300 plus do kiedy, dla kogo? Kiedy wypłaty 300 plus? Złożyłeś już wniosek o wyprawkę 300 plus? NOWE ZASADY wniosku 300 plus

SRZaktualizowano 
300 plus. Wyprawka szkolna 2019. Kiedy wypłata? Do kiedy można składać wniosek o 300 plus? NOWE ZASADY 9.08.19 www.pixabay.com
300 plus dla dorosłych jest już faktem. Z najnowszych informacji wynika, że z programu 300 plus skorzysta jeszcze więcej osób Kto w myśl nowej formuły, zostanie objęty programem 300 plus? Do tej pory pieniądze w ramach akcji "Dobry Start" (z drobnymi wyjątkami) otrzymują opiekunowie bądź rodzice uczniów, którzy nie ukończyli 20 roku życia. Programem 300 plus nie są objęci ani studenci, ani przedszkolaki, ani też dorośli, którzy uczą się np. w szkołach policealnych. Ostatnio jednak sytuacja uległa zmianie. Rząd przyjął zmiany - program "Dobry Start" zostanie rozszerzony. Poniżej znajdziecie także podpowiedzi, gdzie znaleźć wniosek o 300 plus, jak go wypełnić, a także kiedy będą wypłaty 300 plus. 300 plus dla dorosłych i dla uczniów - do ilu lat? 300 plus przez internet, online, do kiedy? NOWE ZASADY 300 plus: wniosek, kiedy wypłaty?

300 plus dla kogo? Wniosek online, do kiedy?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że do 21 sierpnia 2019 roku złożono już około 2,5 miliona wniosków w ramach programu Dobry Start, który szerzej jest znany pod nazwą 300 plus.

Gminy wydały już ok 1,7 mln informacji o przyznaniu świadczenia - czytamy na Twitterze Ministerstwa.

300 plus dla studenta Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia 2019

To, o czym informowaliśmy Was w ostatnich dniach w trybie przypuszczającym, stało się faktem - program Dobry Start zostanie rozszerzony. Rząd zatwierdził we wtorek zmiany. Oznacza to, że 300 plus trafi również do uczniów szkół dla dorosłych, a także szkół policealnych.

Zmiany w 300 plus. 300 plus dla studenta wnioski, od kiedy?

Zmiany w projekcie wejdą w życie 1 sierpnia 2019 roku. Tego samego dnia uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych będą mogli złożyć wnioski o przyznanie im 300 plus.

Co ważne, w tym roku osoby te będą mogły je złożyć tylko drogą tradycyjną (pocztową lub osobiście podczas wizyty w urzędzie). Nie mają możliwości złożenia wniosku o 300 plus drogą elektroniczną.

Czy zaufałbyś lekarzowi z TAKIMI tatuażami? Tak ozdabiają sw...

Wcześniej informowaliśmy

300 plus dla dorosłych? Niewykluczone!

Program Dobry Start znany szerzej jako tzw. 300 plus, jest dość świeżym pomysłem - został uruchomiony w 2018 roku. Ministerstwo w taki sposób reklamuje swój projekt:

Skorzystaj z programu Dobry Start. Dzięki temu raz w roku możesz dostać dodatkowe 300 zł dla swojego dziecka, które rozpoczyna nowy rok szkolny. Sprawdź, jak i kiedy złożyć wniosek. - czytamy na stronie obywatel.gov.pl.

300 plus - komu przysługuje?

Do tej pory, zasady odnośnie tego komu przysługuje i kto dostaje 300 plus były przejrzyste i jasno określone. Kto może dostać 300 zł na dziecko w programie Dobry Start?

  • rodzic,
  • opiekun faktyczny dziecka — osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
  • opiekun prawny dziecka — osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem,
  • osoba ucząca się (pełnoletni uczeń, który: nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją, ma prawo do alimentów ustalone wyrokiem sądowym lub ugodą sądową)

TOP 25 najlepszych miejsc pracy w Europie. Chcesz tutaj prac...

300 plus - kto jest objęty programem 300 plus?

Jak szczegółowo informuje Ministerstwo, aby dostać pieniądze w ramach programu 300 plus, należy spełnić jedynie dwa warunki:

  • 300 plus należy się każdemu uczniowi, który nie ukończył 20 lat (24 lat — jeśli ma orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego, potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.
  • Drugi warunek to konieczność uczenia się w placówce takiej jak: szkoła podstawowa, dotychczasowe gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa i dotychczasowa ponadgimnazjalna — z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkoła artystyczna, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.

300 plus dla dorosłych: 300 plus także dla uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych?

