ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Bezpłatna pomoc prawna w Łodzi. Nie jest to jednak przywilej...

ei24

2018-01-31 20:00

2018-01-31 20:00

Dodaj komentarz

Bezpłatna pomoc prawna w Łodzi. Nie jest to jednak przywilej dostępny dla każdego. Czyli, dla kogo?

ei24

2018-01-31 20:00

Bieżący rok jest już trzecim z kolei rokiem świadczenia w Łodzi nieodpłatnej pomocy prawnej, który to obowiązek nałożyła na miasto ustawa z 2015 r. Porad udzielają radcy prawni i adwokaci wskazani przez Izbę Radców Prawnych i Radę Adwokacką, jak również osoby upoważnione do tego przez wyłonione w konkursie organizacje pozarządowe.
Bezpłatna pomoc prawna w Łodzi. Nie jest to jednak przywilej dostępny dla każdego. Czyli, dla kogo? Bezpłatna pomoc prawna w Łodzi. Nie jest to jednak przywilej dostępny dla każdego. Czyli, dla kogo?
W ubiegłym roku z bezpłatnych porad skorzystało w Łodzi 6631 osób, o 400 więcej niż w pierwszym roku świadczenia takich usług.

Nie jest to jednak przywilej dostępny dla każdego. Z porad mogą skorzystać łodzianie, którzy nie ukończyli 26 lat lub mają ponad 65 lat, podopieczni pomocy społecznej, posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci, weterani, osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną oraz kobiety w ciąży.

- Problemy, z jakimi przychodzą do nas łodzianie, są bardzo zróżnicowane - mówi mecenas Agata Zakrzewska, prezes Fundacji Subvenio, zaangażowanej w doradztwo. - Głównie są to sprawy z zakresu prawa cywilnego, wszelkie umowy, sprawy konsumenckie, sprawy z zakresu prawa administracyjnego, skomplikowane sprawy urzędowe... Staramy się pomóc, nawet jeśli problem wykracza poza tematykę prawną.

Niedpłatna pomoc prawna świadczona jest w 14 lokalizacjach - w dawnych delegaturach UMŁ, biurach Zarządu Lokali Miejskich i placówkach MOPS. Ich listę można pobrać ze strony www.uml.lodz.pl lub zasięgnąć informacji pod nr. tel. (42) 638 44 44.

Darmowe porady
Agata Zakrzewska, prawnik i prezes Fundacji Subvenio, która udziela porad potrzbującym ich łodzianom.
W 2017 r. skorzystało z nich 6631 osób.Pogoda na środę:


PODATEK OD MIŁOŚCI ONLINE
OSTATKI 2018. KIEDY KONIEC KARNAWAŁU 2018?
KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018
Faworki - szybki i prosty przepis


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się