Zwycięstwo Widzewa, porażka ŁKS

Trenerka Elżbieta Trześniewska wśród swoich zawodniczek
Trenerka Elżbieta Trześniewska wśród swoich zawodniczek Paweł Łacheta
Znakomicie spisały się koszykarki Widzewa, kóre po dramatycznym meczu pokonały Tęczę Leszno. Niestety porażki doznała drużyna ŁKS w meczu z Energą Toruń

Widzewianki przegrywały po trzech kwartach mecz z Tęczą Leszno, ale nie dały za wygraną. W czwartej kwarcie ambitnie rzuciły się do odrabiania strat. Co znaczy duch walki, poparty celnymi rzutami na kosz. Pierwsze pięć minut łodzianki wygrały 10:0 i objęły prowadzenie 52:50. Rywalki zdobyły pierwszy punkt (rzut wolny Chomickiej) po siedmiu minutach gry!
Wojnę nerwów w końcówce wygrały łodzianki. One też schodziły z parkietu z podniesioną głową.
Widzew - Tęcza Leszno 58:57
(11:22, 12:14, 19:14, 16:7)
Najwięcej punktów dla Widzewa Pawlak 20, Tondel 13, Misiek 12.
ŁKS niestety przegrał mecz w Toruniu z Energą.
Początek był obiecujący. Po rzucie za trzy punkty McIntyre był remis 11:11. Niestety, im dalej tym gorzej. Łodzianki fatalnie wypadły w trzeciej kwarcie, którą przegrały 9:28, odrodziły się na początku czwartej kwarty, ale na odrobienie strat było za późno.
Energa Toruń - ŁKS Siemens AGD 92:70 (30:20, 21:18, 28:9, 13:23)
Najwięcej punktów dla ŁKS: McIntyre 18, Schmidt 13, Jeziorna 12, Urbanowicz 11, Dalembert, 10 (16 zbiórek)