Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 45min.
Odwiedź serwis wyborczy 

1 maja. Pochód pierwszomajowy w Łodzi [zdjęcia]

msm
Około 300 osób uczestniczyło w pierwszomajowej manifestacji organizacji i środowisk lewicowych, która odbyła się w niedzielę na placu Wolności.

W przemówieniach działaczy SLD, ZN i związkowców, którzy wystąpili pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki dominowały tematy pracy, niskich zarobków, nierówności społecznych. Padły słowa krytyki pod adresem ekipy rządzącej, prezesa PiS i poczynaniom władzy. Była mowa o obronie Konstytucji, aborcji,powszechnym dostępie do oświaty i służby zdrowia. Na zzakoncz3nie manifestacji przedstawiciele zgromadzonych organizacji podpisali wspólny apel i złożyli kwiaty pod pomnikiem Naczelnika.
Pierwszomajowy pochód, który prowadziła orkiestra dęta MPK przeszedł z pl. Wolności na Stary Rynek, gdzie obchody Święta Pracy zakończył festyn.

Na placu Wolności, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpocznie się w tym roku tradycyjny pochód pierwszomajowy, organizowany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Działacze partii i jej sympatycy rozpoczną przemarsz o godz. 9. Dalsze obchody odbędą się tradycyjnie na Starym Rynku. Głównym przesłaniem manifestacji ma być to, że wzrost dochodu narodowego w ostatnich latach nie przełożył się na zmniejszenie skali ubóstwa, rozwarstwienia społecznego, a także ograniczenie dyskryminacji.

Wideo

Komentarze 23

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

g
gnidy obrzydliwej.

dupoliza magistratu.

...

Józef Piłsudski był aktywnym członkiem PPS, socjalistą. A nawet socyalistą.
Nawet siedział w Łodzi, właśnie za te sprawy.
Zdekomunizujecie go?
:-)))

Z
Zeus

15 PLN x licznik na kurs TV, o Goebels by tego nie wymyślił, WYMYŚLIŁ TO TOW. STALIN, JARUZELSKI, I JEDEN JEDYNY WYBITNY...TOW. BOLEK, SPRZEDAŁ POLSKĘ.

P
Piotr Przybył

wylazło z nor, do dziś ciągnie się za nami ich smród i długi. KC PZPR, mur Berliński, Sowiecka przyjaźń, pies was yebał.

A
ANNONIM

a Piłsudski w grobie się przewraca!

l
les

WE WSZYSTKIE TE K**** SLD NALEŻY MOCNO NAPIERDALAĆ GAZEM, PAŁAMI I ARMATAMI WODNYMI!!!!---chyba jesteś po mszy i komunii

C
Chyba jeszcze Polak

Piłsudski takie "pochody" leczyłby szablą dość skutecznie.Ale dziś technika poszła na przód i dziś gaz musztardowy uzdrowiłby chore głowy tym statystom

W
W&J

Brak tych z drugich rzędów Tow. Józef jak co roku ok!

b
bezrobotny

nowoczesna chyba lepiej oplaca

j
jn

Szmalcownicy III RP, alimenciarz, myszka c**** agresorka, guru Popescu. To chyba skład przyszłego rządu ? Ci zapewnią RP dobrobyt, obronę granic i przyszłość dla waszych dzieci.

ł
łodzianin

Amy dzisiaj grillujemy i mamy gdzieś wasze pochody

Ł
Łódź

KOMUNIŚCI ! ! !

n
nina

wiecej osób chodzi na mecze trampkarzy,juniorków haha

n
nina

popieram

C
Co przez lata

Zrobiliście dla ludzi ciężkiej pracy w tym kraju?

Dodaj ogłoszenie