Zasady wyżej przedstawione, obowiązują aktualnie, jednak w ostatnich dniach pojawiły się informacje o tym, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej myśli o rozszerzeniu programu Dobry Start. Na czym miałaby polegać zmiana?

Ministerstwo chciałoby wprowadzić dodatkowego ułatwienia i zwiększyć dostępność programu 300 plus. Jeśli zmiany weszłyby w życie, pieniądze otrzymaliby również uczniowie szkół policealnych, a także szkół dla dorosłych.

Nie wiadomo jeszcze czy planowane zmiany faktycznie wejdą w życie, jednak już teraz wiele wskazuje na to, że program Dobry Start faktycznie zostanie rozszerzony.

300 plus wniosek online. 300 plus wniosek Mbank, Santander, PKO

Wniosek o świadczenie 300 plus można składać od1 lipca online za pośrednictwem strony internetowej

empatia.mpips.gov.pl

oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną, czyli papierową. Niezbędne informacje znajdziesz TUTAJ

300 plus - kiedy wypłaty?

  • do 30 września — jeśli prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek złożysz w lipcu lub sierpniu,
  • do 2 miesięcy — jeśli taki wniosek złożysz później.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 39

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Klaudia

Nie no oni sobie robią jakieś jaja XD ten kraj to dno. Sama nazwa wskazuje że pieniędze powinny być wypłacone teraz co nie 💁‍♀️ i nie mówie o sobie ale co np. teraz mają zrobić biedniejsze rodziny? Przybory są teraz potrzebne a nie na końcu września czy jeszcze lepiej

M
MamaNaEtacie

Dokladnie tak, zerowka ma obowiązek uczeszczania do szkoły, Pani wrecza spis książek opiewajacy na 130 zł plus do tego spis rzeczy potrzebnych tj. bloki, kredki itd. W pierwszej klasie dzieci dostają ksiazki a co niektórzy nawet wyprawki, więc z jakiej okazji rodzice dostają wtedy 300 , na co? To jest sprawiedliwość? W takim razie niech rzad zapewni zerowce potrzebne materiały do nauki i nikt nie bedzie pokrzywdzony.

G
Gość
2019-08-07T10:08:04 02:00, Barbara:

Klasa 0 to nie szkola i nie trzeba niby ksiazek i rzeczy potrzebnych do szkoły? Fakt ze nie potrzebuja duzo jednak to tez sa uczniowie. Nad tym tez trzeba popracowac by dzieciaku dostały 300 .

2019-08-07T12:34:46 02:00, Gość:

Dokładnie!! Wyprawka dla zerowiaka i pierwssoklasisty to ten sam koszt.....

2019-08-11T10:20:21 02:00, Ja:

Tak? A po co kupujecie. Wyprawka do zerowki to wymysl przedszkola. Przrdszkole dostaje pieniadze na przybory i karty podstawy programowej. Rodzice sami nauczyli i placa. Moj chodzil do zerowki nie kupilam ani jednej rzeczy z wyprawki i nie zaplacilam za ani jedna ksiazke. I dziecko nauczylo sie tyle samo a nawet wiecej co wszystkie dzieci.

MEN nie dopuszcza nauki pisania i czytania w klasie 0. Tam dzieci ucza sie przez zabawe. Nie musza miec ksiazek zeszytow i przyborow. A skoro chcecie sie pojazac to placcie.

Dziwne mieszkam na wiosce i juz od 4tego roku zycia dzieci maja tu ksiazki w przedszkolu. I to nie jest wymysl przedszkola. Wszedzie w okolicznych wioskach oraz miastach sa te same ksiazki w danej wiekowej grupie.

G
Gość
2019-08-07T08:51:38 02:00, Olka:

Ja już dostałam jedno 300zł. Wie ktoś, czy to co miesiąc będzie płacone? Bo było by miło

2019-08-14T14:50:13 02:00, Parodia:

A czytałaś w ogóle wniosek, który wypełniałaś? Świadczenie przysługuje z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Chyba dzieci nie rozpoczynają nauki co miesiąc.

To jest jednorazowa wypłata trzeba czytać co się wypełnia że zrozumieniem

G
Gość
2019-07-17T20:02:28 02:00, Gość:

Uważam że zerówka też powinna dostać dziecko ma obowiązek do niej pójść i książki też trzeba kupić a w 1 klasie już się dostaje za darmo i gdzie sprawiedliwości

uwazam e jak jest obowiazek szkolny do 18 roku zycia to ksiazki powinny byc za darmo

J
Ja
2019-07-17T23:18:49 02:00, Mama:

Utrzymanie studenta to koszt 1700-2000 (skromnie) miesiecznie! Moje jedyne dziecko nigdy poza 300zl w zeszlym roku na nic sie nigdy nie załapało.!Pracuje jako n-l blisko 30lat i tyle odprowadzam uczciwie podatki i inne. Co z nami 48- 50 ? Młodzi dostają 500 , a my starzy, nigdy nic, zmeczeni, niczego sie własciwie nie dorobilismy bo za uczciwi, no poza udanym dzieckiem choc jedynym, ale czy to moja wina? Zdrowie nie pozwoliło. Państwo powinno zadbac chociaz o nasze godne emerytury oraz wziąc pod uwage, ze własnie utrzymanie studenta to dla rodzica jest wyczyn.. Ale czy moje dziecka zdązy z tego skorzytac..?

