnował (9:10 i czas Biernata). Po chwili był już remis (11:11). Niestety, na tym nie koniec. Zespół z Bielska-Białej odskoczył na 13:11. A po atomowym ataku Damaske już 14:12. Natomiast po błędzie łodzianek (piłka niesiona) 15:13

W poprzednim starciu obu zespołów w Łodzi triumfowały bielszczanki, zwyciężając 3:2. Najlepszą zawodniczką była wówczas była siatkarka Budowlanych Paulina Damaske.

Wiadomo, że w pierwszej rundzie fazy play-off czekają nas prestiżowe derby Łodzi, czyli starcie Grot Budowlanych z ŁKS Commercecon. Rywalizacja będzie się toczyć do dwóch zwycięstw. Znamy już dokładne terminy dwóch pierwszych meczów. 21 marca (czwartek, 17.30) gospodarzem będzie ŁKS, natomiast 26 marca (wtorek, 17.30) Grot Budowlani. Ewentualne trzecie starcie odbędzie się 30 marca (sobota). Wszystkie spotkanie zostaną rozegrane w Sport Arenie

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 3:2 (19:25, 25:18, 19:25, 25:21, 15:13)
BKS: Majkowska 6, Nowicka 2, Damaske 10, Pacak 10, Laak 30, Borowczak 11, Mazur (libero) oraz: Bidias 13, Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda 2.
Budowlani: May 14, Pol 4, Bjelica 18, Blagojević 22, Lisiak 11, Wilińska, Łysiak (libero) oraz: Mitrović 1, Łazowska.