50 złamań w jeden dzień. Złe warunki pogodowe, połamani łodzianie

Elżbieta Włodarczyk
- Przewróciłam się na ul. Rudzkiej i złamałam rękę - mówi Małgorzata Dębska.
- Przewróciłam się na ul. Rudzkiej i złamałam rękę - mówi Małgorzata Dębska.
Ponad pięćdziesiąt osób ze złamaniami rąk i nóg, obojczyków, oraz zwichnięciami i potłuczeniami trafiło wczoraj do ambulatorium chirurgicznego Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Przed południem pacjenci zgłaszali się tam z różnymi urazami co kilkanaście minut. Ludzie łamali się na potęgę, przewracając się na łódzkich śliskich ulicach, przykrytych topniejącym śniegiem.

Ponad pół setki połamanych osób Łodzianie doznawali urazów, upadając na śliskich ulicach.

- Szłam rano do sklepu spożywczego po bułki ul. Rudzką w kierunku ul. Farnej - mówi Małgorzata Dębska, która w pobliżu ma sklep mięsno-wędliniarski. - Poślizgnęłam się na chodniku, który jak co roku o tej porze nie był odśnieżony i upadłam na rękę. Poczułam straszny ból. Ręka spuchła. Okazało się, że jest niestety złamana.Założono mi gips na pięć tygodni. Leczenie potrwa trzy miesiące.

Inna około 60-letnia pacjentka, która przewróciła się na ulicy, idąc do pracy, doznała złamania kości szyjki ramiennej. Starszy mężczyzna, który wywrócił się na jezdni, trafił do chirurga ze złamaniem w obrębie stawu skokowego.

Najczęściej z urazami doznanymi podczas upadku na śliskich ulicach zgłaszały się osoby 40 - 50-letnie, ale nie brakowało też młodszych, 20 - 30-latków.

- Łodzianie zgłaszali się z urazami kończyn górnych i dolnych - mówi dr Marek Sasin, dyżurny chirurg ambulatorium pogotowia ratunkowego przy ul. Sienkiewicza.- Najczęściej ze złamaniem w obrębie nadgarstka, stawu skokowego, skręceniem kolan lub urazem barku. Aż 15 osobom trzeba było założyć opatrunek gipsowy, zwłaszcza, gdy groziło przemieszczenie kości. Nie wszystkim jednak zakładamy gips. Osobom, które mają żylaki, nie unieruchamiamy w ten sposób złamanej kończyny. W ogóle w miarę możliwości staramy się nie zakładać gipsu, bo później pacjentowi trudno rozćwiczyć długo unieruchomioną kończynę.

Kiedy ferie zimowe 2016/2017? Kiedy ferie zimowe 2016/2017 w Łódzkiem?
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
[ZOBACZ TEŻ FILM Ile potrwa walka "Popka" z "Pudzianem"? (x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Ile potrwa walka "Popka" z "Pudzianem"? (x.news/Agencja TVN)