2019-08-02T22:44:09 02:00, Gość:

Mam dokladnie taka sama sytuacje, tez zalapalam sie na jedno jedyne 300 , tez nie moglam miec wiecej dzieci ze wzgl. zdrowotnych. Mam 20 lat uczciwej pracy za soba i o godnej emeryturze nie mam co marzyc, bo jestem jeszcze mlodsza, 45 . Jak zobaczylam tegoroczne wyliczenie z ZUS to mi sie slabo zrobilo, 800 zl zachowujac obecny poziom skladek, a dodam, ze obecnie pracuje na stanowisku kierowniczym wiec pensje mam wyzsza niz zwykly pracownik. Najgorszy efekt tych wszystkich "plusow" to szalejaca drozyzna...

2019-08-05T13:22:46 02:00, 48-latka:

mam 48 lat, pracuję 28 lat, mam córkę - studentkę medycyny. Książki medyczne są strasznie drogie, jedna potrafi kosztować 300 zł. Nie mówię już o innych kosztach (koszty jakie ponosiłam gdy córka chodziła do podstawówki i liceum to pikuś przy tym co jest teraz). Przecieram oczy i nie wierzę. Czuję się jakby ktoś napluł mi w twarz, czuję się frajerką.

2019-08-05T18:36:49 02:00, Gość:

Przepracowałem 22 lata, całe życie w budżetówce i na żadne rodzinne i plusy nie nie załapałam a wychowałam dwoje dzieci. Ludzie z moich lat czują się oszukani, jakby nas spisano na straty. Drożyzna też nas dotyczy, ale my nic nie dostajemy i nie dostawaliśmy. Za kilka lat, począwszy od 2020 zejdą z rynku pracy osoby z wyżu demograficznego i to mu będziemy musieli na ich emerytury pracować. Młodzi nie będą bo im się nie chce i nie opłaca, 26- latkowie i tak podatków nie odprowadzają. Kto będzie pracować ? Mu już nie mamy siły i zostaliśmy obdarci z godności równego obywatela i człowieczeństwa.

Może nie było dodatków, ale przynajmniej mieszkania były łatwiej dostępne. Jakoś nie przypominam sobie, żeby moi rodzice, czy rodzice znajomych musieli tonąć w kredytach, co najwyżej na samochód, ale mieszkania wszyscy mieli własne kupione z pomocą swoich rodziców, albo dostawali komunalne. Obecnie na komunalne nie można liczyć, a kredyt na 30 lat będziemy spłacać do emerytury. Gdy nasze dzieci poproszą o pomoc w urządzeniu wesela, czy w kupnie mieszkania to my im nie pomożemy, bo jeszcze będziemy spłacać własne. Moi rodzice żyją skromnie, ale przynajmniej spokojnie i w pełni na swoim.

P
Parodia
2019-08-07T08:51:38 02:00, Olka:

Ja już dostałam jedno 300zł. Wie ktoś, czy to co miesiąc będzie płacone? Bo było by miło

A czytałaś w ogóle wniosek, który wypełniałaś? Świadczenie przysługuje z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Chyba dzieci nie rozpoczynają nauki co miesiąc.

a
anonimowa
2019-07-15T22:53:04 02:00, Kraków:

Uczę w szkole dla dorosłych...oni się smiali już w czerwcu...że moze im też dadzą...niektórzy zapiszą się tylko po to aby dostać 300zł i oczywiście nigdy się w szkole nie pojawią już...szkoły zaoczne to czysta fikcja...przychodzą rano podpisują się na liście i idą...nie ma ich cały dzień...czasem cały semestr...A dyrekcja chce ich przepchnąc ...bo za tym idą dla szkoły pieniądze....powinno się to coś co nazywa się szkołą zaczną dawno zlikwidować...szkoda pieniędzy podatników A teraz dac im 300zl ...na kawę i piwo...

Żałosne

2019-07-18T03:06:37 02:00, Uczen:

A dla czego Pani lub Pan tą wypowiedzia mnie obraza? Jestem uczniem takiej szkoly bo po zasadniczej nic innego nie ma. Chodze na wszystkie wyklady i egzaminy wiec prosze mnie nie obrazac.

