Zwycięstwo ŁKS Commercecon w Lidze Mistrzyń. Prezent dla pani kapitan

W drugim meczu siatkarskiej Ligi Mistrzyń ŁKS Commerecon pokonał Maricę Plowdiw To był znakomity urodzinowy prezent dla kapitan Katarzyny Zaroślińskiej - Król

Łodzianki źle zaczęły spotkanie. Przegrywały 0:3 i 5:12, kończąc akcje nieudanymi atakami. Rywalkom wychodziła każda akcja. Rewelacyjna zagrywka Bongaerts, który przyniosła punkt, odbudowała wiarę gospodyń. Atak Lazović dał remis 17:17. Autowy atak rywalek dał pierwsze prowadzenie łodziankom. Potem trwała wyrównana walka. Ostatecznie mocny atak Lazović pozwolił wygrać seta łodziankom.
Na początku drugiej partii Marica prowadziła 5:3 i 8:6. Alagierska doprowadziła do wyrównania, a agresywny serwis Lazović dał prowadzenie łodziankom. Potem jeszcze Lazović popisała się serwisowym asem i było już 12:9 dla ŁKS. Łodzianki się nie zatrzymywały. Prowadziły 17:12 i powiększały przewagę. Skuteczny blok dał pewne zwycięstwo.
Marica starała się odwrócić losy spotkania. Prowadziła w trzecim secie 8:4, 11:8. Wójcik doprowadziła do remisu, a as Lazović dał prowadzenie ŁKS. Drużyna z Bułgarii walczyła, wychodząc na prowadzenie 18:17 i 23:20. ŁKS walczył. Wójcik doprowadziła do wyrównania. Rywalki zdobyły punkt, choć było przejściena stronę łódzkiej drużyny. Sędziowie tego nie zauważyli. Przestał działać system wideoweryfikacji. W Lidze Mistrzyń! Kompromitacja! Zdenerwowane, skrzywdzone łodzianki przegrały seta.
W czwartej partii dzięki serwisom Zaroślińskiej - Król łodzianki prowadziły 7:3. Łodzianki kontrolowały sytuację. Było 15:7 i 20:10 po płynnych, skutecznych akcjach, w czym wielka zasługa Lazović. Marica odrobiła pięć punktów, ale ŁKS był lepszy. Wygrał seta i mecz.

Marica Płowdiw – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

(24:26, 18:25, 25:23, 17:25)

ŁKS Commercecon Łódź: Osadchuk, Pasak, Wójcik, Lazović, Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk, Bongaerts, Alagierska, Laszczyk, Zaroślińska-Król, Dróżdż, Kalandadze
Libero: Strasz, Lach, Saad
MVP Katarina Lazović
W Bułgarii w pierwszym turnieju łodzianki wygrały 3:2

- Robiłyśmy co mogłyśmy. To był bardzo ciężki mecz. Próbowałyśmy mocną zagrywką, a nie zawsze się udawało. Wiadomo niestety, że przy perfekcyjnym przyjęciu taka drużyna jak VakifBank może zrobić dosłownie wszystko - powiedziała po pierwszym spotkaniu z VakifBanku Stambuł przegranym 0:3 Klaudia Alagierska, środkowa ŁKS Commercecon Łódź.

W drugim meczu pierwszego dnia: Marica Płowdiw – ASPTT Mulhouse 1:3