Adam Wieczorek czwartym wiceprezydentem Łodzi

(MSM)
Adam Wieczorek, dotychczasowy radny PO zostanie czwartym wiceprezydentem Łodzi. Ma zajmować się ochroną zdrowia i środowiska i budżetem obywatelskim.

Hanna Zdanowska swoją trzecią kadencję na stanowisku prezydenta Łodzi postanowiła rozpocząć z tymi samymi zastępcami, co w poprzedniej kadencji. Jednak do trójki:Tomasz Trela, Wojciech Rosicki i Krzystzof Piątkowski dołączył czwarty wiceprezydent – Adam Wieczorek. Dotychczas, przez dwie kadencje był miejskim radnym PO, a w ubiegłym roku został szefem partii w Łodzi. Wieczorek ma 31 lat i jako wiceprezydent ma zajmować się ochroną zdrowia, ochrona środowiska oraz biurem ds. partycypacji społecznej.

Będzie mu także podlegać m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Zarząd Zieleni Miejskiej. Ponieważ w ostatnich wyborach zdobył mandat radnego, to musiał się go zrzec, a jego miejsce w Radzie Miejskiej zajmie Robert Pawlak z Nowoczesnej. Kompetencje pozostałych wiceprezydentów są następujące:Tomasz Trela– zdrowie, sport i gospodarka komunalna Krzysztof Piątkowski – kultura, promocja i gospodarka mieszkaniowa, Wojciech Rosicki – urbanistyka, architektura, rewitalizacja, podlegają mu także Zarząd Inwestycji Miejskich i Zarząd Dróg i Transportu.

– Ze względu na skale zadań z którymi przyjdzie się nam zmierzyć, podjęłam decyzję o likwidacji wakatu na stanowisku czwartego wiceprezydenta oraz podjęłam kilka decyzji organizacyjnych dotyczących podziału kompetencji pomiędzy moich zastępców – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Następne 5 lat to kilka wielkich projektów: budowa metra, orientarium, przebudowa układu komunikacyjnego północ - południe, rewitalizacja całych kwartałów miasta, wystawa Expo.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
Ciekawy

Ktoś wie?

a
as

zobaczymy ile długów po Zdanowskiej będzie;)

o
oko

będzie miała ta przestępczyni? w poprzedniej kadencji miała 33 doradców i miasto zadłużyła na 3mld zł to teraz trzeba z 50 -ciu to i zadłużenie będzie wieksze?

j
jake

bamer

A
Autofan

Może ZWiK zajmie się podniesieniem pozapadanych studzienek na Ulicach: Łagiewnicka, Zgierska ?

123

Podobno Wieczorek jest z wykształcenia masażystą, więc na ochronie zdrowia będzie się znał ;).
I na ochronie środowiska też ;)

O
Oburzony łodzianin

Całe to towarzystwo zostanie przewiezione na ul. Smutną !

K
KORYTO

A co,kto zabroni biednemu bogato żyć !Haniu rozpierdzielaj nasze pieniądze na lewo i prawo,bierz pożyczki przecież musicie żyć na wysokim poziomie !

G
Grażyna

Jest trochę tych do żłoba ,szukających darmowych pieniędzy !A hanie mamy jedną tylko ,sama nie nadąży dymać łodzian potrzebuje pomagierów !

M
Mirabelka z Łodzi

Chlopak po gimnazjum z twarzy na takim staniwisku ?!Musialeś dobrze posmarować,albo podsunać pomysl na nowe wałki ,a potem do podziału :królowa 60% a przydupasy po 10% bo sami nic nie znaczą jak taki trela szkodnik!

O
Ołowiany żołnierzyk

Hania dawaj następnych bo jeszcze mało pewnie coś tam się jeszcze znajdzie.

C
Ciemnogród łódzki

Przypatrzcie się tym mordom od koryta ,bo to oni będą was dymać przez najbliższe lata kretyni !Ponowne daliscie stołek temu czerwonemu burakowi co ma was w d****,wybierając miss photoshopa!Nierobom zadłużającym miasto,gdzie wał goni wał,kamienice po generalnym są do generalnego remontu,gdzie chryzantemy w donicach za miliony,aby dojechać do pracy trzeba się przesiadać 3 razy.Takie gówno wybraliśćie to,i będziecie grzęźli przez kolejne lata !

D
Demo

Demokracja polega na tym, że urzędnicy wybierają się sami.

U
UM

jeszcze 4 i po 10-chu zarobki i będzie Git

m
mieszkańcy bloku!

Kiedy Biedronka na ul.Naruszewicza (dawna Gama i Społem)!!!

Dodaj ogłoszenie