2019-08-05T16:34:14 02:00, Gość:

"Dlaczego" pisze się razem,ale do tego trzeba skończyć przynajmniej podstawowkęa nie drzec sieo 300

2019-08-06T09:58:54 02:00, Gość:

Dlaczego dorośli którzy pracują dostaną na szkołę a dzieci przedszkolne nie???Przecież pójście do przedszkola też kosztuje są książki np.dla 3 latka za 150zl

2019-08-11T10:23:31 02:00, Ja:

To po co je kupujesz??? 3 latek w przedszkolu ma sie bawic. A jezeli przedszkole wymyslilo ksiazki a cie nie stac to nie puszczaj do przedszkola. 3,4,5 latek nie ma obowiazku przedszkolnego. Moze siedziec w domu.

Ale zerówka już jest obowiązkowa i takie książeczki oraz inne artykuły są potrzebne do przygotowania przedszkolnego, a jednak 300 się nie należy

G
Gość

Czy dotyczy to studentów?

G
Gość
2019-08-07T08:51:38 02:00, Olka:

Ja już dostałam jedno 300zł. Wie ktoś, czy to co miesiąc będzie płacone? Bo było by miło

2019-08-12T10:11:07 02:00, Gość:

A kiedy Pani skladala?

A kiedy pani składała bo ja 1sierpnia osobiście i do tej pory nie dostałam

G
Gość
2019-08-07T08:51:38 02:00, Olka:

Ja już dostałam jedno 300zł. Wie ktoś, czy to co miesiąc będzie płacone? Bo było by miło

A kiedy Pani skladala?

J
Ja
2019-07-15T22:53:04 02:00, Kraków:

Uczę w szkole dla dorosłych...oni się smiali już w czerwcu...że moze im też dadzą...niektórzy zapiszą się tylko po to aby dostać 300zł i oczywiście nigdy się w szkole nie pojawią już...szkoły zaoczne to czysta fikcja...przychodzą rano podpisują się na liście i idą...nie ma ich cały dzień...czasem cały semestr...A dyrekcja chce ich przepchnąc ...bo za tym idą dla szkoły pieniądze....powinno się to coś co nazywa się szkołą zaczną dawno zlikwidować...szkoda pieniędzy podatników A teraz dac im 300zl ...na kawę i piwo...

Żałosne

2019-07-18T03:06:37 02:00, Uczen:

A dla czego Pani lub Pan tą wypowiedzia mnie obraza? Jestem uczniem takiej szkoly bo po zasadniczej nic innego nie ma. Chodze na wszystkie wyklady i egzaminy wiec prosze mnie nie obrazac.

2019-08-05T16:34:14 02:00, Gość:

"Dlaczego" pisze się razem,ale do tego trzeba skończyć przynajmniej podstawowkęa nie drzec sieo 300

2019-08-06T09:58:54 02:00, Gość:

Dlaczego dorośli którzy pracują dostaną na szkołę a dzieci przedszkolne nie???Przecież pójście do przedszkola też kosztuje są książki np.dla 3 latka za 150zl

To po co je kupujesz??? 3 latek w przedszkolu ma sie bawic. A jezeli przedszkole wymyslilo ksiazki a cie nie stac to nie puszczaj do przedszkola. 3,4,5 latek nie ma obowiazku przedszkolnego. Moze siedziec w domu.

J
Ja
2019-08-07T10:08:04 02:00, Barbara:

Klasa 0 to nie szkola i nie trzeba niby ksiazek i rzeczy potrzebnych do szkoły? Fakt ze nie potrzebuja duzo jednak to tez sa uczniowie. Nad tym tez trzeba popracowac by dzieciaku dostały 300 .

2019-08-07T12:34:46 02:00, Gość:

Dokładnie!! Wyprawka dla zerowiaka i pierwssoklasisty to ten sam koszt.....

Tak? A po co kupujecie. Wyprawka do zerowki to wymysl przedszkola. Przrdszkole dostaje pieniadze na przybory i karty podstawy programowej. Rodzice sami nauczyli i placa. Moj chodzil do zerowki nie kupilam ani jednej rzeczy z wyprawki i nie zaplacilam za ani jedna ksiazke. I dziecko nauczylo sie tyle samo a nawet wiecej co wszystkie dzieci.

MEN nie dopuszcza nauki pisania i czytania w klasie 0. Tam dzieci ucza sie przez zabawe. Nie musza miec ksiazek zeszytow i przyborow. A skoro chcecie sie pojazac to placcie.

G
Gość

tak

G
Gość

Czy wyplacaja juz dobry start?

Dodaj ogłoszenie