MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwiększono budżet "komisji alkoholowej". 1,2 miliona złotych to wynagrodzenia jej członków, także polityków

Marcin Darda
Marcin Darda
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajmuje się między innymi opiniowaniem wniosków o przyznanie koncesji na sprzedaż alkoholu. Zobaczcie na kolejnych zdjęciach ile zarabiają rocznie jej członkowie.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajmuje się między innymi opiniowaniem wniosków o przyznanie koncesji na sprzedaż alkoholu. Zobaczcie na kolejnych zdjęciach ile zarabiają rocznie jej członkowie.
Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zwiększono budżet na 2023 rok. Okazuje się, że przygniatająca jego część to wynagrodzenia dla członków, w której zasiadają również czynni politycy związani z prezydent Łodzi, która powołuje skład komisji.

Więcej dla "komisji alkoholowej" w Łodzi! Aż 1,2 miliona to diety członków, także polityków

Do 680 tysięcy złotych, które komisja zwana potocznie "alkoholową" dysponowała od początku roku, w środę wieczorem na sesji Rady Miejskiej w Łodzi w ramach zmian budżetu Łodzi, dorzucono kolejne 600 tysięcy złotych.

Szymon Kostrzewski, dyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Łodzi, tłumaczył radnym, że zwiększenie jest "planowe" i w zasadzie odbywa się rokrocznie. Radni opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Marzec i Sebastian Bulak, zaczęli jednak dopytywać o szczegóły, a mianowicie ile z budżetu liczącego 1 milion 280 tysięcy złotych pochłania działalność komisji, a ile wynagrodzenia jej członków.

Całkowita kwota, którą przeznaczamy na działanie komisji alkoholowej to 1 milion 280 tysięcy złotych - przyznał dyrektor Kostrzewski. - Wynagrodzenia dla jej członków to 1 milion 200 tysięcy złotych, pozostała część to koszty opłat skarbowych, posiedzeń plenarnych i lokalizacyjnych.

CZYM ZAJMUJE SIĘ MIEJSKA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W ŁODZI?

Komisja zajmuje się między innymi opiniowaniem wniosków o koncesję na sprzedaż alkoholu. Ale koszty wynagrodzeń jej członków wprawiły w zdumienie radnych Prawa i Sprawiedliwości, tym bardziej, iż wiadomo, że zasiadają w niej politycy bliscy prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej . Radny Marzec wnioskował o szczegółową informację na piśmie na temat składu i kosztów komisji, a radny Bulak na szybko wyliczał, że wychodzi średnio w skali roku wychodzi po 50 tysięcy złotych na członka komisji.

Tymczasem prezydent Zdanowska nowy, 26-osobowy skład komisji alkoholowej na czteroletnią kadencję powołała pod koniec marca. Wśród jej członków znaleźli się po raz kolejny dobrze znani z życia politycznego Łodzi współpracownicy prezydent, czynni politycy i radni Koalicji Obywatelskiej.

KTO ZASIADA W KOMISJI ALKOHOLOWEJ MIASTA ŁODZI

  • Elżbieta Bartczak, radna miejska, Koalicja Obywatelska
  • Paweł Bliźniuk, pełniący obowiązki dyrektora departamentu zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Łódź, radny sejmiku, Koalicja Obywatelska
  • Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Łodzi, Koalicja Obywatelska
  • Emilia Susniło-Gruszka, radna miejska, Koalicja Obywatelska
  • Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi , Platforma Obywatelska

ILE MOŻNA ZAROBIĆ W KOMISJI ALKOHOLOWEJ MIASTA ŁODZI

Po raz pierwszy członkiem komisji alkoholowej został między innymi Piotr Bors, dyrektor departamentu pracy, edukacji i kultury Urzędu Miasta Łódź, były radny sejmiku, aktywny działacz Nowej Lewicy, partii współrządzącej Łodzią.

W komisji alkoholowej można nieźle zarobić, acz dieta wyliczana jest na podstawie liczby posiedzeń, w których członek wziął udział. Marcin Gołaszewski w 2021 roku zarobił w niej 15 tysięcy złotych, Emilia Susniło-Gruszka 17,1 tysięcy złotych, Adam Wieczorek 32,6 tysięcy złotych, Paweł Bliźniuk 35,7 tysięcy złotych, ale rekordzistką jest Elżbieta Bartczak - 39 tysięcy złotych (wszystkie kwoty brutto).

W Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych bliskich sobie radnych lokował także poprzedni prezydent Jerzy Kropiwnicki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany