Zwycięstwo ŁKS Commercecon. Odwołany mecz Grot Budowlani

W 4 kolejce Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon podejmowały Pałac Bydgoszcz. Łodzianki pokazały wyjątkowy hart ducha w trzecim secie, gdy dokonały niemożliwego, wygrywając przegraną partię. Ostatecznie wygrały mecz 3:1.

Mecz zaczął się fatalnie dla łodzianek, które przegrywały 1:6. Na szczęście szybko się pozbierały. Po zatrzymaniu blokiem Różyńskiej ŁKS wyszedł na prowadzenie 10:9. Potem trwała zacięta walka punkt za punkt. Rywalki wyszły na trzypunktowe prowdzenie (20:17) po zablokowaniku Lazović. Ataki w atur Niković i Zaroślińskiej sprawiły, że pierwszego seta wygrał Pałac.
Od początku drugiego seta trwała zacięta walka, z minimalną przewagą łodzianek. Wiele kłopotów sprawiała gospodyniom była łodzianka - Bidias. W końcówce dzięki udanej akcji Zaroślińskiej łodzianki prowadziły 22:19, a potem 23:20. Pałac walczył, zmniejszył stratę do jednego punktu, ale ostatnia piłka należała do gospodyń.
Trzeci set zaczął się od prowadzenia Pałacu 4:0. Wtedy dopiero pierwszy punkt zdobyła Wójcik. Pałac prowadził już 10:2, 15:4 i 23:16. A potem stała się rzecz niemożliwa. Ełkaesianki, grając ambitnie i skutecznie, w mistrzowskim stylu, doprowadziły do remisu 23:23. Potem były wielkie emocje w końcówce. ŁKS wyszedł na prowadzenie 25:24 po kontrze Wójcik. Kolejna kontra, tym razem Zaroślińskiej dała zwycięstwo!
W czwartym secie będące na fali łodzianki prowadziły w czwartym secie 4:1, 9:4, 20:13. Rywalki ambitnie walczyły, zmniejszyły stratę do trzech punktów. To tylko zmobilizowało łodzianki, które pewnie wygrały. Mecz zakończyła udanym atakiem Zaroślińska.
W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie. Dwa razy to łodzianki były górą. U siebie wygrały 3:1, a na wyjeździe 3:0.

ŁKS Commercecon - Pałac Bydgoszcz 3:1

(21:25, 25:23, 26:24, 25:17)

ŁKS Commercecon Łódź: Osadchuk, Pacak, Wójcik, Lazović, Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk, Bongaerts, Alagierska, Laszczyk, Zaroślińska-Król, Kalandadze
Libero: Strasz, Saad

E.LECLERC MOYA Radomka Radom informuje, iż w drużynie wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Zespół oraz sztab szkoleniowy będą odbywać obowiązkową kwarantannę a najbliższe mecze z udziałem radomskiego zespołu zostaną przełożone. – W tym tygodniu pojawiły się pierwsze objawy więc zadziałaliśmy natychmiastowo. Dzięki “DIAGONOSTYKA Laboratoria Medyczne” mogliśmy przeprowadzić testy bardzo szybko, bo już w piątek. Niestety, w drużynie odnotowano przypadki zakażenia COVID-19, dlatego cały zespół został objęty kwarantanną – powiedział Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu. Zachowaliśmy wszystkie zalecane środki bezpieczeństwa, jednak nie udało nam się tego uniknąć. Liczymy, że choroba przebiegnie bezobjawowo lub bardzo łagodnie i po zakończeniu kwarantanny drużyna wróci do treningów. Teraz najważniejsze jest jednak zdrowie i cała reszta schodzi na dalszy plan– dodaje Kruk.
Odwołany mecz Grot Budowlani
Klub o wykryciu pierwszych przypadków poinformował Polską Ligę Siatkówki, z którą jest cały czas w kontakcie. E.LECLERC MOYA Radomka Radom ściśle współpracuje z PLS informując o kolejnych podjętych krokach oraz konsultując sprawę z lekarzami, którzy przygotowali ligowe wytyczne. Siatkarki i sztab szkoleniowy czują się dobrze, część osób przechodzi zakażenie bezobjawowo lub z objawami przeziębienia. Najbliższy mecz z Grot Budowlanymi Łódź oraz kolejny, z Developresem SkyRes Rzeszów zostaną odwołane i rozegrane w innym terminie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani