Bartosz Slisz z pierwszym golem w MLS. Piękne trafienie reprezentanta Polski

Bartosz Głąb
Bartosz Slisz (Atlanta) strzelił gola w MLS.
Bartosz Slisz (Atlanta) strzelił gola w MLS. Apple TV
Bartosz Slisz zdobył piękną bramkę z dystansu w meczu Major League Soccer. Polak wpisał się na listę strzelców w 56. minucie meczu z Nashville SC. Jego Atlanta United zremisowała to spotkanie 1:1. Dla reprezentanta Polski było to pierwsze trafienie dla amerykańskiego klubu od zimowych przenosin z Legii Warszawa.

Bartosz Slisz z pierwszym trafieniem dla Atlanty United

Bartosz Slisz trafił do Stanów Zjednoczonych pod koniec stycznia tego roku, czyli jeszcze przed startem rozgrywek MLS. Atlanta United za polskiego zawodnika zapłaciła Legii Warszawa 3,2 mln euro. Pomocnik od pierwszego meczu stał się podstawowym graczem amerykańskiego zespołu.

Od początku rozgrywek w Major League Soccer Slisz opuścił tylko jedno marcowe spotkanie, ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski. W sobotni wieczór 25-latek po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców za oceanem. W 56. minucie meczu Nashville SC - Atlanta United polski zawodnik dostał piłkę przed polem karnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza przeciwników. Wyrównujące trafienie Polaka okazało się być na wagę punktu. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Bartosz Slisz pewniakiem w reprezentacji Polski na Euro 2024

Od momentu przejęcia reprezentacji Polski przez Michała Probierza, Bartosz Slisz stał się kluczowym zawodnikiem zespołu. W pięciu ostatnich meczach Biało-Czerwonych o stawkę, tylko raz nie zaliczył pełnych 90 minut. Jego powołanie na Euro 2024 jest praktycznie pewne.

W rozgrywkach MLS aspirację do gry w kadrze narodowej wyraża także Mateusz Bogusz. Pomocnik Los Angeles FC ma już w tym sezonie na koncie 4 gole i 1 asystę. Wydaje się, że swoją szansę w reprezentacji dostanie dopiero po turnieju w Niemczech, chociaż selekcjoner nie wyklucza powołanie debiutanta na mistrzostwa Europy.

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński przeprowadził w Legii Warszawa 25 transferów w ciągu dwóch lat. Ile z nich okazało się udanych? Oto ocena poszczególnych wzmocnień w kolejnych okienkach.

Transfery Jacka Zielińskiego w Legii Warszawa. Oceniamy wszy...