Autobusy zapadają się w asfalt od upału! [zdjęcia]

(tj) Ą
Upał sprawia, że słabej jakości asfalt, który położony jest na ul. Wojska Polskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Sporną, w godzinach popołudniowych jest miękki jak plastelina. W tym tygodniu MPK musiało już wysyłać ekipy techniczne, by wyciągnęły zatopiony w nawierzchni autobus. Wczoraj kierowcy mieli problemy ze swobodnym ruszaniem z przystanku.

– Wystarczy zatrzymać się na 20 sekund, żeby wysadzić pasażerów i koła zagłębiają się w asfalt – mówi kierowca MPK. – Przy takiej temperaturze w godzinach popołudniowych za każdym razem jest problem, by normalnie ruszyć. Zbyt długi postój mógłby nas na dobre unieruchomić. Wtedy pozostaje tylko wyciąganie na sztywnym holu przez pojazd techniczny.

– Oczywiście na bieżąco monitorujemy sytuację w tym rejonie – mówi Agnieszka Hamankiewicz z łódzkiego MPK. – Mamy możliwość polewania asfaltu wodą, tak jak robiliśmy to w przypadku rozgrzanych szyn tramwajowych. W ostateczności, gdyby problem się nasilił, możemy zmodyfikować przebieg trasy autobusów.

Jezdnia ul. Wojska Polskiego 20 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Sporną oraz na całej długości przystanku MPK tuż za skrzyżowaniem jest pełna kolein. Każde zatrzymanie autobusu to kolejne nowe zagłębienia w bitumicznej mazi.

– Ten problem występuje w tym miejscu od lat – dodaje kierowca autobusu. – A przecież wystarczyłoby zerwać ten marnej jakości asfalt i położyć nowy. Oczywiście idealnym rozwiązaniem są przystanki wyłożone betonem, ale o takich nawet nie marzymy.

Autobus wtopił się w asfalt (FILM)
[ZOBACZ TEŻ FILM W niedzielę nadal upalnie. Lokalnie pojawią się burze gradowe (autor TVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM W niedzielę nadal upalnie. Lokalnie pojawią się burze gradowe (autor TVN24/x-news)